در حال بارگذاری ...
 • یادداشت حمید رضا نعیمی کارگردان «ریچارد»

  هر چه هست، بی مدعاست، شاهکار نیست

  حمیدرضا نعیمی در آستانه آغاز اجرای عمومی نمایش «ریچارد» و همزمان با انتشار تیزر جدید این نمایش، یادداشتی را منتشر کرد.

  به گزارش ایران تئاتر در یادداشت حمیدرضا نعیمی نویسنده و کارگردان نمایش «ریچارد» آمده است:
  نمی دانم چرا باید دوستش داشته باشم؟ به خاطر کاراکترهای خونریزش، به خاطر داستان صریح و بی پرده اش، به خاطر واقعیتی نهفته در آن که پس از پنج صده همچنان شرح حال جهان ماست؟ یا به خاطر فرم و زیبایی آن که برای خلق شدندش، صد و بیست هنرمند را ماه ها، روزها و ساعت ها به مبارزه طلبیده است؟ هر چه هست، بی مدعاست، شاهکار نیست، تئاتر است ... اثری ایرانی با نگاهی جهانی. (هم در محتوا، هم در فرم) قصد ما حفظ شکوه و اعتبار تئاتر ایران است، آن میراث ارجمند و والایی که از بزرگانمان به ما رسیده است، بزرگانی چون: میرزا آقا تبریزی، میرزاده عشقی، حسن مقدم، صادق هدایت، بهرام بیضایی، غلامحسین ساعدی، اکبر رادی، محمود استادمحمد، اسماعیل خلج و نام های جاودانی چون عبدالحسین نوشین، شاهین سرکیسیان، آربی آوانسیان، عباس جوانمرد، حمید سمندریان، رکن الدین خسروی، جعفر والی، علی رفیعی، قطب الدین صادقی و ... .
  این تلاش عاشقانه، این تجربه مرگ و زندگی، بخشی از وجود ماست که آن را تقدیم تماشاگران بزرگ و هنر دوست ایران می کنیم.»
  نمایش «ریچارد» با حضور حامد کمیلی، بهناز نازی، شقایق فراهانی، کتانه افشاری نژاد، یعقوب صباحی، منوچهر علیپور، کامبیز امینی، فرید قبادی، رضا جهانی، محسن سالاری، ایمان سلگی، اشکان دلاوری، علی گلشنی، عیسی حسینی، امیرارسلان خالویی، مجتبی بابایی فرد، سپاس رضایی، محمد نیازی، عطا مقیمی، افشین حسنلو، آرش علیقلیان، پرهام ابراری، فرهاد قدیم خانی، حسین عارف، اشکان شریعت، صالح لواسانی و امید شوندی به صحنه می رود.
  مجری طرح: نورالدین حیدری ماهر، طراح صحنه: رضا مهدیزاده، طراح لباس: ادنا زینلیان، طراح گریم: ماریا حاجیها، طراح نور: رضا حیدری، آهنگساز: مهرداد پازوکی، طراحان حرکت: حبیب شیبانی و پردیس خسروی از دیگر عوامل این اثر نمایشی هستند که ساعت 18 روز دوشنبه 18 تیر اجرای عمومی خود را در تالار وحدت آغاز می کند.
  مطالب مرتبط

  توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران:

نمایش «ریچاد» در سیزدهمین نشست نقد صحنه بررسی می‌شود
  توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران:

  نمایش «ریچاد» در سیزدهمین نشست نقد صحنه بررسی می‌شود

  سیزدهمین نشست نقد صحنه با حضور حمیدرضا نعیمی، حامد کمیلی، شقایق فراهانی، بهناز نازی، مهرداد پازوکی، نیما خسروی، محسن حسینی و بهزاد صدیقی و با همکاری موسسه ی افرامانا در سالن ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزارمی شود.

  |

  نقدی بر نمایش ریچارد به کارگردانی حمیدرضا نعیمی

اینجا ریچارد سوم اجرا می شود
  نقدی بر نمایش ریچارد به کارگردانی حمیدرضا نعیمی

  اینجا ریچارد سوم اجرا می شود

  ایران تئاتر-احمد عظیمی:اولین تصویری که مخاطب با آن روبرو می شود مردی است گوژپشت با پایی که آتلی به آن بسته شده. ریچارد در ضد نور ایستاده و سخن می گوید. این یک معرفی شخصیت تمام کننده برای مخاطب است؛ او همانطور که از تصویر ابتدایی برمی آید اولین چیزی که از خود نشان می دهد دورویی ...

  |

  نظرات کاربران