در حال بارگذاری ...
 • بهزاد فراهانی پس از تماشای «کاترپیلار و چرا خرس‌ها دم‌های کوتاهی دارند» گفت:

  هنر تئاتر همیشه ماندگار خواهد بود

  بهزاد فراهانی پس از تماشای نمایش «کاترپیلار و چرا خرس‌ها دم‌های کوتاهی دارند» به کارگردانی مهرنوش دارا گفت: تئاتر یک پدیده است؛ تا زمانی که یک ملت زنده است، نمی‌میرد و همیشه ماندگار است.

  به گزارش ایران تئاتر بهزاد فراهانی هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون، پس از تماشای نمایش «کاترپیلار و چرا خرس‌ها دم‌های کوتاهی دارند» به کارگردانی مهرنوش دارا، ضمن آرزوی موفقیت برای عوامل این نمایش و بازیگران خردسالان آن، عنوان کرد: «تئاتر یک پدیده است که تازمانیکه یک ملت زنده است، نمی‌میرد؛ همیشه ماندگار است. درست مثل عشق می‌ماند، همیشه ماندگار است... بچه‌های ما بدون شک از ما بهتر خواهند بود چون در شرایط دیگری زندگی خواهند کرد. البته امیدوارم که این اتفاق بیفتد. به‌هرحال هنر لازمه رشد، بستر سالم و پاک و عدالت اجتماعی و دمکراسی است. امیدوارم هنر ما  آزاد و رها بتواند رشد کند.»
  «کاترپیلار و چرا خرس‌ها دم‌های کوتاهی دارند؟!» اولین نمایشی است که با استفاده از دو گروه متفاوت بازیگران ۴ تا ۱۲ سال اجرا می‌شود.
  این نمایش که هشتمین تجربه کارگردانی مهرنوش دارا در عرصه تئاتر محسوب می‌شود، با ارائه سبکی متفاوت و بهره‌گیری هوشمندانه از شخصیت‌ها و موسیقی کارتون‌های دهه ۶۰، تلاش دارد تا علاوه بر اینکه برای کودکان لحظات مفرح و شادی را رقم بزند، تداعی‌کننده فضایی نوستالژیک برای پدر و مادرها نیز باشد...
  اجرای نمایش «کاترپیلار و چرا خرس‌ها دم‌های کوتاهی دارند» تاکنون با استقبال مخاطبان و هنرمندان مواجه شده است و هنرمندانی همچون فرزانه کابلی، بهزاد فراهانی، مریم کاظمی، بهرام ابراهیمی، بهزاد خداویسی، مجید قناد، عباس بهمنش، مریم نشیبا، عباس بهمنش، محمدحسین فرحبخش و... به تماشای این نمایش کودک نشستند.
  عوامل این نمایش عبارتند از: مترجم: سیمین امیریان، نویسنده: جین ام متسون، طراح و کارگردان: مهرنوش دارا، طراح حرکت: تهمینه شهمیری، انتخاب موسیقی و آهنگساز: حامد سلطانی
  دستیاران: مینا مجرد، لیلی صبری، حامد پورمحمد، گریمور: فائزه امیری، مشاور رسانه ای: فرنوش ارس خانی، دستیار گریم: فریبا بیداریان، عکاس: سارا جاهد نیا، منشی صحنه: درسا محمودی، مدیر صحنه: شروین اسماعیلی، دوخت لباس: ترانه قربانی، مدیر تولید: ابوالفضل جمشیدی

   بازیگران: ماهان عابدی و عسل عسگری، امیرصدرا حقانی، هلیا نورپوری، باربد فرشیدزاده، مه یاس پازوکی، ویانا ابوالحسنی، رایا کاهی، حسام کامرانی، پارسا حسینیطاها، ماهان عابدی و...
  راوی: رها انصاری فر و مهرسا یوسفی
  «کاترپیلار و چرا خرس‌ها دم‌های کوتاهی دارند؟!» تا سی ام آذر ماه در تماشاخانه استاد مشایخی روی صحنه می رود
  علاقه مندان برای تهیه بلیت نمایش می توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.
  مطالب مرتبط

  مهرنوش دارا کارگردان «کاترپیلار» و «چرا خرس‌ها دم‌های کوتاهی دارند»:

کودکان 4 تا 12 ساله روی صحنه بازی درخشانی دارند
  مهرنوش دارا کارگردان «کاترپیلار» و «چرا خرس‌ها دم‌های کوتاهی دارند»:

  کودکان 4 تا 12 ساله روی صحنه بازی درخشانی دارند

  «کاترپیلار» و «چرا خرس‌ها دم‌های کوتاهی دارند»، نام دو نمایش است که در ساعت 18 در سالن استاد جمشید مشایخی به روی صحنه می‌رود و تا تاریخ 30 آذرماه ادامه دارد. کارگردانی این دو نمایش بر عهده مهرنوش دارا است و نقش‌آفرینان آن کودکان هستند.

  |

  مدیرعامل خانه تئاتر در مراسم بزرگداشت رکن‌الدین خسروی بیان کرد:

از او آموختیم که کارگردانی خلق یک جهان تازه است
  مدیرعامل خانه تئاتر در مراسم بزرگداشت رکن‌الدین خسروی بیان کرد:

  از او آموختیم که کارگردانی خلق یک جهان تازه است

  مدیرعامل خانه تئاتر در بزرگداشت رکن‌الدین خسروی ؛روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ ساعت ۱۷:۳۰ در خانه تئاتر برگزار ‌شد، گفت: اولین چیزی که از ایشان یاد گرفتم، این بود که کارگردانی وخلق جهانی تازه است.

  |

  امیررضا جلالی کارگردان نمایش:

نمایش «گنده» به معضلات دختران و زنان جامعه می‌پردازد
  امیررضا جلالی کارگردان نمایش:

  نمایش «گنده» به معضلات دختران و زنان جامعه می‌پردازد

  نمایش «گنده» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا جلالی تا 2 آذرماه در ساعت 18 و در سالن استاد مشایخی بر روی صحنه است. این نمایش که بازیگران آن را دختران و پسران نوجوان تشکیل می‌دهند به معضلات دختران و زنان جامعه می‌پردازد و طی چند اجرایی که داشته، استقبال خوبی را شاهد بوده است.

  |

  آذر متفکر کارگردان «حکایت لوطیان مرد رند»:

از مخاطب 7 تا 90 ساله، همه می‌توانند با نمایش ارتباط برقرار کنند
  آذر متفکر کارگردان «حکایت لوطیان مرد رند»:

  از مخاطب 7 تا 90 ساله، همه می‌توانند با نمایش ارتباط برقرار کنند

  سالن استاد مشایخی، این شب‌ها ساعت 19، میزبان نمایش «حکایت لوطیان مرد رِند» به کارگردانی آذر متفکر است. ازآنجاکه یکی از رویکردهای سالن مشایخی حمایت از تئاتر کودک و نوجوان است بازیگران این نمایش در رده سنی کودک و نوجوان هستند.

  |

  نظرات کاربران