در حال بارگذاری ...
 • در نشست خبری با حضور مجید رجبی معمار مطرح شد:

  فروش بیش از سه میلیارد تومان در سال برای تماشاخانه ایرانشهر

  نشست خبری مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان و رییس تماشاخانه ایرانشهر عصر روز یکشنبه ۶ خرداد با حضور خبرنگاران تخصصی حوزه هنرهای نمایشی در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر مهمترین پرسش خبرنگاران در این نشست خبری در خصوص جدول اجراهای یک‌ساله تماشاخانه ایرانشهر، تغییرات ناگهانی در این جدول ، حضور آثاری که در لیست رزرو تماشاخانه قرار ندارند، حضور آثار تکراری و اجرا شده در سالن های دیگر تئاتری در تماشاخانه ایرانشهر، رعایت نکردن قانون کف فروش برای برخی آثار نمایشی، حضور آثاری برای اجرا در مجموعه که دارای سلبریتی ها هستند و نحوه تصمیم گیری شورا بود.
  مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان و رئیس تماشاخانه ایرانشهر گفت: ۳۸ سال است که مدیر فرهنگی هستم. در زمان حضورم در خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر، جمع پنج نفره ای را برای تئاتر انتخاب کردم که اصلی ترین مشاور من در این انتخاب ها آقای فرهاد مهندس پور بود.
  وی تأکید کرد: بنده در رابطه با تئاتر هیچ ادعایی ندارم. حتی یک نمایش در تماشاخانه ایرانشهر بدون تأیید و تصویب شورای سیاستگذاری تماشاخانه، انتخاب نشده است. حرف این شورا برای من حجت است. ما نسبت به دوره های گذشته نه افت مخاطب داشتیم و نه افت فروش.
  رییس شورای سیاستگذاری تماشاخانه ایرانشهر در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه برخی هنرمندان در فاصله ای نزدیک به نوبت اجرای خود اعلام انصراف می کنند، افزود: وقتی کاری انصراف می‌دهد ما به دنبال آثار حاضر در لیست رزرو می رویم و وقتی آن کارها هم آمادگی لازم برای تمرین و اجرای اثرشان را در مدت زمانی کم ندارند، به سراغ انتخاب آثاری می رویم که حتی در لیست رزرو هم نبوده اند.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اینکه ما به تنظیم جدولی یک‌ساله برای اجراهای تماشاخانه ایرانشهر رسیده ایم، اتفاق خوبی است که کمتر در تئاتر ایران رخ می‌دهد. اگر این جدول را نداشته باشیم اتفاق بهتری رخ می‌دهد؟ باید دید که تماشاخانه ایرانشهر را با کدام مجموعه تئاتری مقایسه می کنید؟ ما با توجه به ظرفیت و توانی که تماشاخانه ایرانشهر دارد، برای آن برنامه ریزی می کنیم.
  رییس تماشاخانه ایرانشهر در بخش دیگری از این نشست به ارائه توضیحاتی در خصوص چرایی حذف سهم ۲۰ درصدی تماشاخانه ایرانشهر از فروش آثار نمایشی و بازگشت مجدد این درصد پرداخت و دلیل عمده آن را نبود حمایت مالی از خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر ذکر کرد و اینکه این ۲ مجموعه در تأمین هزینه ها خودکفا هستند.
  در بخش دیگری از این نشست نیز مسلم برزگرزاده مدیر امور مالی خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر به ذکر آمار فروش تماشاخانه ایرانشهر طی سال های ۹۳ تا ۹۶ پرداخت و گفت: این تماشاخانه تئاتری در سال ۹۳ فروش ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی داشت که در سال ۹۴ این فروش به مبلغ ۱ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومانی رسید. در سال ۹۵ و ۹۶ فروش گیشه این تماشاخانه در هر سال مبلغ ۳ میلیارد تومان بوده است.
  وی در پایان با اشاره به اینکه فروش بلیت آثار تماشاخانه ایرانشهر به دلیل حذف سهم ۲۰ درصدی مجموعه از فروش آثار نمایشی به صورت انحصاری در اختیار یک سایت فروش قرار گرفته بود، اظهار کرد: ما برای تأمین بخشی از هزینه ها این کار را انجام دادیم ولی با بازگشت این سهم ۲۰ درصدی، از سال جاری دیگر فروش بلیت آثار تماشاخانه به صورت انحصاری نیست.
  بخش عمده ای از این نشست به بحث میان خبرنگاران و رئیس تماشاخانه ایرانشهر درباره موضوعات مطرح شده سپری شد و اینکه دبیر شورای سیاستگذاری مجموعه باید پاسخگوی اصحاب رسانه باشد.

   
  مطالب مرتبط

  گفت‌وگوی ایران تئاتر با سعید زارعی نویسنده و کارگردان نمایش «در نیومده بود»

لطفا در زمان حال از محافظه کار بودن اجتناب کنید
  گفت‌وگوی ایران تئاتر با سعید زارعی نویسنده و کارگردان نمایش «در نیومده بود»

  لطفا در زمان حال از محافظه کار بودن اجتناب کنید

  برون ریزی انسان‌ها جزو رفتارهایی است که آدمی را ترغیب می‌کند تا اوقات زندگی را متمایز تجربه کند. حال این کنش در مقابل واکنش‌هایی قرار می‌گیرد که برگرفته از همان کنش متقابل افراد است. بنابراین باید اشاره داشت که چنین داشته‌ای سبب خواهد شد تا جهان درون و برون خود را در ازای ...

  |

  نقد«... و چند داستان دیگر» نمایش حاضر در فجر36:

پیام دراماتیک ، پیام تئوریک
  نقد«... و چند داستان دیگر» نمایش حاضر در فجر36:

  پیام دراماتیک ، پیام تئوریک

  ایران تئاتر- مسعود موسوی: نمایش «... و چند داستان دیگر» به نویسندگی و کارگردانی پیام لاریان روز چهارم(1 بهمن) سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ساعت 18 و 21 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود؛ به همین بهانه نقد نمایش را بازنشر می کنیم.

  |

  گفت وگو با ستاره اسکندری بازیگرنمایش نفر دوم

دوست دارم دائما از‌ نقش ها و قالب های گذشته بازیگریم دور شوم
  گفت وگو با ستاره اسکندری بازیگرنمایش نفر دوم

  دوست دارم دائما از‌ نقش ها و قالب های گذشته بازیگریم دور شوم

  ایران تئاتر: نمایش نفر دوم رفتار شناسی از عشق ها و تردیدها و دل مشغولی های دختران و زنان ایرانی در سه دهه اخیر رادر قالبی روایتگر و ذهنی را در معرض دید مخاطب قرار می دهد. ستاره اسکندری سالها است که بدون حاشیه و موثر در بازیگری فعالیت می کند و ازجمله بازیگران محبوب و پرکار ...

  |

  مهین صدری در گفت و با ایران تئاتر مطرح کرد

هنر چیزی جز سوال طرح کردن و نشان دادن آن به مخاطب نیست
  مهین صدری در گفت و با ایران تئاتر مطرح کرد

  هنر چیزی جز سوال طرح کردن و نشان دادن آن به مخاطب نیست

  ایران تئاتر: نمایش نفر دوم به واکاوی زخم ها ، دلمشغولی ها ، استرس ، ترس ها و تردیدهای انسان امروزی در قالبی بی زمان و بی مکان می پردازد. مهین صدری در سال های اخیر به خصوص در حوزه نوشتاری به نامی معتبر و قابل توجهی تبدیل شده و نمایش نامه های او نظیر هم هوایی و از زیر زمین تا پشت بام ...

  |

  نظرات کاربران