در حال بارگذاری ...
 • معاون امورهنری در جلسه ستادی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاترفجر عنوان کرد:

  دولت تلاش خواهد کرد تا جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزارشود

  جلسه ستادی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاترفجر در حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی برگزار شد و مدیران بخش های مختلف جشنواره معارفه شدند.

  به گزارش ایران تئاتر این دیدار که در سالن جلسات معاونت امور هنری و با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر دوره سی و هفتم برگزار شد،  پس از معارفه مدیران بخش های مختلف جشنواره هر یک از اعضای ستاد ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت های انجام شده، نقطه نظرات خود را در ارتباط با کیفیت برگزاری بخش های مختلف و مشکلات پیش رو مطرح کردند.
  در ابتدای این جلسه شهرام کرمی (مدیرکل هنرهای نمایشی) ضمن تشکر از حمایت های سید محمد مجتبی حسینی (معاون امورهنری)  در ارتباط با جایگاه جشنواره فجر در منطقه گفت: امروز همه ما از منظر مشابهی به جشنواره فجر نگاه می کنیم و این جشنواره را رویدادی جریان ساز می دانیم که به شیوه خاص خود برگزار می شود. همین موضوع سبب ساز جایگاه ممتاز این جشنواره در کل منطقه شده است.
  وی ضمن تشکر از دبیران دوره های مختلف جشنواره فجر گفت: در مورد انتخاب دبیر این دوره، من با توجه به شناختی که از روحیات نادر برهانی مرند داشتم از او دعوت کردم و از او خواستم برای پاسخ به این دعوت به اولین نکته ای که توجه کند احساس تکلیف باشد چون همه ما باید با این نگره به حضور خود در بدنه اداری تئاتر کشور نگاه کنیم که ایشان هم با همین رویکرد دعوت مرا پذیرفت.

  مدیرکل هنرهای نمایشی به تصویب آیین نامه جشنواره در این دوره اشاره کرد و افزود: مدتها بود به فقدان یک آیین نامه در رابطه با نحوه برگزاری جشنواره اشاره می شد و اقدامی در این زمینه صورت نمی گرفت. خوشبختانه در این دوره با توجه به نگاه جدی معاون امور هنری به این موضوع و دغدغه وزیر محترم توانستیم آیین نامه ای را تدوین کنیم که بی شک در آینده مشکلات آن برطرف و کامل تر خواهد شد.
  در ادامه دبیر سی وهفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از روند آغاز به کار جشنواره، انتخاب اعضای ستاد و پیش رفت بخش های مختلف گزارشی ارائه داد و افزود: اعتقاد دارم با وجود اینکه در مناسب ترین زمان ممکن انتخاب دبیر این دوره رقم خورد ولی باز زمان را از دست داده ایم و امروز به این نقطه نظر رسیده ام که با وجود اینکه با برنامه ریزی و دقت نظر همکاران در هیچ زمینه ای از جشنواره عقب نیستیم ولی در یک سیستم برنامه محور فعالیت دبیرخانه جدید فجر باید بعد از برگزاری اختتامیه دوره قبل آغاز شود.
  نادر برهانی مرند ضمن برشمردن ویژگیهای متفاوت این دوره نسبت به دوره های پیشین، گفت: اذعان دارم که اعضای ستاد و گروه های انتخاب جشنواره از بهترین ها هستند و مجدانه تلاش می کنیم که با همدلی این راه دشوار را به سرمنزل مقصود برسانیم. تمام تلاشمان را می کنیم تا جشنواره ای منظم، آبرومند و در شان هنرمندان تئاتر ایران را برگزار کنیم.
  این نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر ضمن بیان دغدغه های خود در حوزه تامین ارز و مسائل مربوط به حضور نماینده کشورهای دیگر در جشنواره امسال گفت: متاسفانه برخی از نهادها هنوز به این باور نرسیده اند که جشنواره های تئاتر، فیلم، موسیقی و تجسمی فجر از تاثیرگذارترین بخش های جشن های پیروزی انقلاب و یک اتفاق مهم ملی هستند. بنابراین لازم است که این رویدادها در خور نام بزرگ ایران و فراتر از حیطه وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شود. در پایان این دیدار معاون امور هنری نیز ضمن تقدیر از فعالیت صادقانه اعضای ستاد جشنواره گفت: اعتقاد دارم زمانی که پای تخصص به میان می آید اگر ما نتوانیم از ظرفیت های موجود در فضای هنری استفاده کنیم ماموریت خود را به درستی پیش نمی بریم بنابراین بسیار به جریانی که توسط دبیرخانه این دوره از جشنواره رقم خورده و حضور افراد متخصص این حوزه امیدوار هستم.
  وی ضمن اشاره به گستردگی موضوع در مجموعه معاونت امور هنری گفت: باید تلاش کنیم از ظرفیت های موجود در حوزه های متنوع فعالیت در این معاونت استفاده کنیم و این یکی از ماموریت های مهم ماست. با همین ضرورت هم سعی کردیم در تدوین آیین نامه های فجر از تجربه اجرایی جشنواره ها بهره ببریم تا شکل برگزاری این رویدادها را به هم نزدیک کنیم.
  در ادامه نیز معاون وزیر در امور هنری نقطه نظر خود نسبت به دغدغه های مطرح شده توسط اعضای ستاد سی هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر مطرح کرد و گفت: همه اذعان داریم که امسال به لحاظ اقتصادی مشکلاتی وجود دارد اما بدنه دولت تمام تلاش خود را خواهد کرد این دوره از جشنواره به بهترین شکل برگزار شود و به اهداف خود برسد.
  قبل از سخنان معاون امور هنری اعضای ستاد برگزاری جشنواره: ندا هنگامی، سلما سلامتی، جواد مستخدمی، حمید نیلی، رضا صمدپور، سعید اسدی، عباس غفاری، وحید لک، سیامک زمردی مطلق، پیمان شریعتی، بهزاد مرتضوی، اتابک نادری، علی عابدی، عباس اقسامی، سامان خلیلیان، محمد مهدی خاتمی، محسن حسن زاده، مهدی حاجیان، جلال تجنگی احکام خود را  که به امضای دبیر جشنواره رسیده بود، از معاون امور هنری دریافت کردند.
  مطالب مرتبط

