در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل:

  حال تئاتر استان اردبیل خوب است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر استانی فجر اردبیل، گفت: حال تئاتر استان اردبیل، خوب است.

  به گزارش ایران تئاتر از اردبیل، سید ناصر اسحاقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر استانی فجر که با حضور پیشکسوتان و هنرمندان استان و گروه های نمایشی شرکت کننده در تالار شمس عطار اردبیلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل برگزار شد، با تاکید بر اینکه تئاتر، هنر نمایش زیبایی هاست، گفت: تئاتر، بهترین رسانه برای انتقال مفاهیم عالی انسانی است.
  وی با اشاره به نقش تئاتر در  انعکاس زیبایی‌های طبیعی و بیان رویدادها و رخدادها و معضلات فرهنگی و اجتماعی، اظهار داشت:تئاتر، هنری هدفمند برای رستگاری و سعادت جامعه است.
  سید ناصر اسحاقی با تاکید بر اینکه هنرمندان تئاتر در انعکاس، رویدادها، اتفاقات و بیان مسایل و دغدغه های جامعه باید شرط امانت داری و وفاداری رعایت کنند، افزود: همچنان وفادار و امانتدار باشیم. رسالت تئاتر، بازکردن گرهی از گره‌های جامعه است.
  وی با بیان اینکه تئاتری که از دغدغه‌های اجتماعی به دور باشد، شاید از تاثیرپذیری و عمق کافی بهره‌مند نخواهد شد، پیشینه تئاتر استان را غنی و با اصالت دانست و با اشاره به حضور موثر هنرمندان تئاتر استان اردبیل در جشنواره ها و محافل تئاتری، گفت:تئاتر اردبیل در این سال ها نشان داده که حرفی برای گفتن داشته و دارد و استقبال گسترده مردم از نمایش های اجرا شده، نشانه ای برای پیوند عمیق مردم و هنرمندان در این استان است.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل، حال تئاتر استان را، خوب عنوان کرد و افزود:حال خوب تئاتر اردبیل، مدیون همت و اراده و تلاش صادقانه هنرمندان فعال این عرصه است نه بخاطر مسائل اداری، اجرایی و پشتیبانی آن.
  وی ذوق، علاقه و مهارت هنرمندان تئاتر اردبیلی را عاملی مهم در وضعیت خوب تئاتر استان عنوان کرد و با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف تئاتری در شهرهای مختلف استان، برگزاری بخش استانی جشنواره بین المللی تئاتر فجر را در اردبیل، مثبت و سازنده ارزیابی کرد و اظهار داشت:میزبانی اردبیل از این جشنواره، زمینه سازهم‌افزایی و تعامل بین هنرمندان استان ها شده و آثار مثبت زیادی را برای فرهنگ و هنر منطقه خواهد داشت.
  سید ناصر اسحاقی، آینده تئاتر استان را، روشن دانست و با قدردانی از تلاش های هنرمندان و گروه های نمایشی، از برگزاری جشنواره های فیلم و موسیقی فجر در این استان خبر داد.
   
  مطالب مرتبط

  مدیر کل هنرهای نمایشی در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر فجر استانی:

رویکرد سی و هفتمین جشنواره فجر توجه به مخاطب عمومی است
  مدیر کل هنرهای نمایشی در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر فجر استانی:

  رویکرد سی و هفتمین جشنواره فجر توجه به مخاطب عمومی است

  جشنواره تئاتر فجر استان‌ها با حضور مدیر کل هنرهای نمایشی و و نادر برهانی مرند دبیر سی وهفتمین جشنواره بین المللی فجر در کرمانشاه به ایستگاه پایانی خود رسید.

  |

  نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل:

بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی را بانمایش می توان درمان کرد
  نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل:

  بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی را بانمایش می توان درمان کرد

  ایران تئاتر:جاوید رخشانی، مدیرگروه تئاتر نیم رخ و نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان با مثبت ارزیابی کردن جشنواره تئاتر فجر و بخش استان آن، گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی را با ارائه آثار نمایشی می توان درمان کرد .

  |

  برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛

داوران به تماشای نمایش های برگزیده جشنواره تئاتر استانی اردبیل می‌نشینند
  برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛

  داوران به تماشای نمایش های برگزیده جشنواره تئاتر استانی اردبیل می‌نشینند

  افشین خورشید باختری، سهراب سلیمی و محسن علیخانی، نمایش های«جایی که پیاده رو تموم میشه» و «فخرالزمان» را برای حضور در جشنواره تئاتر فجر، تماشا می‌کنند.

  |

  نظرات کاربران