در حال بارگذاری ...
 • مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد :

  تاکنون 36نمایش استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شده است

  اتابک نادری مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی از حضور ۳۶ اثر نمایشی از ۲۰ جشنواره تئاتر استانی در جشنواره تئاتر فجر خبر داد و گفت به‌زودی نمایش‌های ۱۴ استان دیگر مشخص می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر اتابک نادری مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی در خصوص برگزاری جشنواره‌های تئاتر استانی و روند معرفی آثار منتخب داوران به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گفت: تاکنون 20 جشنواره تئاتر استانی برگزارشده که درمجموع 36 اثر برگزیده هیئت‌داوران برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی‌شده است.
  وی با اشاره به شیوه نامه جشنواره‌های تئاتر استانی گفت: طبق این شیوه نامه آثار برگزیده هر جشنواره باید قبل از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرای عمومی خود را پشت سر گذاشته باشند. از آنجایی که جشنواره تئاتر هر استان حرفه ای ترین اجراهای تئاتر آن استان محسوب می شوند باید با بهترین کیفیت به جشنواره تئاتر فجر برسند از این رو پشت سر گذاشتن اجرای عمومی ضرورت دارد.
  مدیر هماهنگی تئاتر استان ها توضیح داد: در حال حاضر مشغول بررسی وضعیت اجرای عمومی و کیفیت آثار برای معرفی به مرحله ی انتخاب جشنواره تئاتر فجر هستیم. همچنین حضوراین آثار در همایش تئاتر استان ها را هم ارزیابی می کنیم. هر گروه باید لوح فشرده اجرای خود را تا یک هفته الی 10 روز بعد از جشنواره تئاتر استانی به هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی ارسال کند.
  وی تاکید کرد: بازبینی نمایش ها برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، مستقل از این ارزیابی است؛ و ما رعایت شیوه نامه برگزاری جشنواره‌های تئاتر استانی را  مورد دقت قرار می دهیم.
  اتابک نادری با اشاره به برخی از مشکلات گزارش شده در داوری نهایی جشنواره ها گفت: جشنواره تئاتر استان ها در سال های اخیر با مدیریت مستقیم ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان استان برگزارشده و تمامی تصمیم ها از انتخاب آثار، تعداد کارها، فراخوان گرفته تا انتخاب هیئت های انتخاب و داوری و ... از سوی ادارات کل و هنرمندان استان گرفته می‌شود.
  نادری افزود: نقش ما تنها نظارت بر آثار انتخاب شده و خروجی جشنواره ها تا جشنواره تئاتر فجر است. قبل از این مرحله دخالتی در روند جشنواره‌های استانی نداریم.
  وی تعداد استان‌هایی که هنوز جشنواره‌های تئاتر خود را برگزار نکرده اند 14 استان اعلام کرد که باید تا قبل از 30 آبان به کار خود پایان دهند.

   
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران