در حال بارگذاری ...
 • آمار تماشاگران تالار های نمایش اداره کل هنرهای نمایشی اعلام شد

  جذب بیش از 6900 تماشاگر برای 6 نمایش

  سالن های مجموعه تئاتر شهر و تالار هنر تهران تعداد تماشاگران نمایش های روی صحنه خود را تا نیمه مهر ماه جاری ۶۹۶۱ تماشاگر اعلام کردند.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مجموعه تئاتر شهر که این روز ها چهار نمایش روی صحنه دارد در آماری تعداد تماشاگران هر نمایش را به تفکیک سالن و از زمان شروع اجرا تا 15 مهر ماه اعلام کرد. بنا بر این گزارش نمایش "مرگ و پنگوئن" به کارگردانی پیام دهکردی که در تالار چهارسو روی صحنه است طی 26 اجرایی که تا نیمه مهر داشته میزبان 2698 تماشاگر بوده است. تالار چهارسو گنجایش 122 تماشاگر دارد و برای این نمایش 1359 بلیط تمام بها، 385 بلیط نیم بها، 172 بلیط تخفیف دار و 782 بلیط میهمان صادر شده که در گیشه 506 میلیون و 730 هزار ریال به نام این نمایش ثبت شده است.
  تالار قشقایی دیگر سالن مجموعه تئاتر شهر با گنجایش 96 تماشاگر است که به اجرای نمایش عند از مطالبه اختصاص دارد. این نمایش که کارگردانی آن را سامان خلیلیان بر عهده دارد تا نیمه مهر میزبان 1322 تماشاگر بوده است. 275 بلیط تمام بها، 74 بلیط نیم بها، 221 بلیط تخفیف دار و 752 بلیط میهمان برایش صادر شده و مبلغ 146 میلیون و 640 هزار ریال در گیشه دارد.
  نمایش سیم و سرمه به کارگردانی روزبه حسینی نیز در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است. این تالار گنجایش 72 تماشاگر را دارد. سیم و سرمه طی 11 اجرایی که داشته میزبان 304 تماشاگر بوده که شامل 50 بلیط تمام بها، 20 بلیط نیم بها، 33 بلیط تخفیف دار و 201 بلیط میهمان می شود. گیشه این نمایش 25 میلیون و 920 هزار ریال ثبت شده است.
  پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر نیز به اجرای نمایش به آسمان نگاه کن با کارگردانی شهاب راحله اختصاص دارد. این سالن تنها 26 نفر گنجایش دارد و طی پنج نوبت اجرایی که تا نیمه مهر داشته میزبان 94 تماشاگر بوده است. برای این نمایش 29 بلیط تمام بها، 5 بلیط تخفیف دار و 60 بلیط میهمان ارائه شده و گیشه آن نیز 4 میلیون و 850 هزار ریال ثبت شده است.
  آمار تماشاگران تالار هنر که تنها سالن تخصصی اداره کل هنرهای نمایشی برای اجرای نمایش های کودک و نوجوان محسوب می شود از استقبال خوب خانواده ها از نمایش های روی صحنه این تالار خبر می دهد.
  نمایش پدرآن به کارگردانی مهدی فرشیدی سپهر که تا سیزده مهر ماه جاری 14 نوبت اجرا در تالار هنر داشته میزبان 1229 تماشاگر بوده است. برای این نمایش 515 بلیط تمام بها، 306 بلیط نیم بها، 67 بلیط تخفیف دار و 341 بلیط میهمان ارائه شده که در گیشه مبلغ 129 میلیون و 285 هزار ریال برایش ثبت شده است.
  نمایش شاپرک ها در خیابان به کارگردانی ناصر آویژه نیز که تا سیزده مهر ماه 12 نوبت روی صحنه رفته میزبان 1314 تماشاگر بوده است. برای این نمایش 445 بلیط تمام بها، 242 بلیط نیم بها، 99 بلیط تخفیف دار و 528 بلیط میهمان ارائه شده که در گیشه مبلغ 115 میلیون و 245 هزار ریال برایش ثبت شده است.
  مطالب مرتبط

  همزمان با شروع اجراهای فصل پاییز 97

میزبانی تالار هنر از دو نمایش «شاپرک‌ها در خیابان» و «پدرآن»
  همزمان با شروع اجراهای فصل پاییز 97

  میزبانی تالار هنر از دو نمایش «شاپرک‌ها در خیابان» و «پدرآن»

  تالار هنر هم‌زمان با پایان فصل تابستان و شروع فصل پاییز میزبان دو نمایش به نام‌های «شاپرک‌ها در خیابان» به کارگردانی ناصر آویژه و نمایش «پدرآن» به کارگردانی مهدی فرشیدی سپهر است.

  |

  خبرگزاری ایسنا منتشر کرد:

از شفافیت تا آمارسازی در تئاتر
  خبرگزاری ایسنا منتشر کرد:

  از شفافیت تا آمارسازی در تئاتر

  آمار تماشاگران، رقم فروش و تعداد نمایش‌های اجراشده در سال ۹۶ در حالی به‌تازگی اعلام‌شده که مشخص نبودن برخی جزئیات و نیز چگونگی شیوه محاسبه، بخشی از این آمار را غیرواقعی جلوه می‌دهد و این پرسش مطرح می‌شود که واقعاً تعداد مخاطبان یک سال تئاتر ایران چقدر است؟ یا تئاتر ایران ...

  |

  تأمّلی بر نمایش «سیم و سرمه» به کارگردانی روزبه حسینی

تاریکی آنجاست که نور نباشد
  تأمّلی بر نمایش «سیم و سرمه» به کارگردانی روزبه حسینی

  تاریکی آنجاست که نور نباشد

  ایران تئاتر- ابراهیم طلعتی‌نژاد: «سیم و سرمه» نمایشی به نویسندگی و کارگردانی روزبه حسینی با محوریت عشق با رویکردی فلسفی از نوع شرقی، با استفاده از تقابل‌های موجود در جامعه معاصر است.

  |

  نمایش «سیم و سرمه» دو اجرایی شد

  نمایش «سیم و سرمه» دو اجرایی شد

  نمایش «سیم و سرمه» به کارگردانی روزبه حسینی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری طی دو نوبت میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

  |

  نقد نمایش «سیم وسرمه» به کارگردانی روزبه حسینی

نمایشی شاعرانه و تلفیقی از هنرهای ایرانی
  نقد نمایش «سیم وسرمه» به کارگردانی روزبه حسینی

  نمایشی شاعرانه و تلفیقی از هنرهای ایرانی

  ایران تئاتر-سید علی تدین صدوقی : روزبه حسینی از دوستان قدیم واز منتقدان تئاتراست؛ او قبل از اینکه نویسنده یا کارگردان باشد منتقد است و این مسئولیت کاری او را بیشتر می‌کند . من همواره کارهای حسینی را دنبال کرده‌ام؛ او متفاوت می‌اندیشد و هدفش  تنها و به هر صورت کار کردن و نمایش ...

  |

  نظرات کاربران