در حال بارگذاری ...
 • فرماندار شهرستان اهر:

  شهرستان اهر و ارسباران پایتخت تئاتر کوتاه کشور است

  فرماندار اهر با اشاره به این‌که شهرستان اهر و ارسباران پایتخت تئاتر کوتاه کشور است، گفت: شهرستان اهر و ارسباران تنها میزبان تئاتر کوتاه در کشور هستند و به عبارتی می‌توان گفت با این میزبانی ایران جزو ۴ کشور برگزارکننده تئاتر کوتاه دنیاست.

  به گزارش ایران تئاتر، زاهد محمودی در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران که در سالن میرزا جعفر قراجه داغی مجتمع فرهنگی و هنری اهر برگزار شد، اظهار داشت: ما در این سه روز که میزبان هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی از اقصی نقاط کشور بودیم قبول داریم کم و کاستی‌هایی داشتیم و شاید آن‌طور که در خور شان شما بود نتوانستیم میزبانی کنیم و از این بابت طلب بخشش می‌کنیم.

  فرماندار شهرستان اهر افزود: شهرستان اهر و اهری‌ها تنها میزبان جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران نبودند با این رویکرد می‌گوییم که قره‌داغ میزبان جشنواره تئاتر کوتاه است شاید میهمانان در اهر بودند ولی میزبانی از هنرمندان اهری‌ها بودند.

  وی با اشاره به این‌که شهرستان اهر و ارسباران پایتخت تئاتر کوتاه کشور است، گفت: شهرستان اهر و ارسباران تنها میزبان تئاتر کوتاه در کشور هستند و به عبارتی می‌توان گفت با این میزبانی ایران جزو 4 کشور برگزارکننده تئاتر کوتاه دنیاست و علاوه بر این‌ها ارسباران با برگزاری جشنواره‌های مختلف باعث شده تا رنگین‌کمان جشنواره‌های فرهنگی و هنری در منطقه شکل گیرد.

  محمودی اضافه کرد: شهرستان اهر و منطقه ارسباران از گذشته مهد فرهنگ و هنر بوده و این جایگاه ویژه در عرصه فرهنگ و هنر موجب شکل‌گیری شخصیت‌ها و چهره‌های تأثیرگذار شده است، اگر به تاریخ نگاه کنیم خواهیم دید زادگاه بنیان‌گذار هنر نمایش در ایران و پدر مطبوعات ایران اهر بوده است.

  فرماندار شهرستان اهر گفت: وقتی مسافری به شهرستان اهر می‌رسد و جویای آثار تاریخی می‌شود به بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری هدایت می‌شود، شیخ شهاب‌الدین محمود اهری عارف قرن هفتم بوده و همه از اهر تا کل کشور می‌بایست به داشتن مفاخری این‌چنین افتخار کنیم.

  وی بابیان اینکه برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران ابتداعاً به همت هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان اهر بوده است، ابراز داشت: اگر امروز ما از هنرمندان جوان اهری قدردانی کنیم جای دوری نمی‌رود چون برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران آن‌هم در سطح کشوری و با دستان خالی نشان می‌دهد که هنرمندان ما توانمند هستند و این اقدام آن‌ها نهایت منجر به ارتقاء جایگاه هنرهای نمایشی منطقه و استان و حتی کشور می‌شود.

  محمودی با قدردانی از همکاری دستگاه‌ها و نهادها در دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران، گفت: دستگاه‌های دولتی و نهادها شاید با آن‌که مشغله کاری داشتند ولی از همکاری در برگزاری جشنواره و همراهی با عوامل اجرایی دریغ نکردند.

  فرماندار شهرستان اهر بیان کرد: راه‌یابی بیشترین اثر به دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران گویای جایگاه فرهنگ و هنر این شهرستان است، شهرستان اهر با داشتن شش گروه نمایشی از نظر تعدد گروه‌های نمایشی بر دیگر شهرستان‌ها غلبه کرده و به‌نوعی ظرفیت‌ها به ما می‌گویند اهر مهد فرهنگ و هنر است و باید برای ارتقاء جایگاه در این عرصه سخت تلاش کنیم.

