در حال بارگذاری ...
 • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

  اندیشه‌های امام راحل با تئاتر گسترش یابد

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ارزش های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام راحل (ره) می تواند با تئاتر گسترش یابد

  به گزارش ایران تئاتر سیدعباس صالحی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان اینکه هنر می تواند زمینه ای برای گسترش موضوعاتی در فضای اجتماعی جامعه فراهم کند، تصریح کرد: هنر، توانایی ایجاد فرصت برای گسترش مباحث مهم در جامعه را دارد و هنرهای نمایشی بیش از هر هنر دیگری می تواند این مسیر را هموار کند.
  وی با بیان اینکه تئاتر، گفتار و هنر ارتباطات را توامان در خود جای داده است، خاطرنشان کرد: هنرهای نمایشی می تواند با ایجاد فرصت هایی در جامعه، ارزش های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام خمینی (ره) را گسترش دهد.
  صالحی، تئاتر را ترکیب گفت و گو و هنر دانست و اظهار داشت: از این طریق می توانیم آن چیزی که در انقلاب اسلامی اتفاق افتاد را به نسل امروز و آینده منتقل و زمینه ماندگاری اندیشه های بنیانگذار انقلاب را فراهم کنیم.
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با برگزاری همایش ها و جشنواره هایی براساس اندیشه های امام راحل (ره) همانند تئاتر مردمی خرداد می توانیم به این روند کمک کنیم و امیدوارم این رویدادها هر سال بهتر از سالهای گذشته برگزار شود.
  طی سال های اخیر در نیمه خردادماه همزمان با ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی و قیام خونین 15 خرداد در مرقد امام خمینی (ره) و محوطه های مراکز فرهنگی شهر تهران نمایش های مختلف از جمله پرده خوانی و تئاتر خیابانی با موضوع ارزش ها و اندیشه های انقلاب اسلامی اجرا می شود.
  تعزیه نیز یکی از هنرهای نمایشی سنتی است که توانسته پس از هزاران سال قیام امام حسین (ع) را در عرصه هنر، ماندگار نگه دارد و تئاترهای امروز نیز می تواند با نمایشنامه و اجرای مناسب طبق گفته امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را به جهان صادر کند.

   
  مطالب مرتبط

  در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به عراق مطرح شد:

نوری مالکی: جهان شاهد اتحاد ایران و عراق است
  در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به عراق مطرح شد:

  نوری مالکی: جهان شاهد اتحاد ایران و عراق است

  سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه چند تن از معاونان ازجمله سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری به عراق سفر کردند در این سفر نوری مالکی معاون رئیس‌جمهوری عراق گفت: امروز جهان شاهد اتحاد و همدلی دو کشور دوست و برادر ایران و عراق است.

  |

  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد

بزرگداشت روز ملی هنرهای نمایشی در تالار سنگلج
  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد

  بزرگداشت روز ملی هنرهای نمایشی در تالار سنگلج

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز ملی هنرهای نمایشی و روزجهانی تئاتر فروردین در کنار مدیران و هنرمندان تئاتر، به تماشای اجرای نمایش «جعفرخان از فرنگ‌ برگشته» در تالار سنگلج نشست .

  |

  نظرات کاربران