در حال بارگذاری ...
 • با اعلام جدول برنامه ها

  امروز جشنواره استانی فجر در اردبیل آغاز به کار می‌کند

  نخستین جشنواره تئاتر استانی فجر اردبیل با برگزاری کارگاه کاربرد یوگا در تئاتر، آغاز می شود.

  به گزارش تئاتر اردبیل، شهر اردبیل در سی و هفتمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر، روزهای شانزدهم تا نوزدهم دی ماه، برای نخستین بار میزبان بخش استانی این رویداد مهم تئاتری است و امروز با برگزاری کارگاه کاربرد یوگا در تئاتر، رسما" آغاز به کار می کند. شهر اردبیل، آغازگر بخش استانی جشنواره بین المللی تئاتر فجر در استان هاست. رضا بهشتی، از هنرمندان تحصیل کرده تئاتر، این کارگاه را در تالار استاد عناصری اردبیل برای هنرمندان، گروه های شرکت کننده و علاقه مندان به تئاتر برگزار می کند.

  جشنواره تئاتر استانی فجر اردبیل به همت اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان و با مشارکت و همراهی اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی کشور، انجمن هنرهای نمایشی استان، صداو سیما، شهرداری، نهاد کتابخانه های عمومی، حوزه هنری استان و انستیتو بین المللی تئاتر در تالارهای دکتر جابر عناصری، تالار بیضای اردبیلی، تالار شمس عطار اردبیلی و پلاتوی استاد نجفلوی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل برگزار می شود.

  در اولین روز این جشنواره، در ساعت 10 صبح و در محل تالار استاد جابر عناصری حوزه هنری اردبیل، کارگاه کاربرد یوگا در تئاتر با حضور رضابهشتی برگزار می شود.

  هنرمندان، گروه های نمایشی و علاقه مندان به تئاتر در ساعت 16 امروز یکشنبه 16 دی و در پلاتوی استاد نجفلوی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل به تماشای نمایش«خیر نبینی سعیده» نوشته فرهاد نقدلی و کار سوده تدین و رضا بهشتی از استان البرز می‌نشینند.

  در اولین روز جشنواره و ساعت 17، نگارخانه قوام الدین اردبیلی، شاهد افتتاح نمایشگاه عکس و پوستر می شود. در این نمایشگاه که با عنوان«چهل سال، اقتدار و عزت، چهل سال حضور در صحنه» و با مدیریت سعید نوریان برگزار می شود، 40 عکس و پوستر از نمایش های اجرا شده در 40 سال بعد انقلاب شکوهمند اسلامی که هریک یادآور خاطراتی شیرین برای هنرمندان و علاقه مندان به هنرهای نمایشی در استان اردبیل است، در معرض دید بازیدکنندگان قرار می گیرد.

  در همین روز، یاسر خاصب از تهران نمایش، «هدیه مرموز» را ساعت 17:30 در تالارشمس عطار اردبیلی به روی صحنه می برد.

  جشنواره استانی تئاتر فجر اردبیل، روزهای 16 تا 19 دی در شهر اردبیل برگزار می شود.
  مطالب مرتبط

  نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل:

بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی را بانمایش می توان درمان کرد
  نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل:

  بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی را بانمایش می توان درمان کرد

  ایران تئاتر:جاوید رخشانی، مدیرگروه تئاتر نیم رخ و نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان با مثبت ارزیابی کردن جشنواره تئاتر فجر و بخش استان آن، گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی را با ارائه آثار نمایشی می توان درمان کرد .

  |

  فرهاد قائمیان :

در سایه حمایت صحیح تئاتر شهرستان‌ها قابلیت جهانی شدن دارند
  فرهاد قائمیان :

  در سایه حمایت صحیح تئاتر شهرستان‌ها قابلیت جهانی شدن دارند

  فرهاد قائمیان بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون که در کرج به تماشای نمایش « و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد» از اردبیل نشست در باره این نمایش گفت: اکبر صادقی برای خلق این اثر نمایشی جوایز متعددی  گرفته و دعوت شده و منتخب اجرا در فستیوال کازان روسیه، آستانه قزاقستان، ...

  |

  نظرات کاربران