در حال بارگذاری ...
 • شنبه 17 شهریور در تالار مولوی

  حسن فتحی و صدیق تعریف به دیدن «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» نشستند

  نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» نوشته محمد امیریاراحمدی با بازی گروهی از هنرجویان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم، با استقبال تماشاگران در تالار مولوی رو به رو شد.

  به گزارش ایران‌تئاتر نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» روز شنبه 17 شهریور ماه در دو نوبت اجرای خود در تالار مولوی، میزبان هنرمندانی مانند حسن فتحی، صدیق تعریف، محمد امیر یاراحمدی، شیرین یزدان بخش، علی صلاحی، علی اصغر دشتی، علی شمس، برخی از مدیران فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مربیان مدرسه سینما تئاتر هنر هفتم و جمعی از قضات دادگستری بود.

  بعد از اولین اجرای این نمایش، شهاب‌الدین حسین پور سرپرست کارگاه آموزشی و مربی هنرجوان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم، توضیحاتی درباره روند شکل‌گیری این نمایش ارایه کرد و افزود: این نمایش محصول تلاش یک ساله این هنرجویان است که اولین اجرای عمومی خود را انجام می‌دهد.

  او ادامه داد: در این یک سال بیش از هر چیز تلاش کردیم رفتار و منشحرفه‌ای را با یکدیگر مرور کنیم.

  حسین‌پور خطاب به خانواده هنرجویان ادامه داد: اگر صلاح می‌دانید اجازه بدهید فرزندان شما که با استعداد هستند، این راه را ادامه بدهند و کار هنری انجام بدهند.

  همچنین طاهره صرفی مدیر مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم که تهیه‌کنندگی این نمایش را بر عهده داشته است، با قدردانی از تلاش‌های شهاب حسین‌پور و هنرجویان نوجوان برای شکل‌گیری این نمایش، از همراهی خانواده هنرجویان تشکر کرد که باعث شدند این نمایش به مرحله اجرا برسد.

  او گفت: هنرجویان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم مانند فرزندان خود ما هستند و درخشش امروز آنها بر صحنه تئاتر برایم بسیار هیجان انگیز و دوست داشتنی است.

  این نمایش با استقبال تماشاگران رو به رو شد به طوری که در دومین اجرای آن تعداد زیادی از تماشاگران به صورت خارج از ظرفیت به دیدن نمایش رفتند.

  متن این نمایش نوشته محمدامیر یاراحمدی است که با کارگردانی فاطمه شاه‌پسند و غزاله صرفی روز شنبه۱۷شهریورماه ساعت ۱۸و ۲۰:۳۰در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی روی صحنه رفت.

  این نمایش توسط دو گروه از هنرجویان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم، آماده اجرا شد که بازیگران گروه اول (به ترتیب ورود به صحنه)، شایلین صمدی، زهرا سپندار، مهرانا فیروزی، سودا بیغال، محمدرضا صادقی و محمدرضا شهبازی و بازیگران گروه دوم (به ترتیب ورود به صحنه)، آنوشا مصباحی، دیبا احتشامی، آوین بندی، پری‌ماه رضایی، امیرعباس هژبرالساداتی، آرتین کفائی بودند.
  مطالب مرتبط

  یادداشتی به بهانه اجرای جان گابریل بورکمان

در جستجوی فرم
  یادداشتی به بهانه اجرای جان گابریل بورکمان

  در جستجوی فرم

  ایران تئاتر- احمد عظیمی: در مورد ایبسن دشواری اصلی همواره درک فرهنگ اسکاندیناوی است که بسیار با فرهنگ ایرانی متفاوت است. سرزمین های فراخ و دشت هایی سرد که خانه ها در آن پراکنده اند  همسایه در نگاه همسایه موجودی است که در حالت معمول اندازه اش بیشتر از یک بند انگشت نیست.

  |

  در راستای پروژه‌های تعاملی تئاتر مولوی

فراخوان بازیگری نمایش «آتش سوزی‌ها» به کارگردانی دکتر محمدرضا خاکی منتشر شد
  در راستای پروژه‌های تعاملی تئاتر مولوی

  فراخوان بازیگری نمایش «آتش سوزی‌ها» به کارگردانی دکتر محمدرضا خاکی منتشر شد

  دکتر محمدرضا خاکی مدرس، مترجم و کارگردان تئاتر قصد دارد در جدیدترین پروژه تئاتری خود با عنوان «آتش سوزی‌ها» که قرار است در تالار مولوی به‌عنوان خاستگاه تئاتر دانشگاهی تولید و اجرا شود، شرایطی را برای حضور دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تئاتر فراهم کند.

  |

  نگاهی به نمایش «روز پزشک» به نویسندگی و کارگردانی فرزام رنجبر

روابط انسانی تابویی برای هدفمند شدن ذات درونی است
  نگاهی به نمایش «روز پزشک» به نویسندگی و کارگردانی فرزام رنجبر

  روابط انسانی تابویی برای هدفمند شدن ذات درونی است

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: لزوم ارتباط بین انسان‌ها در عصر حاضر مقرراتی دارد که باید به آنها بعنوان کنش و واکنشی نگاه کرد که یک اتفاق و یا یک جریان را هدایت می‌کند. جریانی که در آن همه چیز به نوع تفکر و البته رفتار بستگی دارد تا هدفی را شکل بدهد. حال این روش گاه مزایا و گاه معایبی ...

  |

  نظرات کاربران