در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  18 نمایش در 9 سالن در اولین روزهای تابستان

  ایران تئاتر: در تیرماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته اول تیر ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در سومین ماه سال 97 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «پرتی»، «آقامحمدخان» و «همه چیز درباره آقای ف» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در هفته آخر خرداد و هفته اول تیرماه ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

   

  پنج نمایش در سالن های تئاترشهر

  نمایش «پلاس پلاس به توان 2» به نویسندگی و کارگردانی سینا شفیعی ساعت 20 در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش مصطفی ساسانی، سحرناز عباس زاده، عبدالرضا یعقوبی، محمدرضا محمدپور، حمیدرضا معدن کن، سترگ رضایی و محمد امیری ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «دیر راهبان» به نویسندگی فرایرا دکاسترو و کارگردانی کیومرث مرادی ساعت 20:30 در سالن چهارسو تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش رضا داودوندی، حمیدرضا رفاهی، هامون سیدی، سلمان صالحی، پانته‌آ قدیریان، محمد مسگری، میلاد معیری، محسن نوری و محمد ولی‌زادگان بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده:در جنگ جهانی دوم پدرِ مافوق که یک دیر را رهبری می‌کند، از ترس حمله‌ی هواپیماهای آلمانی تصمیم می‌گیرد تا جمله‌«اینجا یک دیر است» را روی سقف دیر بنویسد. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «تیاتر قجری» به نویسندگی و کارگردانی داریوش رعیت ساعت 18 در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش  پریزاد سیف، بهروز پوربرجی و پژمان علیپور ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: ناصرالدین شاه به مناسبت پنجاهمین سالگرد سلطنتش قصد اجرای « در انتظار گودو» برای زنان اندرونی را دارد. بهای بلیط نمایش 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «پرتی» به نویسندگی رسول کاهانی و کارگردانی بهار رضی‌زاده ساعت 18 در پلاتو اجرا مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش که با حمایت کانون تئاتر دانشگاهی به صحنه می‌رود؛ کتایون لطیف، شوکا کریمى، بهار رضى‌زاده، ثمین راد نیکنام و ماهنى مهرپور بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: این نمایش روایت کننده‌ی داستان پنج دختر است که در اتاقى در یک خوابگاه، راجع به نیم ساعت پیش از آنچه در حال حاضر نمایش در آن هستند بحث مى‌کنند و هرکس روایتى متفاوت از آن زمان دارد. پرتی جایزه بازیگری زن را از بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی دریافت کرده است. بهای بلیط این نمایش 50 دقیقه‌ای 15هزار تومان می‌باشد. 

   

  نمایش «تو مشغول مردنت بودی» به نویسندگی کامران شهلایی و کارگردانی مژگان خالقی ساعت 20 در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش معصومه کریمی، نوید بانی، فائزه بختیار و فاطمه بختیار به ایفای نقش می‌پردازند. در خلاصه نمایش آمده: دختری بعد از بیست و پنج سال برگشته تا انتقام خود را از مادرش بگیرد. بهای بلیط این نمایش 57 دقیقه‌ای 30 هزار تومان است.

   

  در سنگلج عکس خانوادگی بگیرید

  نمایش «عکس خانوادگی» نوشته محمود استاد محمد و کارگردانی رضا بهرامی ساعت 20 در تماشاخانه سنگلج به صحنه می‌رود. در این نمایش پرستو گلستانی، مهران امام بخش و امیر عدل پرور بازی می‌کنند. در خلاصه داستان نمایش آمده: روایت زندگی زنی تنهاست که با مشکلات زیادی مواجه بوده است و همین مشکلات سبب ایجاد مسائلی در حال شده است. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان می‌باشد.

   

  چشم برهم زدنی در حافظ

  نمایش «چشم برهم زدن» نوشته محمد زارعی و به کارگردانی محمد زیکساری ساعت 18:30 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این نمایش که بر اساس رمان «بزرگ بابای آنتن دار» نوشته فرهاد بابایی است؛ ابراهیم عزیزی، سرور عرب پور، علی پویا قاسمی، نسترن پارسائیان، رعنا قادری، کامیار دریاکناری، سروش شاکر، مهرداد مصطفوی، ملینا پورکاظمی، پرهام یداللهی، هانیه نجفی و بهنوش ناصرپور بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 35هزار تومان می‌باشد.

