در حال بارگذاری ...
 • در گفت و گو با مدیرکل هنرهای نمایشی مطرح شد:

  حضور هنرمندان پیشکسوت در شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر فجر

  مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در آیین نامه شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر بر حضور چهار هنرمند پیشکسوت در ترکیب این شورا تاکید شده است.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از ایرنا؛ شهرام کرمی با بیان اینکه شمار اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر در آیین نامه از حداقل پنج نفر تا حداکثر 12 نفر تعیین شده است، تصریح کرد: در ترکیب این شورا، به تناسب همکاری و همیاری در برگزاری رویداد بزرگ تئاتری می توانند افرادی از نهادهای اجرایی و فرهنگی حضور داشته باشند.
  وی با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی در انتخاب اعضای این شورا وجود ندارد، خاطرنشان کرد: بر حضور 4 هنرمند پیشکسوت تاکید داریم اما در مورد بقیه اعضا حتی شهردار به عنوان نماینده یک سازمان تاثیرگذار، قابلیت عضویت دارد.
  کرمی یادآور شد: اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر توسط مدیرکل هنرهای نمایشی انتخاب و از سوی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد تایید می شود.
  وی با اشاره به اینکه قطب الدین صادقی، حسین مسافرآستانه، اصغر همت و مریم معترف در فهرست اولیه اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر، معرفی شده و مشغول فعالیت هستند، تاکید کرد: این اعضا چهره های دانشگاهی، اجرایی، صنفی و بانوی پیشکسوت کارگردانی و نویسندگی را شامل می شوند و سید مجتبی حسینی (معاون امور هنری وزیر ارشاد) به عنوان رییس و من هم در مقام مدیرکل عرصه تئاتر حضور دارم.
  مدیرکل هنرهای نمایشی در خصوص وظایف این شورا توضیح داد: تعیین خط مشی جشنواره، انتخاب دبیر، ارزیابی و نظارت بر عملکرد و بررسی پیشنهادات و برنامه های وی از جمله فعالیت های شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر است.
  وی با تاکید بر اینکه فعالیت دبیران جشنواره تئاتر فجر به صورت مستقل انجام می شود، تصریح کرد: این شورا به عنوان ناظر بر روند برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر موجب می شود دبیر در چارچوب مقررات پیش برود و با ارائه برنامه های خود به این شورا حتی اعمال سلیقه شخصی خود را در برگزاری جشنواره به صورت مدون و با تایید اعضا انجام دهد.
  نادر برهانی مرند از دیگر اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر است. سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بهمن ماه امسال به دبیری نادر برهانی مرند برگزار می شود.
  مطالب مرتبط

  در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرکل فرهنگی وزارت علوم بررسی شد

زمینه‌های همکاری مشترک برای ارتقا تئاتر دانشگاهی ایران
  در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرکل فرهنگی وزارت علوم بررسی شد

  زمینه‌های همکاری مشترک برای ارتقا تئاتر دانشگاهی ایران

  محمدهادی عسگری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم که در پی تشکیل کانون تئاتر دانشگاهی با مدیرکل هنرهای نمایشی دیدار کرد از آمادگی مجموعه وزارت علوم برای شناسایی ظرفیت‌های تئاتر دانشگاهی و حرکت در کنار هنرهای نمایشی برای ایجاد جریان تئاتر دانشگاهی برای بچه‌های جوان تئاتر ...

  |

  آیین افتتاح نمایش «عکس خانوادگی» با حضور مدیرکل هنری‌ها نمایشی در تماشاخانه سنگلج برگزار شد

کرمی: بی‌تردید نام استادمحمد یادآور هنر با عظمت نمایش ایرانی است
  آیین افتتاح نمایش «عکس خانوادگی» با حضور مدیرکل هنری‌ها نمایشی در تماشاخانه سنگلج برگزار شد

  کرمی: بی‌تردید نام استادمحمد یادآور هنر با عظمت نمایش ایرانی است

  مراسم شب‌چراغ و آیین افتتاح نمایش «عکس خانوادگی» شامگاه یکشنبه ۲۰ خرداد‌ماه با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.

  |

  نظرات کاربران