در حال بارگذاری ...
 • مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان:

  جشنواره تئاتر مهر کاشان بستری برای آموزه‌های شهروندی است

  مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان گفت: مهم‌ترین رسالت جشنواره تئاتر مهر کاشان، گسترش فرهنگ و هنر تئاتر، مردمی کردن آن از یک‌سو و از سوی دیگر فراهم کردن بستری برای آموزه‌های شهروندی است.

  به گزارش ایران تئاتر سعید عطایی شاد در نشستی با حضور اعضای ستاد برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان به بیان راهکارهای اجرای تئاتر مردمی باهدف تقویت و تسریع این جریان هنری پرداخت و بر اجرای این جشنواره به‌صورت مردمی تأکید کرد.
  مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان گفت: باید با تولید و اجرای آثار نمایشی فاخر به‌ویژه با موضوع شهروندی در محلات و در سطح شهر از این ظرفیت بی‌نظیر برای آموزش مفاهیم و فرهنگ شهروندی استفاده کرد.
  نائب رئیس شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان به جایگاه و اهمیت هنرهای نمایشی اشاره کرد و افزود: از برگزاری این جشنواره باید نهایت استفاده را برد.
  وی با تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره ملی تئاتر مهر، بیان داشت: با توجه به اینکه تئاتر هنری است که نقش زیادی در نهادینه‌سازی فرهنگ در میان عامه دارد، برنامه اصلی ما در مدیریت شهری برای حمایت از جشنواره ملی تئاتر مهر، فرهنگ‌سازی تئاتر به‌عنوان یک ضرورت در میان اقشار مختلف جامعه است.
  مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان، با اشاره به اینکه تئاتر، زبان شیوا و گویا در انتقال فرهنگ است و می‌توان از این ابزار مهم در جهت ارتقای فرهنگ شهروندی بهره‌گیری نمود، گفت: ما به دنبال ارتقا جشنواره ملی تئاتر مهر و از طریق آن، بیان معضلات و مشکلات جامعه و شناساندن فرهنگ شهروندی به همشهریان با استفاده از این هنر والا هستیم.
  عطایی شاد در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه پیوند مردم با تئاتر، عامل موفقیت جشنواره ملی تئاتر مهر خواهد شد، خاطرنشان کرد:امید داریم با توجه به جشن‌های تئاتر و مردم که در جشنواره امسال شاهد برگزاری آن در مناطق مختلف شهر هستیم برای سال‌های آینده بر ارتقای کیفیت آن تمرکز کنیم.
  نائب رئیس شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان تصریح کرد: مهم‌ترین رسالت جشنواره تئاتر مهر کاشان، گسترش فرهنگ و هنر تئاتر، مردمی کردن آن از یک‌سو و از سوی دیگر فراهم کردن بستری برای آموزه‌های شهروندی است.
  شایان‌ذکر است چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر با پیام تئاتر و مردم از 9 تا 15 آذرماه میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان به هنرهای نمایشی در شهر کاشان است.
  مطالب مرتبط

  باهدف آموزش و اطلاع‌رسانی ایدز:

نمایش «این سه تا» در جشنواره تئاتر مهر کاشان اجرا شد
  باهدف آموزش و اطلاع‌رسانی ایدز:

  نمایش «این سه تا» در جشنواره تئاتر مهر کاشان اجرا شد

  به مناسبت هفته آموزش و اطلاع‌رسانی ایدز (۸ تا ۱۴ آذرماه) و هم‌زمان با جشنواره ملی تئاتر مهر، نمایش خیابانی «این سه تا» در محوطه فرهنگ‌سرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و در سطح شهر کاشان اجرا شد.

  |

  نظرات کاربران