در حال بارگذاری ...
 • همزمان با شروع اجراهای فصل پاییز 97

  میزبانی تالار هنر از دو نمایش «شاپرک‌ها در خیابان» و «پدرآن»

  تالار هنر هم‌زمان با پایان فصل تابستان و شروع فصل پاییز میزبان دو نمایش به نام‌های «شاپرک‌ها در خیابان» به کارگردانی ناصر آویژه و نمایش «پدرآن» به کارگردانی مهدی فرشیدی سپهر است.

  به گزارش ایران تئاتر، مراسم افتتاحیه و رونمایی پوستر نمایش «شاپرک‌ها در خیابان» شامگاه یکشنبه 11 شهریور ماه در تالار هنر برگزار شد. این مراسم با حضور تعدادی از هنرمندان شناخته شده تئاتر و سینما از جمله رضا بابک، پوری بنایی، مهتاب کرامتی، عباس جهانگیریان، فریبا کوثری و مستانه مهاجر برگزار شد.

  سیدغلامرضا کاظمی دینان رئیس شورای سیاست‌گذاری ستاد برگزاری هفته روابط‌عمومی، امیرعباس تقی‌پور تهیه کننده نمایش و جمعی از مدیران روابط عمومی ارگان و نهادها، همچنین علاقه‌مندان به تئاتر نیز حضور داشتند.

  ناصر آویژه در ابتدای این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از بنیاد بیماری‌های نادر ایران، ماهنامه قلک،  تهیه کننده و حامیان این نمایش، همچنین مدیریت و همکاران تالار هنر گفت: از مدت‌ها پیش در صدد اجرای این نمایش بودم و بسیار خرسندم از اینکه امروز این خواسته تحقق پیدا کرده است. نگارش نمایشنامه «شاپرک‌ها در خیابان» با همراهی همسرم گیتا داوودی صورت گرفته که همینجا لازم می‌دانم از یاری‌ او در شکل گرفتن این اثر قدردانی کنم.

  در بخش پایانی این مراسم از پوستر نمایش «شاپرک‌ها در خیابان» رونمایی شد و به دنبال آن حاضرین به تماشای نمایش نشستند.

  نمایش «شاپرک‌ها در خیابان» روایت زندگی کودکان کار است؛ کودکانی که هر روز در خرابه ای در حاشیه شهر دور هم جمع می‌شوند و آنجا برای دقایقی خستگی روزانه‌شان را رفع می‌کنند. یک روز اتفاقی عجیب باعث می‌شود تا آن‌ها آرزوهای خود را مرور کنند و به این ترتیب رویاهایشان در خرابه نقش می‌بندد. هر کدام از این رویاها زندگی سخت و تلخ این کودکان را به تصویر می‌کشد و در انتها ماجرایی عجیب باعث می‌شود تا رویای‌شان شکل دیگری به خود بگیرد.

  ناصر آویژه، اصغر فریدی ماسوله، رها آویژه، ایلیا زمانی نژاد، آروین بذرافشان، امین نیک پنجه، محمد حسن درباغی‌فرد، سامان میرحسینی، مهبد فیضی، سیروان امینی، عرفانه سرای سرور، ماهک فتاح پور، روجا نجف‌زاده و آساره هداوند گروه بازیگران این نمایش را تشکیل می‌دهند. صدای رضا بابک هنرمند پیشکسوت تئاتر و تلویزیون نیز بخشی از نقش آفرینی‌های این نمایش را شکل می‌دهد.

  اشعار این نمایش موزیکال را رودابه حمزه‌ای سروده و آرش سلگی نیز آهنگسازی این نمایش را بر عهده دارد. همچنین اصغر فریدی ماسوله طراح حرکات موزون این نمایش است. سینا ییلاق بیگی طراح صحنه و طیبه انصاری نیز طراح لباس این نمایش هستند.

  نمایش «پدرآن» به نویسندگی و کارگردانی مهدی فرشیدی سپهر نیز از یکشنبه 11 شهریورماه در ساعت 20:30 در تالار هنر به روی صحنه رفته است.

  نمایش «پدرآن» داستان هشت دختر نوجوان است که بر لبه ی باریک عادت ها و عرف ها با پدران شان روبه رو می‌شوند.

  در این نمایش 26 بازیگر نقش آفرینی می‌کنند که از آن جمله می‌توان به مهرداد باقری، سعید ابک، مریم آشوری، شراره طیاره و فهیمه باروتچی اشاره کرد.

  دیگر عوامل نمایش «پدرآن» عبارتند از: راوی: نادیا قمری، مدیر تولید: مریم منصوری، عکاس: حداد حیدری و امیر عسگری، دستیار و برنامه ریز: میلاد محمدی، ساخت فیلم: امیر عسگری، مشاور کارگردان و گریمور: حمیدرضا مرادی، دستیاران فنی: علی حاجی بنده، امید عسگری، آبتین دابا و علیرضا حسین پور، دستیار و مدیرصحنه: پویا طهماسبی، دستیار و منشی صحنه: محمدحسین موسوی.

  لازم به یادآوری است، نمایش «شاپرک ها در خیابان» در ساعت 19:20 و نمایش «پدرآن» در ساعت 20:30 هر شب در تالار هنر واقع در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده به روی صحنه می‌روند.
  مطالب مرتبط

  افتتاحیه «قصه های من و تو و شاهنامه» و نواختن زنگ پهلوانی

رضا بابک: مطمئن هستم اجرای شاهنامه با استقبال خانواده ها همراه می شود
  افتتاحیه «قصه های من و تو و شاهنامه» و نواختن زنگ پهلوانی

  رضا بابک: مطمئن هستم اجرای شاهنامه با استقبال خانواده ها همراه می شود

  رضا بابک که روز گذشته با افروختن چراغ اجرای نمایش "قصه های من و تو و شاهنامه" و نواختن زنگ پهلوانی آغاز اجرای عمومی این نمایش را همراهی کرد از اهمیت نمایش داستان های شاهنامه برای کودکان و نوجوانان گفت.

  |

  مهدی فرشیدی‌سپهر در گفتگو با ایران تئاتر:

«پدرآن» تئاتر اندیشه‌محور را دنبال می‌کند
  مهدی فرشیدی‌سپهر در گفتگو با ایران تئاتر:

  «پدرآن» تئاتر اندیشه‌محور را دنبال می‌کند

  مهدی فرشیدی‌سپهر کارگردان نمایش «پدرآن» گفت: این نمایش تئاتر اندیشه‌محور را دنبال می‌کند و دغدغه آن را دارد تا کودکان و نوجوانان را برای رو به رو شدن با مسائل واقعی زندگی شان مجهز کند

  |

  نظرات کاربران