در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  حرارت تئاتر در آغاز فصل گرم

  ایران تئاتر: در خرداد ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته آخر خرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در سومین ماه سال 97 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «پلاس پلاس به توان دو»، «عکس خانوادگی» و «همه چیز درباره آقای ف» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در هفته آخر خرداد و هفته اول تیرماه ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

   

  پنج نمایش جدید در سالن های تئاترشهر

  نمایش «مالی سوئینی» به نویسندگی براین فری یل و کارگردانی مرتضی میرمنتظمی ساعت 21 و در بعضی روزها ساعت 18:30 در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش الهام کردا، صابر ابر و امیر آقایی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: مالی سویینی، زنی نابینا، در پی تلاش‌ها و اصرارهای همسرش، چشمانش را عمل می‌کند و قدم در دنیای بینایان می‌گذارد. وی در ابتدا بسیار هیجان‌زده است اما پس از مدتی دچار بیماری می‌شود؛ مغزش، اطلاعات اشیاء دیده شده را مخابره نمی‌کند و او با وجود دید دقیق کاملا کور است. مالی پس از این اتفاق کاملا افسرده و بیمار می‌شود. او که چهل سال در دنیای نابینایی زندگی کرده است، از این که از این دنیا مهاجرت کند واهمه دارد و پس از بهبود به خوبی درک می‌کند تمام دنیای زیبای نابینایی را که مختص به خود بوده را از دست داده است. بهای بلیط این نمایش75 دقیقه‌ای 36 ، 39 ، 45 ، 51 و 60 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «پلاس پلاس به توان 2» به نویسندگی و کارگردانی سینا شفیعی ساعت 20 در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش مصطفی ساسانی، سحرناز عباس زاده، عبدالرضا یعقوبی، محمدرضا محمدپور، حمیدرضا معدن کن، سترگ رضایی و محمد امیری ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «دیر راهبان» به نویسندگی فرایرا دکاسترو و کارگردانی کیومرث مرادی ساعت 20:30 در سالن چهارسو تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش رضا داودوندی، حمیدرضا رفاهی، هامون سیدی، سلمان صالحی، پانته‌آ قدیریان، محمد مسگری، میلاد معیری، محسن نوری و محمد ولی‌زادگان بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده:در جنگ جهانی دوم پدرِ مافوق که یک دیر را رهبری می‌کند، از ترس حمله‌ی هواپیماهای آلمانی تصمیم می‌گیرد تا جمله‌«اینجا یک دیر است» را روی سقف دیر بنویسد. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «تیاتر قجری» به نویسندگی و کارگردانی داریوش رعیت ساعت 18 در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش  پریزاد سیف، بهروز پوربرجی و پژمان علیپور ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: ناصرالدین شاه به مناسبت پنجاهمین سالگرد سلطنتش قصد اجرای « در انتظار گودو» برای زنان اندرونی را دارد. بهای بلیط نمایش 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «تصادف قطار 5:25» به نویسندگی تورنتون وایلدر و کارگردانی شقایق فتحی ساعت 18 در پلاتو اجرا مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش  سیاوش خادم حسینی، شقایق فتحی، حامد ناوشکی و نسا یوسفی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: آدم کلمات رو نمی شنوه. یا اگر هم بشنوه با چیزی که می بینه همخونی نداره. بهای بلیط این نمایش 50 دقیقه‌ای 15هزار تومان می‌باشد. 

   

  نمایش «تو مشغول مردنت بودی» به نویسندگی کامران شهلایی و کارگردانی مژگان خالقی ساعت 20 در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش معصومه کریمی، نوید بانی، فائزه بختیار و فاطمه بختیار به ایفای نقش می‌پردازند. در خلاصه نمایش آمده: دختری بعد از بیست و پنج سال برگشته تا انتقام خود را از مادرش بگیرد. بهای بلیط این نمایش 57 دقیقه‌ای 30 هزار تومان است.