  وی با اشاره به نظر عوامل اجرایی جشنواره مبنی بر عدم برگزاری به دلیل مشکلات و بی‌توجهی‌ها، یادآور شد: ابتدا عوامل اجرایی معتقد بودند به خاطر بی‌توجهی‌هایی که به جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران شده امسال قصد برگزاری ندارند ولی ما با عدم برگزاری مخالف بودیم و همان‌طور که قول داده بودیم حمایت می‌کنیم از تلاش‌هایمان در حمایت از جشنواره دریغ نکردیم.

  محمودی با ذکر اینکه نقطه قوتی که جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران را با سایر جشنواره‌ها متفاوت‌تر می‌کند مردم بودن این جشنواره است، خاطرنشان کرد: هرگاه اداره امور به مردم سپرده‌شده قطعاً در پی آن موفقیت‌هایی نیز بوده و در این جشنواره که حال شاهد خاتمه دوازدهمین دوره هستیم با حمایت‌های مردم به این سطح دست‌یافته است.

  فرماندار شهرستان اهر با تأکید بر اینکه دولت‌های یازدهم و دوازدهم تاکنون نشان داده که حامی فعالیت‌های فرهنگی و هنری بوده است، تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید مبنی بر توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، تا به حال برنامه‌ای در شهرستان اهر نمی‌توان یافت که بدون دلیل لغو شده باشد و ما به‌عنوان مدیران دولت تدبیر و امید از برنامه‌های فرهنگی حمایت همه‌جانبه می‌کنیم.

   

  وی در پایان افزود: ورود مردم و حمایت آن‌ها از برنامه‌های فرهنگی و هنری قطعاً بر ارزش و اهمیت برنامه‌ها می‌افزاید و امروز که هنرمندان میهمان از اهری‌ها راضی بودند بسیار خرسندیم امیدواریم سال‌های آینده نیز بتوانیم از این بیشتر میزبان خوبی باشیم
  مطالب مرتبط

  برهانی مرند خبر داد:

ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف
  برهانی مرند خبر داد:

  ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف

  دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف با اشاره به ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره گفنت: تاکنون حدود ۴۰ اثر در بخش نمایشنامه و کمتر از ۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده ولی براساس تجربه این ارقام معمولاً در روزهای پایانی ارسال آثار چندین برابر افزایش می ...

  |

  مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور:

تبادل فرهنگی اقوام در جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران اتفاق کوچکی نیست
  مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور:

  تبادل فرهنگی اقوام در جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران اتفاق کوچکی نیست

  مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور گفت: وقتی گروه‌های نمایشی از اقصای نقاط کشور و با آداب و رسوم مختلف در شهر اهر حضور یافته و تبادل فرهنگی که صورت می‌گیرد اتفاق کوچکی نیست.

  |

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در آیین اختتامیه جشنواره ارسباران:

تئاتر رسانه‌ای مهم و اثرگذار در کشور است
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در آیین اختتامیه جشنواره ارسباران:

  تئاتر رسانه‌ای مهم و اثرگذار در کشور است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از ثبت جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران در تقویم هنری اداره‌کل ارشاد استان خبر داد گفت: نگاه‌هایمان به جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران علی‌رغم محدودیت‌های منابع مالی تغییر نکرده است.

  |

  با اعلام داوران دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران

«لیلی و مجنون» و «نفرین ترین حوا» بیشترین جوایز را به خانه بردند
  با اعلام داوران دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران

  «لیلی و مجنون» و «نفرین ترین حوا» بیشترین جوایز را به خانه بردند

  اختتامیه دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران شامگاه شنبه با حضور هنرمندانی از 12 استان کشور، مسئولان شهرستانی و استانی برگزار شد.

  |

  در جشن روز ملی هنرهای نمایشی در اهر عنوان شد؛

ضرورت حمایت مسئولان و هنرمندان از جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران
  در جشن روز ملی هنرهای نمایشی در اهر عنوان شد؛

  ضرورت حمایت مسئولان و هنرمندان از جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران

  جشن روز ملی هنرهای نمایشی و روز جهانی تئاتر با حضور علاقه‌مندان به هنر و مسئولان در سالن مجتمع فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر برگزار شد.

  |

  نظرات کاربران