  مدیرکل هنرهای نمایشی در گفتگو با مهر بیان کرد

جشنواره تئاتر فجر روح تازه‌ای را می‌طلبد
  مدیرکل هنرهای نمایشی در گفتگو با مهر بیان کرد

  جشنواره تئاتر فجر روح تازه‌ای را می‌طلبد

  پس از برگزاری سی وهفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر خبرگزاری مهر گفتگویی با شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی ،کیومرث مرادی وکورش نریمانی انجام داد واین هنرمندان به آسیب شناسی جشنواره پرداختنند

  |

  کارگردان حاضر در بخش استان‌های جشنواره تئاتر فجر:

بازبینی زنده بهترین اتفاق جشنواره بود
  کارگردان حاضر در بخش استان‌های جشنواره تئاتر فجر:

  بازبینی زنده بهترین اتفاق جشنواره بود

  سینا علیپور کارگردان نمایش «خانه» که از شهرستان بابلسر در بخش منتخب جشنواره های استان ها حضور یافته گفت: بازبینی زنده از آثار منتخب جشنواره های تئاتر استان ها بهترین اتفاق جشنواره بود.

  |

  با حضور مدیران و مسئولان نهادهای هنری و فعال در حوزه تئاتر

نشست هم‌اندیشی بخش «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» جشنواره تئاتر فجر برگزار شد
  با حضور مدیران و مسئولان نهادهای هنری و فعال در حوزه تئاتر

  نشست هم‌اندیشی بخش «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» جشنواره تئاتر فجر برگزار شد

  در راستای برنامه‌ریزی جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر بخش چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، نخستین جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی با حضور مدیران و مسئولان نهادهای هنری و فعال در حوزه تئاتر؛ در محل دبیرخانه جشنواره برگزار شد.

  |

  معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش روسای دفاتر انجمن‌ هنرهای نمایشی ایران عنوان کرد

تئاتر ایران می‌تواند مرزهای فرهنگی ایران را وسعت بخشد
  معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش روسای دفاتر انجمن‌ هنرهای نمایشی ایران عنوان کرد

  تئاتر ایران می‌تواند مرزهای فرهنگی ایران را وسعت بخشد

  معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تئاتر ایران می‌تواند مرزهای فرهنگی و هنری ما را وسعت بخشد و ضرورت دارد که توسعه تئاتر هم در جغرافیا و هم در تاریخ فرهنگی این سرزمین مورد توجه باشد.

  |

  همزمان با انتشار گزارش مالی جشنواره های هنری سال ٩٧

جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد
  همزمان با انتشار گزارش مالی جشنواره های هنری سال ٩٧

  جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

  همزمان با انتشار گزارش مالی جشنواره‌های هنری سال ٩٧ معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد.

  |

  دبیرخانه‌ سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام کرد;

اشتباهی سهوی در خواندن یک نام
  دبیرخانه‌ سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام کرد;

  اشتباهی سهوی در خواندن یک نام

  در حالی که هیئت داوران «مسابقه‌ی تئاتر ایران یک»، کیان حسین را برای موسیقی نمایش «آقامحمدخان» حائز دریافت تندیس تشخیص داده بودند، این عنوان برای موسیقی همین نمایش، به اشتباه به عرفان خاتونی‌مقدم اعطا شد.

  |

  نظرات کاربران