   

  در سنگلج عکس خانوادگی بگیرید

  نمایش «عکس خانوادگی» نوشته محمود استاد محمد و کارگردانی رضا بهرامی ساعت 20 در تماشاخانه سنگلج به صحنه می‌رود. در این نمایش پرستو گلستانی، مهران امام بخش و امیر عدل پرور بازی می‌کنند. در خلاصه داستان نمایش آمده: روایت زندگی زنی تنهاست که با مشکلات زیادی مواجه بوده است و همین مشکلات سبب ایجاد مسائلی در حال شده است. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان می‌باشد.

   

  چشم برهم زدنی در حافظ

  نمایش «خنکای ختم خاطره» نوشته حمیدرضا آذرنگ و به کارگردانی حامد ادوای ساعت 21 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این نمایش  مریم بوبانی، عماد محمدی، مرجان خاکساری، نیما انصافیان، محمد اصغری، سهیل عبدی، مرضیه موسوی، مونا سهراب حقیقت، محمد شهباز تهرانی، شهاب عباسیان، امین موحدی پور، بهاره ریاحی، محمدرضا ایمانیان و منصور نصیری ایفای نقش می‌کنند. این نمایش برنده جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره تئاترشهر، برنده جایزه بهترین بازیگری زن از جشنواره تئاترشهر، برنده جایزه بهترین بازیگری مرد از جشنواره تئاترشهر، برنده تندیس بهترین طراحی لباس از جشنواره تئاترشهر، نمایش برگزیده ششمین جشنواره تئاترشهر، بهترین نمایشنامه مسابقه بین الملل بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فجر و اثری برگزیده در جشنواره تئاترشهر از حمیدرضا آذرنگ می‌باشد. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 20 و 30 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «چشم برهم زدن» نوشته محمد زارعی و به کارگردانی محمد زیکساری ساعت 18:30 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این نمایش که بر اساس رمان «بزرگ بابای آنتن دار» نوشته فرهاد بابایی است؛ ابراهیم عزیزی، سرور عرب پور، علی پویا قاسمی، نسترن پارسائیان، رعنا قادری، کامیار دریاکناری، سروش شاکر، مهرداد مصطفوی، ملینا پورکاظمی، پرهام یداللهی، هانیه نجفی و بهنوش ناصرپور بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 35هزار تومان می‌باشد.

   

  ایرانشهر میزبان دو نمایش جدید

  نمایش «خاطرات و هنرپیشه نقش دوم» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی افشین زمانی ساعت 19 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این  محمد معتضدی، ویدا جوان، محمدرضا خادمی، ‌ مونا کرمی، جوانه دلشاد، ‌ سهیل محزون، مهلا مرادخانی، علی لبیبیان، وحید کلیایی، نریمان عابدی، کاوه دوستی، احمد حامدی، حسین صفا، سبا امیری، سید علی موسوی، حمید رضا خلیلی، مهسا طهوری، فرناز خوش نیت، آرش تخیری، افشین زمانی و مونا کرمی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: موهبت و ذولفقار برای پیدا کردن کار به پایتخت می آیند ولی... «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» برنده تندیس بهترین کارگردانی از سی و پنجمین جشنواره بین المللی فجر، نمایش برگزیده جشنواره بین المللی فجر وکاندید بهترین بازیگر مرد جشنواره فجر (محمدرضا خادمی) می‌باشد. بهای بلیط 35 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «مرد شده» به نویسندگی و کارگردانی آسو بهاری ساعت 19 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش مجتبی فلاحی، نسیم میرزاده، بهزاد خلج و دُنا تارفی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: ۲ میلیون دلار جایزه برای سر بریده دختر کورد. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «همه چیز درباره آقای ف» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی ساعت 21 در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش احمد مهرانفر به ایفای نقش می‌پردازد. در خلاصه نمایش آمده: «همه چیز درباره آقای ف» نمایشی با حال و هوای طنز است و داستان فردی را روایت می‌کند که با معضلات اجتماعی مواجه می‌شود. بهای بلیط ای نمایش 75 دقیقه‌ای 30، 35، 40 و 45 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «ابلوموف» به نویسندگی و کارگردانی سیاوش بهادری‌راد ساعت 21:15 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش پیام دهکردى، مهدى بجستانى، پرهام یداللهى، فراز سرابى، جواد پولادى، مهدى بوسلیک، امیر جنانى، عارفه لک، مهرداد مصطفوى و الهه افشارى بازی می‌کنند. این نمایش اقتباسی از رمان ابلوموف اثر گنچارُف است. بهای بلیط این نمایش90 دقیقه‌ای 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  ورود آقایان در اداره تئاتر ممنوع

