در حال بارگذاری ...
 • پیام رییس انجمن هنرهای نمایشی استان به جشنواره شهروند جزیره خارگ

  تئاتر از دل آیین برآمده است

  برگزاری این رویداد خجسته با موضوع شهروندی را که همواره بحثی نو و تازه است در جزیره مرجانی خارگ گرامی میدارم و از شورای شهر و شهردار که بانی این رویداد مهم شدند صمیمانه سپاسگزارم.

  تئاتر از دل آیین برآمده است. آیین هایی که ریشه در باورها و اعتقادات مردم داشته است.همین نکته کافیست تا همواره فکر کنیم که برای خلق یک اثر همواره به مردم فکر کنیم.به محیط پیرامون زیستمان، تا حرف هایی بزنیم از جنس آن ها و برای آن ها. و نیز روزی که تصمیم گرفتیم سالن ها را ترک کنیم و آثارمان را به میان مردم ببریم ، آن گاه این نکته پر رنگ تر می شود. تئاتر همواره باید به این نکته بیندیشد که وقتی به میان مردم آمد باید از مسائل و مضامینی سخن بگوید که به کارش آید.تاثیر اجتماعی ،فرهنگی بر مخاطبش بگذارد و او را لحظه ای در خود فرو برد تا بیندیشد و مکث کند بر ایده نمایش و  اگر چنین بود کارش را درست انجام داده است.
  اینجا جزیره خارگ است، سرزمینی کوچک در دل آب های نیلی خلیج فارس. قطعه ای کوچک که به بلندای تاریخ در گسترهی دفاع حرف برای گفتن دارد. سرزمینی که مقاومت کرد تا خون در رگ های کشور جریان داشته باشد.
  به استان بوشهر ، به جزیره خارگ خوش آمدید.
  برگزاری این رویداد خجسته با موضوع شهروندی را که همواره بحثی نو و تازه است در جزیره مرجانی خارگ گرامی میدارم و از شورای شهر و شهردار که بانی این  رویداد مهم شدند صمیمانه سپاسگزارم.
  نیز ، سپاس ویژه تقدیم به هنرمندان خوب تئاتر جزیره و یارانم در انجمن هنرهای نمایشی خارگ که همهی سختی ها و زحمات را از آغاز تا پایان ، عاشقانه سرودند تا نوای دلنشین دوستی و مهربانی را با هنرمندان استان های مختلف ، در دل خلیج فارس، با هم بشنویم.
  یادم باشد به مهمانان عزیز جشنواره بگویم: 
  اینجا جزیره خارگ است. جایی که کهن ترین سند مکتوب نمایشی کشور تا امروز در آن رقم خورده است.
  خوش آمدید.

   
  مطالب مرتبط

  معرفی فعال ترین سالن های تئاتر ایران( پرونده دوم - بوشهر)

تئاتری که ضربانش با دما می تپد
  معرفی فعال ترین سالن های تئاتر ایران( پرونده دوم - بوشهر)

  تئاتری که ضربانش با دما می تپد

  بوشهر، شهر بندری که بیشتر شهرت آن، به واسطه ی تجارتی است که در آن جریان دارد ولی همین بندر تجاری، دارای تئاتر غنی است، که این روزها آوازه ی آن بیش از هر زمان دیگری بلند شده است. این اوازه آنقدر صدایش بلند بود که  ما را وادار کند در قسمت دوم گزارش مان به سراغ بررسی تئاتر آن  برویم ...

  |

  بررسی پیشینه یک نقش تاریخی

عدم استمرار فعالیت‌مهم‌ترین آسیب حضور زنان در تئاتر استان بوشهر
  بررسی پیشینه یک نقش تاریخی

  عدم استمرار فعالیت‌مهم‌ترین آسیب حضور زنان در تئاتر استان بوشهر

  فرهنگ غنی آیینی جنوب و نقش پررنگ زنان در شکل‌گیری و اجرای آیین‌های بیابانی و دریایی سبب گشته تا زنان در این فرهنگ، همواره هم‌دوش مردان قدم بردارند، فرهنگی که اگرچه مردسالارانه از آن یاد می‌شود اما ظهور آیین‌های سوگ و شاد زنانه با ساختار اجرایی قدرتمند و مهم‌تر از آن حضور ...

  |

  برنامه اجرایی جشنواره استانی تئاتر کودک و نوجوان خلیج فارس اعلام شد

  برنامه اجرایی جشنواره استانی تئاتر کودک و نوجوان خلیج فارس اعلام شد

  سیزدهمین جشنواره استانی تئاتر کودک و نوجوان خلیج فارس بندر دیر با حضور ۶ گروه نمایشی از شهرها و مناطق مختلف استان بوشهر در تالار فرهنگ بندر دیر و به مناسبت گرامیداشت روز ملی خلیج فارس از دهم تا دوازدهم برگزار می‌شود.

  |

  نظرات کاربران