در حال بارگذاری ...
 • شنبه 17 شهریور در تالار مولوی

  حسن فتحی و صدیق تعریف به دیدن «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» نشستند

  نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» نوشته محمد امیریاراحمدی با بازی گروهی از هنرجویان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم، با استقبال تماشاگران در تالار مولوی رو به رو شد.

  به گزارش ایران‌تئاتر نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» روز شنبه 17 شهریور ماه در دو نوبت اجرای خود در تالار مولوی، میزبان هنرمندانی مانند حسن فتحی، صدیق تعریف، محمد امیر یاراحمدی، شیرین یزدان بخش، علی صلاحی، علی اصغر دشتی، علی شمس، برخی از مدیران فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مربیان مدرسه سینما تئاتر هنر هفتم و جمعی از قضات دادگستری بود.

  بعد از اولین اجرای این نمایش، شهاب‌الدین حسین پور سرپرست کارگاه آموزشی و مربی هنرجوان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم، توضیحاتی درباره روند شکل‌گیری این نمایش ارایه کرد و افزود: این نمایش محصول تلاش یک ساله این هنرجویان است که اولین اجرای عمومی خود را انجام می‌دهد.

  او ادامه داد: در این یک سال بیش از هر چیز تلاش کردیم رفتار و منشحرفه‌ای را با یکدیگر مرور کنیم.

  حسین‌پور خطاب به خانواده هنرجویان ادامه داد: اگر صلاح می‌دانید اجازه بدهید فرزندان شما که با استعداد هستند، این راه را ادامه بدهند و کار هنری انجام بدهند.

  همچنین طاهره صرفی مدیر مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم که تهیه‌کنندگی این نمایش را بر عهده داشته است، با قدردانی از تلاش‌های شهاب حسین‌پور و هنرجویان نوجوان برای شکل‌گیری این نمایش، از همراهی خانواده هنرجویان تشکر کرد که باعث شدند این نمایش به مرحله اجرا برسد.

  او گفت: هنرجویان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم مانند فرزندان خود ما هستند و درخشش امروز آنها بر صحنه تئاتر برایم بسیار هیجان انگیز و دوست داشتنی است.

  این نمایش با استقبال تماشاگران رو به رو شد به طوری که در دومین اجرای آن تعداد زیادی از تماشاگران به صورت خارج از ظرفیت به دیدن نمایش رفتند.

  متن این نمایش نوشته محمدامیر یاراحمدی است که با کارگردانی فاطمه شاه‌پسند و غزاله صرفی روز شنبه۱۷شهریورماه ساعت ۱۸و ۲۰:۳۰در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی روی صحنه رفت.

  این نمایش توسط دو گروه از هنرجویان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم، آماده اجرا شد که بازیگران گروه اول (به ترتیب ورود به صحنه)، شایلین صمدی، زهرا سپندار، مهرانا فیروزی، سودا بیغال، محمدرضا صادقی و محمدرضا شهبازی و بازیگران گروه دوم (به ترتیب ورود به صحنه)، آنوشا مصباحی، دیبا احتشامی، آوین بندی، پری‌ماه رضایی، امیرعباس هژبرالساداتی، آرتین کفائی بودند.
  مطالب مرتبط

  نگاهی به نمایش «خیانت به پینتر» به کارگردانی رضا الهی

انسان در چرخه جهان هستی محرکی کنش‌مند است
  نگاهی به نمایش «خیانت به پینتر» به کارگردانی رضا الهی

  انسان در چرخه جهان هستی محرکی کنش‌مند است

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: واکاوی شرایط اهمیت مهمی در شکل دادن یک رابطه و ادامه آن دارد با این پیش شرط که هر علت و معلولی ثمره یک دستاورد به حساب می‌آید. حال این ضرورت در جهت خلق لحظه‌ای رابطه مستقیم با درون هر شخص خواهد داشت تا موضوع‌های بیرونی قابل درک شود. ساختار اجتماعی ...

  |

  نگاهی به نمایش «زایش» به نویسندگی و کارگردانی امیرمهدی غرشی

روی باور و هدف من کلیک کن تا روی مبل قرمز خروجی بدهم
  نگاهی به نمایش «زایش» به نویسندگی و کارگردانی امیرمهدی غرشی

  روی باور و هدف من کلیک کن تا روی مبل قرمز خروجی بدهم

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: جهان اکنونی که انسان‌ها به حیات خود ادامه می‌دهند سرشار از اتفاق‌ها و رویدادهایی است که می‌تواند در شکل گرفتن مسائل درونی و بیرونی عملکردی موثر داشته باشند. حال این موضوع می‌تواند در جهت رشد و بلوغ صورت بگیرد و گاهی در جهت عکس و به سوی زوال پیش ...

  |

  گفت‌وگوی ایران تئاتر با امیرمهدی غرشی نویسنده و کارگردان نمایش «زایش»

هدفم از تولید یک نمایش، سرگرم کردن مخاطب است
  گفت‌وگوی ایران تئاتر با امیرمهدی غرشی نویسنده و کارگردان نمایش «زایش»

  هدفم از تولید یک نمایش، سرگرم کردن مخاطب است

  ایران تئاتر: جهان مدرن و امروزی به طور حتم دستاویزی برای دچار شدن و رهایی است. خصوصیت نامشخصی که سود و زیان آن تا اندازه زیادی نامشخص است، زیرا آدمی را به جایی که خود می‌خواهد سوق می‌دهد و سپس او را در آنجا رها می‌سازد. تاثیرات فردی و اجتماعی این دنیای مالامال از فراموشی و ...

  |

  نظرات کاربران