در حال بارگذاری ...
 • در نشست صمیمی مدیران تماشاخانه‌های خصوصی با مدیرکل هنرهای نمایشی

  آیین‌نامه تماشاخانه‌های خصوصی معرفی شد

  نشست صمیمی مدیران تماشاخانه‌های خصوصی با مدیرکل هنرهای نمایشی به‌منظور بررسی مسائل و راهکارهای بهبود شرایط تماشاخانه‌های خصوصی برگزار و سرفصل های آیین‌نامه تماشاخانه‌های خصوصی از سوی شهرام کرمی معرفی شد.

  به گزارش ایران تئاتر شهرام کرمی در این نشست صمیمی با بیان این مطلب که سالن‌های خصوصی منفک از اداره کل نیستند و همان‌طور که هدف دولت تقویت بخش خصوصی بوده و هست برگزاری دوره‌ای چنین جلساتی لازم خواهد بود. اعتقاددارم که ظرفیت سالن‌های خصوصی برای تئاتر نعمت است. دولت بدون سرمایه‌های بخش خصوصی نمی‌توانست پاسخگوی هنرمندان باشد بنابراین وظیفه خودمان می‌دانیم با این تئاتر تعامل و همکاری داشته باشیم.
  مدیرکل هنرهای نمایشی تاکید کرد: وقتی در چهارچوب و مقررات مشخص پیش برویم، وظایف هر بخش به روشنی تعریف شده باشند همکاری و تعامل درستی شکل خواهد گرفت.
  وی با بیان این نکته که در این زمان مقررات تماشاخانه‌های خصوصی منسجم شده، هنرمندان سالن ها را شناخته اند، سالن ها تجهیز شده و استانداردهایی برای سالن ها ایجاد شده است گفت: چهارچوب سیاستها و وظایف اداره کل هنرهای نمایشی صیانت از جایگاه تماشاخانه‌های خصوصی، درک مشکلات سالن ها و کمک به رفع آن هاست. بی شک شما نیز در قبال هنرمندان و اداره کل وظایفی برعهده دارید.
  شهرام کرمی در ادامه از مهدی شفیعی یاد کرد که با اعتماد به بخش خصوصی گام های موثری در این زمینه برداشته و همواره دغدغه تماشاخانه‌های خصوصی را دارد و گفت: در این راستا برای تدوین آیین‌نامه تئاتر خصوصی پیشقدم شدیم که در آن اهداف و وظایف بخش های دولتی، هنرمندان و تماشاخانه‌های خصوصی آمده است. این آیین‌نامه پس از تایید خانه تئاتر و توافق شما اجرایی می شود.
  وی این آیین‌نامه را سند جامع تماشاخانه‌های خصوصی دانست که در چهار محور اصلی تنظیم شده که وظایف اداره کل هنرهای نمایشی، هویت سالن‌های خصوصی مانند شورای هنری، درجه بندی سالن ها، قوانین و مقررات نظارتی و نکات دیگر در آن تعریف شده است.
  در ادامه این جلسه هر یک از سالن ها به طرح مسائل و راه کارهایی برای رفع مشکلات پرداخت.
  مباحثی همچون حمایت مالی از تماشاخانه‌های خصوصی، جلب حمایت های مالی از دیگر نهاد های دولتی، شیوه های بهره مندی از تبلیغات شهری، برگزاری جشنواره تولیدات هر تماشاخانه، تهیه و انتشار گزارش های آماری از فعالیت های هنری تماشاخانه ها، تاثیر فضاسازی و امکانات زیرساختی بر بازخورد اجتماعی فعالیت ها، توجه تماشاخانه ها به زمانبندی مراحل صدور مجوز اجراها، مشارکت در ارزیابی کیفی آثار، رقابت سالن‌های خصوصی و ضرورت رقابت سالم و تعامل سازنده در این صنف و ... به تفصیل در این جلسه مورد دقت قرار گرفت.
  مطالب مرتبط

  در حضور مدیرکل هنرهای نمایشی

اجرای «عند از مطالبه» به آسیب‌دیدگان حادثه تروریستی اهواز تقدیم شد
  در حضور مدیرکل هنرهای نمایشی

  اجرای «عند از مطالبه» به آسیب‌دیدگان حادثه تروریستی اهواز تقدیم شد

  سامان خلیلیان کارگردان نمایش «عند از مطالبه» اجرای روز یکشنبه 2 مهرماه جدیدترین نمایش خود را در حضور مدیرکل هنرهای نمایشی به آسیب‌دیدگان حادثه تروریستی اهواز تقدیم کرد.

  |

  قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تئاتر شهر آمد

انتظامی: جامعه رویکرد خوبی نسبت به تئاتر دارد
  قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تئاتر شهر آمد

  انتظامی: جامعه رویکرد خوبی نسبت به تئاتر دارد

  قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه مدیرکل هنرهای نمایشی ضمن تماشای نمایش «مرگ و پنگوئن» به کارگردانی پیام دهکردی در تالار چهارسو با مدیر مجموعه تئاترشهر دیدار کرد.

  |

  مدیرکل هنرهای نمایشی:

جشنواره مریوان با کار عاشقانه به عدد سیزده رسیده است
  مدیرکل هنرهای نمایشی:

  جشنواره مریوان با کار عاشقانه به عدد سیزده رسیده است

  شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی که همزمان با برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به کردستان سفر کرده صبح امروز در شهر مریوان با خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهر دیدار کرده و به سوالات مطرح شده از سوی آنان پاسخ داد.

  |

  نظرات کاربران