در حال بارگذاری ...
 • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

  اندیشه‌های امام راحل با تئاتر گسترش یابد

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ارزش های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام راحل (ره) می تواند با تئاتر گسترش یابد

  به گزارش ایران تئاتر سیدعباس صالحی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان اینکه هنر می تواند زمینه ای برای گسترش موضوعاتی در فضای اجتماعی جامعه فراهم کند، تصریح کرد: هنر، توانایی ایجاد فرصت برای گسترش مباحث مهم در جامعه را دارد و هنرهای نمایشی بیش از هر هنر دیگری می تواند این مسیر را هموار کند.
  وی با بیان اینکه تئاتر، گفتار و هنر ارتباطات را توامان در خود جای داده است، خاطرنشان کرد: هنرهای نمایشی می تواند با ایجاد فرصت هایی در جامعه، ارزش های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام خمینی (ره) را گسترش دهد.
  صالحی، تئاتر را ترکیب گفت و گو و هنر دانست و اظهار داشت: از این طریق می توانیم آن چیزی که در انقلاب اسلامی اتفاق افتاد را به نسل امروز و آینده منتقل و زمینه ماندگاری اندیشه های بنیانگذار انقلاب را فراهم کنیم.
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با برگزاری همایش ها و جشنواره هایی براساس اندیشه های امام راحل (ره) همانند تئاتر مردمی خرداد می توانیم به این روند کمک کنیم و امیدوارم این رویدادها هر سال بهتر از سالهای گذشته برگزار شود.
  طی سال های اخیر در نیمه خردادماه همزمان با ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی و قیام خونین 15 خرداد در مرقد امام خمینی (ره) و محوطه های مراکز فرهنگی شهر تهران نمایش های مختلف از جمله پرده خوانی و تئاتر خیابانی با موضوع ارزش ها و اندیشه های انقلاب اسلامی اجرا می شود.
  تعزیه نیز یکی از هنرهای نمایشی سنتی است که توانسته پس از هزاران سال قیام امام حسین (ع) را در عرصه هنر، ماندگار نگه دارد و تئاترهای امروز نیز می تواند با نمایشنامه و اجرای مناسب طبق گفته امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را به جهان صادر کند.

   
  مطالب مرتبط

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

نمایش عروسکی امکان گسترده گفت‌وگو و نقد درباره مفاهیم و پدیده‌های مختلف است
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

  نمایش عروسکی امکان گسترده گفت‌وگو و نقد درباره مفاهیم و پدیده‌های مختلف است

  سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک، پیامی را درباره این رویداد هنری منتشر کرد.

  |

  وزیر ارشاد در جشنواره‌ تئاتر فجر عنوان کرد:

از قدیم به تئاتر تعلق خاطرداشته‌ام
  وزیر ارشاد در جشنواره‌ تئاتر فجر عنوان کرد:

  از قدیم به تئاتر تعلق خاطرداشته‌ام

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اگر به عنوان شخص حقیقی بخواهم پاسخ بدهم باید بگویم که از قدیم به حوزه کتاب و تئاتر تعلق خاطرداشته‌ام گفت: وقتی من به همراه خانواده‌ام به تماشای تئاتر می‌روم به این معنی است که حتما نمایش‌های خوبی بر صحنه سالن‌های تئاتری اجرا می‌شوند.

  |

  نظرات کاربران