  نمایش «ورود آقایان ممنوع» نوشته آرش عباسی و به کارگردانی حسین شهبازی ساعت 19 در اداره تئاتر(خانه نمایش) به صحنه می‌رود. در این نمایش هدیه آزاده، مهرنوش دارا، سمیه صباغی، نجمه صفایی، الهام خضرایی منش، مریم احمدیان، بهار پوزش پور، بهار محمدی، سمانه شعاعی، پرنیان شادکام، کیمیا کرمعلی و ابوالفضل جمشیدی بازی می کنند. در خلاصه نمایش آمده: هر خانه ای داستانی دارد و هر داستانی پس و پیشی. بهای بلیط این نمایش 65 دقیقه‌ای 15 هزار تومان می‌باشد.

   

  بلوط‌های سوخته محراب

  نمایش «بلوط‌های سوخته» به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل فیروزی ساعت 21 در سالن اصلی تالار محراب به نمایش در می‌آید. در این نمایش لیلی صبری، متین ضرابی، شادی صیادی، نازنین بهرامی، سمیرا مهدوی شکیبا، محمد گرگین، علیرضا دهقانی، مصطفی سیاوش، الهام تونتابی و ستایش فیروزی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: سهراب جوانی است که در شب عروسی متوجه بیماری می شود که ممکن است به همسرش منتقل شود. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  سه نمایش جدید در خانه هنرمندان

  نمایش «بدن مقدس» نوشته عباس جمالی و به کارگردانی مهدی محمدی ساعت 19 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود. در این نمایش بهروز کاظمی، شبنم عالی، خشایار فراهانی، آرزو مهاجرانی، بهار مشهدی، ستایش رودبارانی، صبا مهری و شایسته اسدی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: در جریان جنگ جهانی دوم و تجاوز ارتش نازی به خاک فرانسه، راهبه های یک کلیسا در یک روستای مرزی در فرانسه در مقابل رئیس کلیسا که همان مادر روحانی است می ایستند چراکه او برای تامین امنیت خود و کلیسا اقدام به همکاری با آلمانها کرده است و سعی میکنند او را به نسبت به اشتباهاتش آگاه کنند. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 25 هزار تومان می‌باشد. 

   

  نمایش «پک» به نویسندگی فاطمه مکاری و کارگردانی حسین احمدی قاجاری ساعت 21 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. در این نمایش سروش طاهری، مانلی حسین پور و مهبد قناعت پیشه ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: پُک روایت زندگی سه هم کلاسی به نام های سیاوش و کاوه و لیلاست که ازدواج یکی از این شخصیت ها با لیلا، و اعتیاد و خیال پردازی های دیگری در مورد زندگی آنها ماجراهای پیچیده ای را در این درام به وجود می آورد. بهای بلیط نمایش 20 هزار تومان است.

