در حال بارگذاری ...
 • با حضور مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران

  جشنواره نمایشنامه نویسی کردی در بوکان برگزیدگان خود را شناخت

  مراسم اختتامیه نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی عصر روز پنج شنبه ۱۱ مرداد برگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر از آذربایجان‌غربی، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی عصر روز پنج شنبه ۱۱ مرداد با حضور دکتر ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، حمید نیلی مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، دکتر جمال خسروی فرماندار شهرستان بوکان وجمعی از مسئولین شهرستان و هنرمندان و نویسندگان از شهرهای مختلف کردنشین و علاقه مندان به نمایشنامه نویسی برگزار شد.

  در ابتدای این مراسم رحیم عبدالرحیم زاده دبیر کمیته علمی پژوهشی این جشنواره به ارائه گزارشی از چگونگی روند شکل گیری جشنواره و مراحل آن پرداخت.

   

  سپس دکتر جمال خسروی فرماندار شهرستان بوکان  در سخنانی به بررسی نقش فرهنگ و جایگاه هنر نمایش پرداخت. دیگر سخنرانان این مراسم دکتر ناصر خدایاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، مهندس بابک رستم پورشهردار بوکان و حمید نیلی مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران بودند.

   

  در حاشیه این مراسم  میزگرد علمی با حضور دکتر عبدالرضا رادفر، دکتر خسرو سینا، فاتح بادپروا و انور سبزی برگزار شد. پخش تیزرهایی به کارگردانی بهروز و امید اسراری، اجرای موسیقی توسط ارسطو سهرابی نیا دیگر بخش‌های این برنامه بود. همچنین قبل از برگزاری مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی با حضور دکتر قطب الدین صادقی برگزار شد.

  در پایان و پس از قرائت بیانیه هیات داوران آرای برگزیدگان جشنواره با داوری خسرو سینا، فارس باقری و رحیم عبدالرحیم زاده به شرح زیر اعلام شد:

  از دو نمایشنامه« نامه »نوشته بهروز اسراری از بوکان و« نیهزه ت قورس» نوشته محمد سعید فرازمند از کرمانشاه با اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیر به عمل آمد.

  تقدیر ویژه هیات داوران با اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نمایشنامه «په رپوله پیره گان» نوشته غلامرضا همتیان از بیجار رسید.

  دو اثر در بخش اقتباس بدون اولویت جایزه دریافت کردند:

  با اهدای دیپلم افتخار جایزه نقدی و چاپ اثر در کتاب جشنواره نمایشنامه «درویش عودی» نوشته رسول بانگین از ارومیه جایزه بخش اقتباس را دریافت کرد.

  با اهدای دیپلم افتخار جایزه نقدی و چاپ اثر در کتاب جشنواره نمایشنامه «چریکه ی چیای هالوز» نوشته بختیار پنجه ای از مهاباد جایزه بخش اقتباس را دریافت کرد.

  رتبه سوم نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی با اهدای دیپلم افتخار، تندیس جشنواره، جایزه نقدی و چاپ اثر به نمایشنامه «خانووی سیهه م» نوشته تریفه کریمیان از سقز تعلق گرفت.

  رتبه دوم نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی با اهدای دیپلم افتخار، جایزه نقدی، تندیس جشنواره و چاپ اثر به نمایشنامه «پانکییه کان» نوشته صابر نیکبخت از سنندج رسید.

  رتبه اول نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی با اهدای دیپلم افتخار، جایزه نقدی، تندیس جشنواره و چاپ اثر به نمایشنامه« هه موومان باشین» نوشته باقر سروش از بیجار تعلق گرفت.

   

  در حاشیه سفر مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی کشور به استان آذربایجان غربی  برای شرکت در آیین  اختتامیه نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی در بوکان . حمید نیلی روز جمعه   با حضور در ارومیهاز دو هنرمند پیشکسوت تئاتر این شهر بهمن حاتمی و علی صابر رضایی تقدیر کرد.

  نیلی همچنین از از اولین تماشاخانه خصوصی ارومیه بازدید کرد و با هنرمندان تئاتر ارومیه صمیمانه به گفت و گو نشست.

  مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی کشور در این دیدار ضمن تصریح وجود ظرفیت‌های فراوان در تئاتر شهرستان، به ضرورت و حمایت انجمن هنرهای نمایشی برای استفاده از این پتانسیل در کشور تاکید کرد.
  مطالب مرتبط

  مدیرکل هنرهای نمایشی در دیدار با کارکنان ایران تئاتر عنوان کرد :

خبرنگاران از یاران اصلی خانواده تئاتر هستند
  مدیرکل هنرهای نمایشی در دیدار با کارکنان ایران تئاتر عنوان کرد :

  خبرنگاران از یاران اصلی خانواده تئاتر هستند

  همزمان با روز خبرنگار شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی به همراه حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، جواد مستخدمی عضو هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی ایران و محسن حسن‌زاده مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی با حضور در سایت ایران تئاتر،ضمن تبریک این روز به ...

  |

  مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران پس از دریافت تندیس سپاس جشنواره تئاتر ملی اهواز عنوان کرد

حیات تئاتر کشور در زنده نگه داشتن تئاتر استان‌هاست
  مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران پس از دریافت تندیس سپاس جشنواره تئاتر ملی اهواز عنوان کرد

  حیات تئاتر کشور در زنده نگه داشتن تئاتر استان‌هاست

  حمید نیلی با حضور در اولین جشنواره ملی تئاتر اهواز گفت: با توجه به نکته جذاب این جشنواره یعنی علاقه شخص استاندار خوزستان به مسایل فرهنگی و هنری و با نگاه به کلیات این جشنواره می‌توان فهمید که خوزستان به خوبی دغدغه تئاتر را درک می‌کند

  |

  در حاشیه برگزاری جشنواره ملی تئاتر اهواز صورت گرفت

دیدار مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با دبیر جشنواره ملی تئاتر اهواز
  در حاشیه برگزاری جشنواره ملی تئاتر اهواز صورت گرفت

  دیدار مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با دبیر جشنواره ملی تئاتر اهواز

  هزمان با برگزاری نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز و در حاشیه این رویداد تئاتری، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با دبیر این جشنواره ملی تئاتر در خصوص تولید آثار نمایشی با محوریت استان خوزستان دیدار و تبادل نظر کردند.

  |

  با حضور معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار شد

تجلیل از اصغر همت و استقبال از یک مدیر جوان
  با حضور معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار شد

  تجلیل از اصغر همت و استقبال از یک مدیر جوان

  اصغر همت مدیرعامل پیشین خانه تئاتر با دریافت مدالیوم خانه تئاتر از سوی همکارانش، به طوری رسمی سکان خانه تئاتر ایران را به شهرام گیل‌آبادی سپرد.

  |

  نظرات کاربران