در حال بارگذاری ...
 • هم‌زمان با آغاز هفدهمین دوره جشنواره

  کتاب جشنواره نمایش عروسکی منتشر شد

  کتاب هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران ـ مبارک همزمان با اولین روز برگزاری این جشنواره منتشر شد.

  به گزارش ایران تئاتر، این کتاب با پیام‌های سید عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمدمجتبی حسینی؛ معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام کرمی؛ مدیر کل هنرهای نمایشی و مرضیه برومند؛ دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران ـ مبارک آغاز شده است و در صفحات بعدی، شاهد معرفی بیست هنرمند که شورای انتخاب این دوره از جشنواره را تشکیل داده بودند، هستیم.
  نمایش‌های بخش‌های مختلف جشنواره؛ شامل نمایش‌های صحنه‌ای، فضای باز، ملل، دانش‌آموزی و تجربه، خلاقیت، نوآوری، معرفی شده‌اند که این معرفی شامل معرفی گروه اجرایی، خلاصه داستان و یادداشت کارگردان به دو زبان فارسی و انگلیسی و عکس‌هایی از اجرا است.
  در بخش بعدی این کتاب، بزرگداشت است. در این بخش از سه هنرمند تقدیر به عمل می‌آید؛ زهرا صبری که در کاتالوگ با یادداشتی از دَدی بودامجی؛ رئیس اتحادیه بین‌المللی نمایشگران عروسکی (یونیما) مورد تقدیر قرار گرفته است و همچنین دو هنرمند، فرشته ابراهیمی هنرمند تهرانی و وحید خسروی؛ هنرمند کرمانشاهی که به قول مرضیه برومند «هر کدام در شهر خود کاری کرده‌اند، کارستان»؛ در این کاتالوگ معرفی شده‌اند که یادداشت تقدیر این دو هنرمند را مرضیه برومند نوشته است.
  بخش دیگر به معرفی کارگاه‌های آموزشی این دوره از جشنواره به صورت گزارش تصویری اختصاص دارد. کار‌گاه‌های این دوره از جشنواره در اردیبهشت‌ماه برگزار شدند که شامل موسیقی در نمایش توسط بامداد افشار، پیشنهاد تکنیک مناسب برای متن با حضور علی پاکدست، بازی‌دهندگی در نمایش عروسکی توسط مریم سعادت و طراحی‌صحنه در نمایش عروسکی با حضور سینا ییلاق‌بیگی بودند. مدیریت این دوره از کارگاه‌ها را میرآرش مصطفایی بر عهده داشت.
  سپس در این کاتالوگ به معرفی بخش پاتوق که تحت عنوان «من حافظ کوچک میراث فرهنگی‌ام» پرداخته شده است. این بخش در راستای شناساندن شاخص‌های میراث فرهنگی به کودکان برگزار می‌شود.
  پایان بخش این کاتالوگ، شادپیمایی این دوره از جشنواره است که با عکس‌هایی از دوره قبلی جشنواره و عروسک‌های شادپیمایی این دوره، مقابل همراه است.
  در انتها هم، جدول بخش‌های صحنه‌ای و فضای باز این دوره از جشنواره در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
  همچنین در این کاتالوگ شاهد مروری بر 16 دوره گذشته جشنواره تئاتر عروسکی هم هستیم.
  مدیرمسئول کاتالوگ هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی، مرضیه برومند است و رفعت هاشمی‌سی‌سختی سردبیری آن را بر عهده دارد که طراح و گرافیست این کاتالوگ هم هست. مرجان پورغلامحسین و سپهر شریف‌زاده، اعضای تحریریه این کاتالوگ را تشکیل می‌دهند. مرضیه سرمشقی پوستر را طراحی کرده است و از عکس‌های عبدالرضا نیکو در این کاتالوگ استفاده شده است. بخش ترجمه را هم سپهر شریف‌زاده بر عهده گرفته است.
  هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند یکم تا هفتم شهریور ماه برگزار خواهد شد. همچنین سایت جشنواره نمایش عروسکی به نشانی اینترنتیtehranmobarak.com  دربردارنده جزییات برگزاری این رویداد هنری است.
  مطالب مرتبط

  کتابچه الکترونیکی جشنواره تئاتر استان تهران منتشر شد

  کتابچه الکترونیکی جشنواره تئاتر استان تهران منتشر شد

  کتابچه بیست و سومین جشنواره تئاتر استان تهران به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و کاهش هزینه‌ها، همسویی با تکنولوژی روز برای ارتباط گسترده تر با جامعه‌ی هنری و اهالی رسانه، به صورت الکترونیکی و از طریق رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد

  |

  در آخرین پاتوق شبانه هفدهمین جشنواره تئاتر عروسکی اتفاق افتاد

از رونمایی یک کتاب فلسفی عروسکی تا همراهی با خاطره‌ها
  در آخرین پاتوق شبانه هفدهمین جشنواره تئاتر عروسکی اتفاق افتاد

  از رونمایی یک کتاب فلسفی عروسکی تا همراهی با خاطره‌ها

  در آخرین شب پاتوق شبانه، از کتاب «مبانی نظری تئاتر عروسکی» اثر شیوا مسعودی رونمایی شد و همه در کنار هم لحظاتی نوستالژیک را با موسیقی «خونه مادربزرگه» گذراندند.

  |

  کارگردان هلندی حاضر در جشنواره نمایش عروسکی اعلام کرد:

پنج بار به ایران آمده‌ایم و در سه دوره جشنواره حضور داریم
  کارگردان هلندی حاضر در جشنواره نمایش عروسکی اعلام کرد:

  پنج بار به ایران آمده‌ایم و در سه دوره جشنواره حضور داریم

  شارلوت پوییجک‌جولین، کارگردان هلندی حاضر در هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران ـ مبارک، از شرایط تئاتر در هلند و آموزش این هنر به کودکان از دوران دبستان گفت و عنوان کرد : از 12 سال قبل تا امروز پنج بار به ایران آمده‌ایم

  |

  نظرات کاربران