   

  نمایش«نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به نویسندگی و کارگردانی علی مست علی ساعت 21 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. در این نمایش الهام اخوان، کیانوش جواد اسلامی، نجمه کاظم زاده، حامد کشمیری، کیارش لبانی، محمد علی نجیمی و زنده یاد جمیله شیخی بازی می‌کنند. (حضور زنده یاد جمیله شیخی به صورت عکس، سایه و صدا است.) در خلاصه این نمایش که نگاهی آزاد به رمان «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» اثر شهرام رحیمیان دارد؛ آمده: محسن نون، معاون و مشاور آقای مصدق بعد از کودتای ۲۸ مرداد دیگر زنش را دوست ندارد. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  تالار مولوی و سه نمایش

  نمایش «یرماغ» به نویسندگی مریم محمدی و مهیار احمدی ساعت 20:30 در سالن اصلی تالار مولوی به صنه می‌رود. در این نمایش مهیار احمدی، محمدعلی امیدبخش، علی تاریمی، سالار خمسه، بردیا زاهدی، عادل شادرو، حمید صدری، رسول صوری، امیرحسین عشق آبادی، مجید عمانی، مهتاب محسنی، رامین مرادی جاوید، محمد رضا منصوری و رضا منفرد بازی می‌کنند. «یرماغ» برداشتی آزاد از نمایشنامه «یرما» به نویسندگی لورکا می باشد. در خلاصه نمایش آمده: اگه حواست به ماده گاوت نباشه، گاوهای دیگه از پشت پنجره براش "ماغ" می‌کشن! بهای بلیط نمایش 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «مائو بودن» به نویسندگی و کارگردانی حامد سلیمان زاده ساعت 18:30 در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شودو در این نمایش حسین خانى، سپهر سلیمى، محمد مازندران، مجید گنجى، امیر دولتخواه، حامد بدیعى، محمد مرادیان، اشکان دلاوری، مهربان خداوردی، سحر روانبخش، حسین نثاری، مریم کیان پیشه، بهراد رفیعى، طناز رضایى، سروناز جمشیدی، شبنم بهنام پور، معصومه خالدی و نسیم خسروشاهى به ایفای نقش می‌پردازند. در خلاصه نمایش آمده: مائو دیکتاتور چینی، در پی آن است تا تمام عقاید خود را در زمینه های مختلف اجتماعی ، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و...به زبان های گوناگون به گوش جهانیان برساند اما در انتها او و عقایدش تنها می ماند. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان است.

   

  نمایش «مده‌آ» نوشته هاینر مولر و کارگردانی ناهید حاجی محمدی ساعت 19:3 در سالن کوچک تالار مولوی به صحنه می‌رود. در این نمایش شهزاد وجدانی بازی می‌کند. بهای بلیط نمایش 25 هزار تومان می‌باشد.


  مثل خواب مثل رویا در حوزه هنری

  نمایش «مرا به نام خودم بخوان» به نویسندگی و کارگردانی زهرا اسلام پناه ساعت ساعت 18:30 در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود. در این نمایش زهرا اسلام پناه، رامک نوروزی، بنیتا میسمی، حشمت الله زارعی، هدیٰ بختیاری، غزاله امینی، نیکا محمد حسین و محمدعلی نجف پور ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط نمایش 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «مثل خواب مثل رویا» به نویسندگی و کارگردانی محمد قاسمی ساعت 19:30 در تماشاخانه مهر حوزه هنری به صحنه می‌رود. در این نمایش پری بارانی، محمد قاسمی، رستا رضوی، فرید طاهری و میثم محمدی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: چهار اپیزود با بار معنایی همگون راجع به زنان در تاریخ ایران. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 20 هزار تومان می‌باشد.
  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

26 نمایش در آستانه تئاتر فجر
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  26 نمایش در آستانه تئاتر فجر

  ایران تئاتر: در بهمن ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواسط بهمن ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در روزهای سرد زمستان
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در روزهای سرد زمستان

  ایران تئاتر: در دی ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواخر دی ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در شروع مرداد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در شروع مرداد

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش

  ایران تئاتر: در آذر ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای آخر آذر ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

19 نمایش در شروع فصلی جدید
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  19 نمایش در شروع فصلی جدید

  ایران تئاتر: در مهر ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول این ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

23 نمایش در گرم‌ترین روزها
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  23 نمایش در گرم‌ترین روزها

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  نظرات کاربران