در حال بارگذاری ...
برهانی مرند خبر داد:

ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف

دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف با اشاره به ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره گفنت: تاکنون حدود ۴۰ اثر در بخش نمایشنامه و کمتر از ۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده ولی براساس تجربه این ارقام معمولاً در روزهای پایانی ارسال آثار چندین برابر افزایش می یابد.

به گزارش ایران تئاتر از آذربایجان شرقی، نادر برهانی مرند روز سه شنبه در نشست خبری جشنواره بین المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی اظهار کرد: خطه‌ی آذربایجان یکی از دروازه‌ هایی تمدن و فرهنگ است، من نیز به عنوان هنرمن این مرز و بوم همیشه منتظر فرصتی بودم تا کمکی برای این عرصه کنم.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور و افزایش نرخ ارز در کشوردغدغه تمامی افراد شده، ادامه داد: علی‌رغم مشکلات، با همراهی هم اجازه ندادیم به وجه «بین المللی» جشنواره لطمه وارد شود چراکه این رویداد در آینده ای نه چندان دور به یکی از رویدادهای جهانی تبدیل خواهد شد.

برهانی ابراز کرد: از تمامی هنرمندان تبریز درخواست دارم دست در دست هم داده و برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره حامی ما شده تا اتفاق بالنده ای را برای عرصه هنر رقم بزنیم.

دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف افزود: برگزاری جشنواره‌ی  در سطح بین المللی با همت بخش خصوصی را اقدام ارزنده‌ای است چراکه توانسته این رویداد را در سطح ملی برگزار کند.

وی در خصوص زمان اجرای این جشنواره توضیح داد: شرکت کنندگان از ۲۷ آبان الی ۴ آذرماه در دو بخش نمایش صحنه ای و نمایش نامه نویسی به رقابت می پردازند.

دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف  در رابطه با آثار ارسال شده یادآور شد: حدود ۴۰ اثر در بخش نمایشنامه و کمتر از ۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، ولی  براساس تجربه این ارقام  معمولاً در روزهای پایانی ارسال آثار چندین برابر افزایش می یابد.

برهانی خاطرنشان کرد: بنابه گفته پیشکسوتان عرصه تئاتر، تئاتر و فرهنگ از نان شب هم برای یک ککشور واجب تر است چراکه فرهنگ هرکور گویای شخصیت و آداب و رسوم سایر موارد هر مللی محسوب می شود.
مطالب مرتبط

طی مراسمی در خانه هنرمندان تبریز

پوستر و فراخوان جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی رونمایی شد
طی مراسمی در خانه هنرمندان تبریز

پوستر و فراخوان جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی رونمایی شد

شامگاه شنبه 6 بهمن ماه 97 در خانه هنرمندان تبریز با حضور پیشکسوتان، مسئولین و اهالی تئاتر تبریز از فراخوان و پوستر نخستین جشنواره ملی نمایش نامه نویسی میرزا آقا تبریزی، جایزه ایوب آقاخانی رونمایی شد.

|

فرماندار شهرستان اهر:

شهرستان اهر و ارسباران پایتخت تئاتر کوتاه کشور است
فرماندار شهرستان اهر:

شهرستان اهر و ارسباران پایتخت تئاتر کوتاه کشور است

فرماندار اهر با اشاره به این‌که شهرستان اهر و ارسباران پایتخت تئاتر کوتاه کشور است، گفت: شهرستان اهر و ارسباران تنها میزبان تئاتر کوتاه در کشور هستند و به عبارتی می‌توان گفت با این میزبانی ایران جزو 4 کشور برگزارکننده تئاتر کوتاه دنیاست.

|

نظرات کاربران