در حال بارگذاری ...
 • در آستانه آغاز اجرای نمایش

  پوستر «پادشاه می‌میرد» رونمایی شد

  پوستر نمایش «پادشاه می‌میرد» به کارگردانی محمدرضا سعادتی با طراحی نجمه کمالی دهقان در آستانه آغاز اجراهای این نمایش رونمایی شد.

  به گزارش ایران تئاتر نمایش «پادشاه می‌میرد» به کارگردانی محمدرضا سعادتی و تهیه کنندگی امیر کیان از ۲۱ مرداد هر شب ساعت ۲۰:۳۰در سالن شماره ۳ پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.
  «پادشاه می‌میرد» کار جدیدی از محمدرضا سعادتی است که پیش از این نمایش «می‌خواستم ببوسمت باران گرفت» را در سالن اصلی خلیج فارس نیاوران روی صحنه برده است.
  در خلاصه نمایشنامه «پادشاه می‌میرد» آمده است: دیکتاتورها می‌پندارند که هرگز نمی‌میرند.
  این نمایشنامه اثر اوژن یونسکو با ترجمه پروفسور احمد کامیابی مسک است. اوژن یونسکو نویسنده‌ای رومانی‌الاصل است که پس از مهاجرت به فرانسه، نمایشنامه‌هایی را به زبان فرانسه به رشته تحریر در آورده است. او از نویسندگان صاحب سبک در قرن بیستم است که اگرچه آثارش در ژانر ابزورد مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته ولی خودش معتقد است که تئاتر او تئاتر خاصی است که در هیچ قالب و ساخت و مکتب و ایسمی جای نمی‌گیرد.
  او از واژه تئاتر یونسکوئی که برای اولین بار پروفسور کامیابی مسک در تز اول دکتری خود به کار برده است، استقبال می‌کند و  آثارش غالبا رویکردی طنز به روابط و اصول غالب بر زندگی انسان معاصر دارد.
  بازیگران نمایش «پادشاه می‌میرد»  به ترتیب ورود به صحنه ندا گل رنگی، محمد پورحسن، فاطیما سرلک، تارا یونس تبار، بهار ذوالقدر و آرمین راستگو هستند.
  عوامل این نمایش عبارتند از:
   نویسنده: اوژن یونسکو، مترجم: احمد کامیابی مسک، کارگردان: محمدرضا سعادتی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: حامد غیبی، منشی صحنه : نرگس بیگدلی، تصویربردار و تروکاژهای صحنه‌ای: محمد گلپور، طراح حرکت: حمیدرضا جوکار، مجری طرح: پریسا خلیلیان، طراح صحنه: مرضیه کمالی دهقان، طراح لباس: مریم قاسمی و هلیا شکری، طراح پوستر و بروشور: نجمه کمالی دهقان، آهنگساز: آیدین صلح جو، طراح گریم: محبوبه میرزایی، ساخت تیزر : محمد صادق زرجویان، مشاور رسانه‌ای و مدیر روابط عمومی: منصوره بسمل، تهیه‌کننده: امیر کیان
  علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به سایت www.tik8.com  مراجعه کنند.
  مطالب مرتبط

  بازیگران «روباه» تکمیل شدند

  بازیگران «روباه» تکمیل شدند

  با حضور صحرا اسدالهی به‌عنوان بازیگر نمایش «روباه»، فهرست این اثر نمایشی به کارگردانی معصومه خزایی تکمیل شد

  |

  در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می‌رود

نقش‌آفرینی بهنام شرفی و محمد هادی عطایی در «حکم »
  در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می‌رود

  نقش‌آفرینی بهنام شرفی و محمد هادی عطایی در «حکم »

  نمایش حکم به نویسندگی مشترک مسعود ترابی و سعید سالمی و به کارگردانی مسعودترابی با تهیه کنندگی مهدی کمال پور اردیبهشت ماه ۹۸ در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می رود.

  |

  برنامه‌ اسفند ماه پردیس تئاتر شهرزاد اعلام شد

  برنامه‌ اسفند ماه پردیس تئاتر شهرزاد اعلام شد

  نمایش‌های «خاطره‌ای از دو دوشنبه» به کارگردانی سعید عسگریان، «ای بی» به کارگردانی پوریا رستمی، «هامان کشان» به کارگردانی علیرضا مهران و «بدون تماشاگر» به کارگردانی امیر اخوین عنوان نمایش‌هایی است که در ماه اسفند در پردیس شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.

  |

  نقد نمایش «پادشاه می میرد» نوشته اوژن یونسکو کارگردان محمد فاتحی

و اینک این مرگ است که بر سریر پادشاهی جولان می دهد
  نقد نمایش «پادشاه می میرد» نوشته اوژن یونسکو کارگردان محمد فاتحی

  و اینک این مرگ است که بر سریر پادشاهی جولان می دهد

  ایران تئاتر- سید علی تدین صدوقی : یونسکو نمایشنامه «پادشاه می میرد» را  در زمانی که  بیست روز در بستر بیماری بود نوشت ؛ او درباره نمایشنامه اش  در یاداشت هایش می گوید: «مرگ شرایط غیر قابل قبول زندگی است و من بخصوص از مرگ است که با دهشت می پرسم چرا ؟»

  |

  نظرات کاربران