در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی:

  جشنواره استانی فضای سالم رقابت هنرمندان تئاتری است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی گفت: تئاتر آذربایجان شرقی را فضای سالم برای رقابت هنرمندان تئاتری استان دانست.

  به گزارش ایران تئاتر از آذربایجان شرقی، محمد محمدپور در گفتگو با ستاد خبری جشنواره استانی تئاتر آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه امسال شاهد هستیم که جشنواره استانی تئاتر با اجرای مستمر و موفق به پله سی‌ام رسیده و فضای مناسب برای رقابت سالم بین فعالان حوزه تئاتر محیا کرده است.

  وی ادامه داد: این جشنواره زمینه محک‌زدن آثار تولیدی حوزه نمایشی را فراهم می‌کند تا هنرمندان بتوانند در رشته‌های مختلف مرتبط با هنر تئاتر میزان پیشرفت خود را ارزیابی کرده و از دانش و توانمندی دیگر همکاران خود نکات تازه ای بیاموزند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت این رخداد بزرگ فرهنگی و هنری برای علاقمندان و فعالان هنر تئاتر، خاطرنشان کرد: این جشنواره با ایجاد زمینه حضور هنرمندان با استعداد و توانمند تئاتر استان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، امکان دیده شدن گروه‌های شهرستانی را فراهم می‌سازد.

  وی همچنین با اشاره به اینکه تبریز خاستگاه هنر نمایش ایران محسوب می‌شود، گفت: تبریز و آذربایجان شرقی سابقه درخشانی در حوزه تئاتر دارد اما درحال حاضر تا نقطه مطلوب فاصله داریم و امیدوارم با همدلی و همراهی همه هنرمندان بتوانیم روز به روز شاهد پیشرفت‌هایی در حوزه تئاتر و نمایش باشیم.

  محمدپور با بیان اینکه چندسالی است کارهای اجرایی جشنواره تئاتر استانی را به انجمن هنرهای نمایشی استان واگذار کرده‌ایم، گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز همراه این انجمن مسئولیت نظارت و حمایت از این جشنواره را برعهده دارد.

  وی همچنین با بیان اینکه این جشنواره برای تمام فعالان حوزه تئاتر است، نه یک گروه یا افراد خاصی، تاکید کرد: اعضای ستاد اجرایی جشنواره نیز گروهی با انگیزه، پرانرژی و مشتاق هستند که تلاش می‌کنند آنطور که شایسته هنر تئاتر و هنرمندان ماست جشنواره را برگزار کنند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پایان هیئت داوری جشنواره را تیمی کاربلد و مطرح در سطح کشور معرفی کرد که به طور یقین بهترین آثار نمایشی را به دور از جانبداری انتخاب خواهند کرد.
  مطالب مرتبط

  با اعلام نتایج هیئت انتخاب آثار

١٠ اثر به دوازدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی راه یافتند
  با اعلام نتایج هیئت انتخاب آثار

  ١٠ اثر به دوازدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی راه یافتند

  با اعلام هیئت انتخاب آثار ١٠ اثر نمایشی برای رقابت در مرحله نهایی دوازدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی که از ٢٦ لغایت ٢٨ آبان ماه سال جاری در شهرستان قاین برگزار می شود ، معرفی شدند .

  |

  پس از برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری

زمان برگزاری جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویر احمد مشخص شد
  پس از برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری

  زمان برگزاری جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویر احمد مشخص شد

  شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکیل جلسه داد. در این نشست در خصوص نحوه برگزاری جشنواره، انتخاب دبیر، زمان برگزاری جشنواره، نحوه حمایت از گروه‌های منتخب و مسائل و مشکلات جشنواره بحث و تبادل نظر شد و زمان ...

  |

  برهانی مرند خبر داد:

ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف
  برهانی مرند خبر داد:

  ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف

  دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف با اشاره به ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره گفنت: تاکنون حدود ۴۰ اثر در بخش نمایشنامه و کمتر از ۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده ولی براساس تجربه این ارقام معمولاً در روزهای پایانی ارسال آثار چندین برابر افزایش می ...

  |

  هم‌زمان با اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر استانی

بزرگداشت ناظر زاده کرمانی در جنوب کرمان برگزار می‌شود
  هم‌زمان با اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر استانی

  بزرگداشت ناظر زاده کرمانی در جنوب کرمان برگزار می‌شود

  هم‌زمان با اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر استانی جنوب کرمان با حضور مدیر کل هنرهای نمایشی و مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی، مراسم نکوداشت استاد ناظر زاده کرمانی نیز برگزار می‌شود.

  |

  نظرات کاربران