   

  ایرانشهر میزبان نمایشی جدید

  نمایش «درنیومده بود» به نویسندگی و کارگردانی سعید زارعی ساعت 19 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این  نمایش امین اسفندیار، آوا تدین، جواد قاسملو، اسماعیل گرجى، میثم نوروزى و آلین جوهرچى بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 25 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «مرد شده» به نویسندگی و کارگردانی آسو بهاری ساعت 19 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش مجتبی فلاحی، نسیم میرزاده، بهزاد خلج و دُنا تارفی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: ۲ میلیون دلار جایزه برای سر بریده دختر کورد. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «همه چیز درباره آقای ف» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی ساعت 21 در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش احمد مهرانفر به ایفای نقش می‌پردازد. در خلاصه نمایش آمده: «همه چیز درباره آقای ف» نمایشی با حال و هوای طنز است و داستان فردی را روایت می‌کند که با معضلات اجتماعی مواجه می‌شود. بهای بلیط ای نمایش 75 دقیقه‌ای 30، 35، 40 و 45 هزار تومان می‌باشد.

   

   

  ورود آقایان در اداره تئاتر ممنوع

  نمایش «ورود آقایان ممنوع» نوشته آرش عباسی و به کارگردانی حسین شهبازی ساعت 19 در اداره تئاتر(خانه نمایش) به صحنه می‌رود. در این نمایش هدیه آزاده، مهرنوش دارا، سمیه صباغی، نجمه صفایی، الهام خضرایی منش، مریم احمدیان، بهار پوزش پور، بهار محمدی، سمانه شعاعی، پرنیان شادکام، کیمیا کرمعلی و ابوالفضل جمشیدی بازی می کنند. در خلاصه نمایش آمده: هر خانه ای داستانی دارد و هر داستانی پس و پیشی. بهای بلیط این نمایش 65 دقیقه‌ای 15 هزار تومان می‌باشد.

   

  بلوط‌های سوخته محراب

  نمایش «صندوق ما راز داره» نوشته مهدی صفاری‌نژاد و کارگردانی نسیم یاقوتی ساعت 19:30در سالن کوجک تالار محراب اجرا می‌شود. در این نمایش رامین مسییبی، شادی محمدی، علی رضا فتح علیان و نینا فرشادی بازی می‌کند. در خلاصه نمایش آمده: مهشاد دختر احمد آق خیمه‌شب‌باز بعد از فوت پدر و مادرش مجبور به ترک خانه اجاره‌ای‌اش می‌شود.در این میان از طرف دلال ها پیشنهاد فروش عروسک‌ها به موزه‌های فرنگ را دارد و او بین این پیشنهاد و ماندن در ایران مانده است. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 20 هزار تومان می‌باشد. 

   

  دو نمایش در خانه هنرمندان

  نمایش «بدن مقدس» نوشته عباس جمالی و به کارگردانی مهدی محمدی ساعت 19 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود. در این نمایش بهروز کاظمی، شبنم عالی، خشایار فراهانی، آرزو مهاجرانی، بهار مشهدی، ستایش رودبارانی، صبا مهری و شایسته اسدی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: در جریان جنگ جهانی دوم و تجاوز ارتش نازی به خاک فرانسه، راهبه های یک کلیسا در یک روستای مرزی در فرانسه در مقابل رئیس کلیسا که همان مادر روحانی است می ایستند چراکه او برای تامین امنیت خود و کلیسا اقدام به همکاری با آلمانها کرده است و سعی میکنند او را به نسبت به اشتباهاتش آگاه کنند. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 25 هزار تومان می‌باشد. 

   

  نمایش«نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به نویسندگی و کارگردانی علی مست علی ساعت 21 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. در این نمایش الهام اخوان، کیانوش جواد اسلامی، نجمه کاظم زاده، حامد کشمیری، کیارش لبانی، محمد علی نجیمی و زنده یاد جمیله شیخی بازی می‌کنند. (حضور زنده یاد جمیله شیخی به صورت عکس، سایه و صدا است.) در خلاصه این نمایش که نگاهی آزاد به رمان «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» اثر شهرام رحیمیان دارد؛ آمده: محسن نون، معاون و مشاور آقای مصدق بعد از کودتای ۲۸ مرداد دیگر زنش را دوست ندارد. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  تالار مولوی و سه نمایش

