در حال بارگذاری ...
 • از23 دی ماه

  منیژه محامدی ایرانشهر را «تبرئه» می کند

  منیژه محامدی از اجرای نمایش «تبرئه» بعد از چند سال در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر خبر داد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از خبرگزاری مهر منیژه محامدی مدرس و کارگردان تئاتر درباره تازه‌ترین فعالیتش گفت: از ۲۳ دی‌ماه نمایش «تبرئه» را در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌برم. این اثر نمایشی نوشته جسیکا بلنک و اریک جنسون که هر ۲ بازیگر و نویسنده هستند، است و درواقع یک تئاتر مستند به‌حساب می‌آید. «تبرئه» حاصل تحقیق درباره آدم‌های بی‌گناهی است که سال‌ها در زندان‌های آمریکا به‌اشتباه زندانی بوده‌اند و نمایشنامه شامل ۶ مصاحبه با این افراد است.

  وی ادامه داد: این نمایش را چند سال قبل نیز در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه برده بودم و ازآنجاکه اجرای نمایش تازه‌ای که قصد به صحنه بردنش را داشتم، با مشکلاتی روبرو شد، تصمیم گرفتم مجدداً این اثر نمایشی را اجرا کنم. تعدادی از بازیگران از اجرای قبلی با من همراه هستند اما برخی دیگر به دلیل مشغله و حضور در پروژه‌های دیگر نتوانستند در کار حضورداشته باشند.

  محامدی در پایان درباره بازیگران نمایش عنوان کرد: مهوش افشار پناه، محمد اسکندری، ارژنگ امیر فضلی، مجید جعفری، فرناز رهنما، نوید جهانزاده، شیرین اسماعیلی، آیلار نوشهری، علی نجفی، حامد شفیع خواه، شهاب‌الدین علیشاهی، رضا دشتکی، پیام میرمصطفی بازیگران نمایش هستند که در اجراهای ابتدایی شیرین اسماعیلی ایفای نقش می‌کند و بعداً فرناز رهنما جایگزین وی خواهد شد.

  دیگر عوامل نمایش «تبرئه» عبارتند از مشاور کارگردان: محمد اسکندری، مجری طرح: مریم غیور زاده، برنامه‌ریز و مدیر اجرا: حبیب هوشیار، موسیقی و افکت: ارشام مؤدبیان، کیارش اعتمادسیفی، طراح صحنه و نور: علی ساسانی‌نژاد (اسپرو دیزاین)، طراح لباس: مریم غیورزاده، طراح ویدیو: امسن جعفری، طراح پوستر و بروشور: ارشام مؤدبیان، مدیر تولید و تبلیغات: نوید جهانزاده، منشی و مدیر صحنه: احسان عطار، ویدیوگرافر: نیما لبخنده، گروه موسیقی، گیتار الکتریک: کاوه اعتمادسیفی، پیانو: آیناز خزینی، آوا: راحیل بدیعی، میکس و مستر: زروان پروداکشن، عکاس: شیرین جهانزاده، ساخت تیزر: نوید جهانزاده، همکاران ساخت تیزر: شهاب‌الدین علیشاهی، احسان عطار، رضا دشتکی، سعید بینا.

   

   
  مطالب مرتبط

  نگاهی بر «تبرئه» به کارگردانی منیژه محامدی حاضر در جشنواره تئاتر فجر

عمر رفته و روح انسان‌های بی‌گناه
  نگاهی بر «تبرئه» به کارگردانی منیژه محامدی حاضر در جشنواره تئاتر فجر

  عمر رفته و روح انسان‌های بی‌گناه

  ایران تئاتر- آزاده فخری*: روز بیست و دوم بهمن در اولین روز از جشنواره تئاتر فجر، سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر میزبان نمایش تبرئه به کارگردانی منیژه محامدی بود.

  |

  گفت وگو با منیژه محامدی کارگردان نمایش «تبرئه»

زندگی در دنیا بسیار سخت و ترسناک شده است
  گفت وگو با منیژه محامدی کارگردان نمایش «تبرئه»

  زندگی در دنیا بسیار سخت و ترسناک شده است

  ایران تئاتر:منیژه محامدی از بزرگان تئاتر ما است که در چند دهه اخیر متن های نویسندگان بزرگ خارجی از قبیل آرتور میلر را با توانمندی روی صحنه اجرا کرده است. محامدی درنمایش «تبرئه» که توسط دو نویسنده معاصر امریکایی با عنوان جسیکا بلنک و اریک جنسون نوشته شده به بحث عدالت رو به زوال ...

  |

  سید مجتبی حسینی در مراسم ده سالگی تماشاخانه ایرانشهر:

تئاتر امروز از مصادیق توسعه و تعالی جامعه شهری است
  سید مجتبی حسینی در مراسم ده سالگی تماشاخانه ایرانشهر:

  تئاتر امروز از مصادیق توسعه و تعالی جامعه شهری است

  سید مجتبی حسینی در مراسم ده سالگی تماشاخانه ایرانشهر گفت: تئاتر امروز مصداق موثر از مصادیق توسعه و تعالی جامعه شهری است؛ و این فرصت مغتنم می تواند مستوره ای باشد از امتزاج ابواب و اذهان گوناگون بر صحنه که خود شکل و شمایلی از شهر و شهروندان است.

  |

  نظرات کاربران