در حال بارگذاری ...
 • در نشست شهرام کرمی و مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو مشخص شد

  دست پر رادیو در جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر

  مدیرکل هنرهای نمایشی به منظور تعامل هرچه بیشتر جهت حضور رادیو نمایش در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو دیدار کرد.

  به گزارش ایران تئاتر این دیدار بعدازظهر چهارشنبه 28 آذرماه و با محوریت تعامل بین اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر به ویژه در بخش چهل سالگی انقلاب اسلامی برگزار شد و علاوه بر شهرام کرمی (مدیرکل هنرهای نمایشی ) و محمدرضا قربانی (مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش) نادر برهانی مرند (دبیر جشنواره تئاتر فجر)، رضا صمدپور (مدیر بخش چهل‌سالگی انقلاب در جشنواره تئاتر فجر) و امین رهبر (مدیر بخش مسابقه نمایش رادیویی) نیز حضور داشتند.
  در این نشست شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی با ابراز خوشحالی از رونق گرفتن بخش رادیویی در جشنواره تئاتر فجر گفت: سال‌ها قبل و تا قبل از این‌که در رادیو کارکنم گمان می‌کردم عصر رادیو گذشته اما خیلی زود متوجه شدم قشر وسیعی از مردم مخاطب رادیو هستند و رادیو رسانه‌ای با اصالت است.
  کرمی در بخش دیگری از سخنان خود از توجه ویژه نادر برهانی مرند به‌عنوان دبیر جشنواره تئاتر فجر به بخش نمایش‌های رادیویی این جشنواره قدردانی کرد و گفت: آقای برهانی مرند باعلاقه شخصی خود به‌صورت ویژه این بخش از جشنواره را پیگیری می‌کنند. به‌خصوص در بخش چهل‌سالگی انقلاب که این دیدار امروز ما حاصل همین توجه است.
  کرمی درباره اهمیت انتشار آثار برگزیده جشنواره نیز گفت: همیشه دغدغه من این بود که آثار تولیدشده در این بخش چه خواهد شد و چگونه می‌توان از آن بهره برد؟ امیدوارم یکی از نتایج این نشست انتشار آثار برگزیده بخش رادیویی از رادیو نمایش باشد.
  کرمی در پایان با اشاره به حضور مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو گفت: خوشحال هستیم که در این دوره نهادهای مختلفی در جشنواره تئاتر فجر ما را یاری می‌کنند و شما به‌عنوان یکی از مدیران رادیو از اصلی‌ترین مشارکت‌کنندگان و همراهان ما در جشنواره سی و هفتم هستید.
  در ادامه این نشست محمدرضا قربانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش به استقبال سراسری از بخش رادیویی جشنواره تئاتر اشاره کرد و گفت: ایجاد و برگزاری بخش مستقلی با عنوان نمایش‌های رادیویی در جشنواره تئاتر فجر بسیار خوب است و با استقبالی که امسال مراکز رادیویی استان‌ها از این بخش داشتند قطعاً سال‌های آینده شاهد استقبال بیشتر و مطلوب‌تری خواهیم داشت.
  مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو با تأکید بر اهمیت جشنواره تئاتر فجر گفت: اداره کل هنرهای نمایشی رادیو با بودجه محدودی که دارد تلاش می‌کند سهمی جدی در بخش نمایش‌های رادیویی جشنواره داشته باشد و به همین منظور پیش‌نویس یک تفاهم‌نامه با مشورت آقای برهانی مرند تهیه‌شده که امیدواریم این تفاهم‌نامه در هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره تئاتر فجر کمک کند. همچنین تلاش خواهیم کرد در فرصت باقی‌مانده تا برگزاری جشنواره تئاتر فجر از نهادهایی که علاقه‌مند به مشارکت در این جشنواره هستند دعوت کنیم تا حضور پیدا کنند.
  قربانی به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن جشنواره تئاتر فجر در چهلمین سال پیروزی انقلاب در رادیو اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌هایی که تلاش می‌کنیم آن را اجرایی کنیم پخش زنده هم‌زمان با اجرای روی صحنه 10 اثر برگزیده بخش نمایش‌های رادیویی جشنواره تئاتر فجر از رادیوهای سراسری کشور خواهد بود.
  وی افزود یکی دیگر از برنامه‌های انجام‌شده در حمایت از جشنواره تئاتر فجر اجرای روزانه 2 ساعت برنامه زنده به‌منظور پوشش دادن جشنواره است. ما تلاش خواهیم کرد با برنامه‌ریزی هماهنگ با سایر شبکه‌های رادیویی همچون رادیو ایران، رادیو جوان، رادیو گفت‌وگو و... از ساعت 14 تا 22 به‌صورت متناوب برنامه‌های جشنواره را به‌صورت مستقیم پوشش دهیم.
  قربانی در ادامه به توجه ویژه رادیو به هنر نمایش اشاره کرد و افزود: توجه به بخش‌های مختلف هنرهای نمایشی همیشه موردتوجه مدیریت رادیو بوده از همین رو از 15 دی‌ماه هرروز ساعت 15 تا 17 برنامه زنده‌ای با عنوان باغ ارغوان پخش خواهد شد. روزهای شنبه و یکشنبه این برنامه به هنرهای نمایشی و تئاتر اختصاص دارد. این برنامه می‌تواند ارتباط زنده و نزدیکی میان اداره کل هنرهای نمایشی و مخاطبان این هنر برقرار کند.
  نادر برهانی مرند دبیر سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر از دیگر حاضرین این نشست گفت: در جلسات متعددی که با مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو داشتیم به توافقات خوبی برای همکاری در برگزاری بخش نمایش رادیویی جشنواره تئاتر و پوشش این رویداد فرهنگی و هنری رسیدیم.
  برهانی مرند افزود: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما در این نشست‌ها مخاطبان این بخش بود که من اطمینان دارم این بخش شیفتگان خود را دارد و با استقبال خوبی روبرو خواهد شد. به همین دلیل یکی از پیشنهادهای اجرایی این بخش آن است که در 5 روز از ایام میانی برگزاری جشنواره روزی دو اثر به صحنه برود.
  دبیر جشنواره تئاتر فجر افزود: برای اینکه اهمیت بیشتری به این بخش داده باشیم با مرکزیت رادیو نمایش یک استودیو رادیویی در جشنواره تئاتر فجر خواهیم داشت و اسامی برگزیدگان و جوایز آن را در اختتامیه رسمی جشنواره سی و هفتم اهدا خواهد شد.
  در بخش دیگری از این نشست رضا صمدپور مدیر بخش چهل‌سالگی انقلاب اسلامی در سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر با ارائه گزارشی از روند انتخاب آثار نمایشی رسیده به این بخش گفت: آثار رسید در این بخش با وسعت ملی و از سرتاسر کشور شرکت کرده‌اند که با برگزاری جلسه یکشنبه 2 آذر جمع‌بندی نهایی این بخش نیز انجام می‌شود.
  وی درباره کیفیت آثار رسیده افزود: آثار رسیده به بخش نمایش‌های رادیویی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. تمام آثار انتخاب‌شده در این بخش آثار پرمغز و دانشمند هستند که هنرمندان به‌خصوص هنرمندان تئاتر کشور در آن مشارکتی جدی داشته‌اند.
  در ادامه این دیدار امین رهبر مدیر بخش مسابقه نمایش رادیویی جشنواره تئاتر فجر به آمار نمایش‌های این بخش اشاره کرد و گفت: 103 اثر از سراسر کشور در این بخش حضور دارند و سه استان تهران با 16 اثر، خراسان رضوی با 13 اثر، استان مرکزی با 11 اثر به ترتیب بیشترین اثر را به جشنواره ارسال کرده‌اند. از این بخش از جشنواره شهرستان‌ها به‌خوبی استقبال کردند و بازشنوایی این آثار برای انتخاب نهایی در حال انجام است و به‌زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  معاون امورهنری در جلسه ستادی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاترفجر عنوان کرد:

دولت تلاش خواهد کرد تا جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزارشود
  معاون امورهنری در جلسه ستادی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاترفجر عنوان کرد:

  دولت تلاش خواهد کرد تا جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزارشود

  جلسه ستادی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاترفجر در حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی برگزار شد و مدیران بخش های مختلف جشنواره معارفه شدند.

  |

  به منظور ارتقاءتعاملات فرهنگی و هنری دو کشور انجام شد

دیدار رییس بخش فرهنگی سفارت آلمان با مدیر کل هنرهای نمایشی
  به منظور ارتقاءتعاملات فرهنگی و هنری دو کشور انجام شد

  دیدار رییس بخش فرهنگی سفارت آلمان با مدیر کل هنرهای نمایشی

  روز گذشته رایزن فرهنگی سفارت آلمان درایران با مدیرکل هنرهای نمایشی ، دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و مدیر امور بین الملل این اداره کل دیدار کرد.

  |

  گفت‌وگو با بازیگر نمایش «اهالی هوا» حاضر در فجر 37

قلم فرسی جذاب و خواندنی است
  گفت‌وگو با بازیگر نمایش «اهالی هوا» حاضر در فجر 37

  قلم فرسی جذاب و خواندنی است

  ایران تئاتر: نمایش«اهالی هوا» به کارگردانی دایانا فتحی روز اول(۲۲ بهمن) سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ساعت ۱۷ و ۱۹ در بخش مسابقه تئاتر ایران یک در تالار سایه مجموعه تئاترشهر به صحنه می رود٬ به همین بهانه گفت‌وگو با بازیگر نمایش را بازنشر می کنیم.

  |

  در گفت و گوی ایران تئاتر با رضا صمدپور بررسی شد،

«چهل سالگی انقلاب»؛ بخشی به بزرگی یک جشنواره کامل
  در گفت و گوی ایران تئاتر با رضا صمدپور بررسی شد،

  «چهل سالگی انقلاب»؛ بخشی به بزرگی یک جشنواره کامل

  ایران تئاتر: رضا صمدپور مدیر بخش «چهل سالگی انقلاب» سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر با حضور در دفتر ایران تئاتر به پرسش های ما درباره چگونگی شکل گیری و برگزاری این بخش از جشنواره پاسخ داد.

  |

  نادر برهانی مرند در نشست رسانه‌ای جشنواره تئاتر فجر:

گفتمان جشنواره امسال؛ گفتمان اجرامحور است
  نادر برهانی مرند در نشست رسانه‌ای جشنواره تئاتر فجر:

  گفتمان جشنواره امسال؛ گفتمان اجرامحور است

  نشست رسانه‌ای سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر با حضور نادر برهانی مرند دبیر جشنواره برگزار شد. برهانی مرند گفت: گفتمان جشنواره امسال؛ گفتمان اجرامحور است و بیش از 95 درصد آثار اجرای عمومی داشته‌اند.

  |

  در بازدید معاونت هنری از ستاد جشنواره بین المللی تئاتر فجر مطرح شد:

در فضای فعلی هنر به آرامش بیشتر از هیجان نیازمند است
  در بازدید معاونت هنری از ستاد جشنواره بین المللی تئاتر فجر مطرح شد:

  در فضای فعلی هنر به آرامش بیشتر از هیجان نیازمند است

  صبح روز دوشنبه ۱۴ بهمن محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ستاد برگزاری سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر بازدید کرد.

  |

  نظرات کاربران