  نمایش «آقامحمدخان» به نویسندگی و کارگردانی نوید معمار ساعت 18 در سالن اصلی تالار مولوی به صنه می‌رود. در این نمایش  امیرحسین باقریان، فرنوش شکری و رامونا رادی بازی می‌کنند.در خلاصه نمایش آمده: آقامحمدخان یک اشتباه تاریخی است. پادشاهی که فجایع انسانی زیادی را مرتکب شده است. پادشاهی که صدایش نفی مردانگی بود و زنان شهر وی را خواجه می‌خواندند. پادشاهی که از نسل محمد حسن قاجار بود و در سنین نوجوانی اسیر جنگ شد و اخته‌ی عادلشاه پادشاهی که در کودکی، خود را شاه قاجار می‌دانست و تهران را به پایتختی خود برگزیده بود. آقامحمدخان یک انتزاع تاریخی است. بهانه‌ای برای درک ابعاد تاویل پذیر روان وی. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «پرده خانه» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی شیما اسدی ساعت 20:30 اصلی تالار مولوی اجرا می‌شودو در این نمایش پرنیا بارزید، ابراهیم برزیده، نیکو پشوتن، امیرحسین حکیمی، مجید خلیلی، شادی شاه علی، عسل غروی، آیدا فرخ منش و کیمیا هوشمند به ایفای نقش می‌پردازند. این نمایش با تکیه بر قراردادهای سنتی نمایش تعزیه به شیوه نوین اجرا می‌شود. در خلاصه نمایش آمده: در بازی‌خانهٔ یکی از حرم‌سراهای سلطنتی، شماری از زنان، با مذاهب و نژادهای گوناگون، به کار بازیگری اشتغال دارند. این زنان که هر یک بغضی از اندوه در گلو دارند، بیشتر به اسیران دربار می‌مانند تا همسران سلطان. در این میان، خبر می‌رسد عروسی تازه‌ای به عنوان تحفه به حرم‌سرای سلطانی آمده است. بهای بلیط این نمایش 90 دقیقه‌ای 25 هزار تومان است.

   

  نمایش «شکیل اونیل» به نویسندگی و کارگردانی  علی حسین زاده و امیر کامران ساعت 19:30 در سالن کوچک تالار مولوی به صحنه می‌رود. در این نمایش علی حسین زاده، امیر کامران و شکیبا عسگری بازی می‌کند. بهای بلیط نمایش 25 هزار تومان می‌باشد.


  مثل خواب مثل رویا در حوزه هنری

  نمایش «آنکه گفت آری، آنکه گفت نه» نوشته برتولت برشت و به کارگردانی هومن رهنمون ساعت ساعت 19 در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود. در این نمایش فاطمه اللهویرنی، بهار پاسبان، نازنین تاجیک، امیرحسین تاری، زهرا تاک، پریسا ترابی، مهسا ترابی، غزاله چیذری، نریمان حکانی، مونا حیدری، بهار خسروی، زینب خسروی، ‌ زهرا درخشان، کیمیا درخشان، لادن دماوندی، کیمیا دهقانی، زهرا زاهدی مهر، سجاد زنگی، صبور سعیدی، امیرحسین شیخی، حانیه صالحی، آرزو صراف رضائی، اسما صوری غیاثوند، عطیه عبداله‌بیگی، صدرا عظیمی، فربد عقیده‌مند الهی، محمدمهدی غریب‌زاده، بهنام غلام نیا، امیرحسین فاتحی، متین فتاحی، مهتا فرزام نیا، فریده فکری، سارا قدری، کیاوش قربانی، لیلا کاریزنوی، میثم کاریزنوی، مرتضی کریمیان، مهتاب کیوان‌جو، داوود گراوند، صبا گراوند، مائده محسنی، مهسا مشهدی عباسی، سحر مغنی شناس، حسین ملکیان، آیناز سادات میرحسینی، حسین نصیری و رضا همتی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نایش آمده: روستائی دچار یک بیماری واگیردار است. آموزگار روستا و یکی از شاگردانش همراه عده ای دیگر سراغ درمانی به آن سوی کوه‌ها می‌روند. داروئی نمی‌یابند اما...بهای بلیط این نمایش 50 دقیقه‌ای 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است

   

   
  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

26 نمایش در آستانه تئاتر فجر
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  26 نمایش در آستانه تئاتر فجر

  ایران تئاتر: در بهمن ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواسط بهمن ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در روزهای سرد زمستان
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در روزهای سرد زمستان

  ایران تئاتر: در دی ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواخر دی ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش

  ایران تئاتر: در آذر ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای آخر آذر ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

23 نمایش در گرم‌ترین روزها
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  23 نمایش در گرم‌ترین روزها

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در شروع مرداد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در شروع مرداد

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

حرارت تئاتر در آغاز فصل گرم
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  حرارت تئاتر در آغاز فصل گرم

  ایران تئاتر: در خرداد ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته آخر خرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  نظرات کاربران