در حال بارگذاری ...
 • حمیدرضا نعیمی در یادداشتی کوتاه اعلام کرد

  بهای بلیت «ریچارد» کاهش یافت

  حمیدرضا نعیمی کارگردان نمایش «ریچارد» طی یادداشتی کوتاه اعلام کرد که در حمایت از مخاطبان و علاقه‌مندان به تئاتر، بهای بلیت این اثر نمایشی را کاهش می‌دهد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی نمایش «ریچارد»، حمیدرضا نعیمی نویسنده و کارگردان نمایش «ریچارد» که از نیمه دوم تیر در تالار وحدت روی صحنه می‌رود، در آستانه پیش‌فروش بلیت این اثر نمایشی، طی یادداشتی اعلام کرد که در حمایت از مخاطبان و علاقه‌مندان به تئاتر بهای بلیت نمایش «ریچارد» را کاهش می‌دهد.
  در یادداشت حمیدرضا نعیمی چنین آمده است:
  ‎روزها و شب‌های سختى بر ما مى گذرد. چه واژه با مسماعى است این واژه «ما» ... پس بگذاریم هر چه هست براى ما باشد نه من، نه او یا دیگرى ... از بسیار پیش تر که با بنیادِ محترم رودکى درباره اجراى نمایش «ریچارد» به توافق رسیدیم، می دانستیم کارِ دشواری خواهیم داشت؛ نمایشی بر اساسِ نمایشنامه «ریچارد سوم» اثر ویلیام شکسپیر، نمایشی با طراحی صحنه بزرگ و سخت، طراحی لباس وسیع اما ظریف و جزیی نگر، طراحی صدا و نورِ حساب شده و پر هزینه، موسیقی و طراحی حرکاتِ زیبا و تمرین شده با حضورِ هفتاد بازیگر روی صحنه و چهل نفر عواملِ پشتِ صحنه ... قرار نبوده و نیست که از رویاها و آرزوهایمان دست برداریم؛ تماشاگر را فراموش کنیم و به کم قانع باشیم؛ از همان ابتدا باور داشتیم که ما از تماشاگران طلبکار نیستیم؛ ما خود را بدهکارِ آنان می دانیم.
  ‎پس برای پرداختِ این بدهی سخت کار خواهیم کرد و از جانمان خواهیم گذشت. سیزده ساعت تمرینِ بی وقفه در روز، ساختِ دکوری عظیم، دوخت و دوز بالغ بر دویست دست لباس، ساختِ ادوات جنگی، هزینه تبلیغات و برآوردِ حق الزحمه ای نه چندان بالا برای همه عوامل، ما را بر آن داشت تا بلیت نمایش «ریچارد» را برای چند ردیفِ نخست ۱۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم اما روزهای سختِ حاضر، تحریم ها و گرانی ها نهیب مان زد که اگر خوشی و شادکامی در کار است بگذار برای همه «ما» باشد و اگر ناخوشی و ناکامی هم برای «ما» ... پس از روزی بخور نمیرمان گذشتیم تا شما «تماشاگران» را در کنارمان داشته باشیم که بی وجود شما، ما هیچ نیستیم. در هماهنگى با عوامل تولید و همه یاران این نمایش و نیز بنیادِ محترم رودکى اعلام مى داریم بهاى بلیت این اثر برای همان چند ردیف نخست به ٩٥ هزار تومان تقلیل یافت.
  ‎باشد که حضور سبزتان را در تالار وحدت و در اجراى نمایش ریچارد شاهد باشیم.»
  عکس از مصطفی قاهری
  مطالب مرتبط

  توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران:

نمایش «ریچاد» در سیزدهمین نشست نقد صحنه بررسی می‌شود
  توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران:

  نمایش «ریچاد» در سیزدهمین نشست نقد صحنه بررسی می‌شود

  سیزدهمین نشست نقد صحنه با حضور حمیدرضا نعیمی، حامد کمیلی، شقایق فراهانی، بهناز نازی، مهرداد پازوکی، نیما خسروی، محسن حسینی و بهزاد صدیقی و با همکاری موسسه ی افرامانا در سالن ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزارمی شود.

  |

  نقدی بر نمایش ریچارد به کارگردانی حمیدرضا نعیمی

اینجا ریچارد سوم اجرا می شود
  نقدی بر نمایش ریچارد به کارگردانی حمیدرضا نعیمی

  اینجا ریچارد سوم اجرا می شود

  ایران تئاتر-احمد عظیمی:اولین تصویری که مخاطب با آن روبرو می شود مردی است گوژپشت با پایی که آتلی به آن بسته شده. ریچارد در ضد نور ایستاده و سخن می گوید. این یک معرفی شخصیت تمام کننده برای مخاطب است؛ او همانطور که از تصویر ابتدایی برمی آید اولین چیزی که از خود نشان می دهد دورویی ...

  |

  ایران تئاتر با مروری بر اجراهای فصل اول سال 97بررسی می‌کند

شکسپیر همیشه پرطرفدار
  ایران تئاتر با مروری بر اجراهای فصل اول سال 97بررسی می‌کند

  شکسپیر همیشه پرطرفدار

  ایران تئاتر- احمد عظیمی:در نیمه اول سال 97 می توان چهار نمایش را یافت که با وفاداری به اصل نمایشنامه شکسپیربه اجرا رفته اند و دو اثر هم وجود دارند که اقتباس هایی آزاد از آثار او به حساب می آیند. در این گزارش به بررسی و معرفی آثاری می پردازیم که بر اساس نمایشنامه های این نویسنده ...

  |

  بهناز نازی در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر بیان کرد

بازیگران دوست دارند نقش های متفاوت بازی کنند
  بهناز نازی در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر بیان کرد

  بازیگران دوست دارند نقش های متفاوت بازی کنند

  ایران‌تئاتر: بهناز نازی بازیگر با سابقه تئاتر در سال های اخیر حضور موثری در بازیگری تئاتر داشته است. او دو ماه پیش در نمایش کوروش به کارگردانی پری صابری وکمی قبل ترش در نمایش شرق دور شرق نزدیک دو نقش بسیار متفاوت تاریخی و رئال اجتماعی را بازی کرد. بازیگری که تجربه کارگردانی ...

  |

  نظرات کاربران