در حال بارگذاری ...
 • از سوی روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی

  آمار فروش تالار هنر و تماشاخانه سنگلج اعلام شد

  تازه‌ترین آمار تفکیکی اطلاعات فروش و تعداد تماشاگر تماشاخانه‌های اداره کل هنرهای نمایشی به‌استثنای مجموعه تئاتر شهر مشخص شد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، تازه‌ترین آمار فروش تالار هنر و تماشاخانه سنگلج تا جمعه ۱۰ اسفند مشخص شد.
  با توجه به برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به مدت دو هفته (از ۲۲ بهمن تا چهارم اسفند) و میزبانی مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج از این رویداد، آمار ارائه‌شده از سوی تماشاخانه سنگلج مربوط به‌روزهای آغازین دو نمایش «وقایع اتفاقیه» و «طریقه حکومت گجرخان» است که اجرای خود را با پایان جشنواره، به ترتیب از چهارشنبه هشتم و پنجشنبه نهم اسفند آغاز کردند.
  آمار فروش مجموعه تئاتر شهر اما که با پایان جشنواره، از جمعه دهم اسفند میزبان «یک هفته راه رفتن در بهشت» در سالن قشقایی و از یکشنبه ۱۲ اسفند میزبان «ملاقات» در سالن اصلی و «ما داریم از این خونه می‌ریم» در سالن چهارسو شد، در این جدول نیامده است.
  تالار هنر نیز که پیش از آغاز جشنواره تئاتر فجر و در طول آن، پذیرای اجرای «شاهزاده و خرس» بود، از پنجم اسفند میزبان «پرواز کبک‌ها» هم شد.
  بر این اساس تماشاخانه سنگلج آمار تفکیکی خود را این گونه اعلام کرد:
  نمایش «وقایع اتفاقیه» به نویسندگی علی موسویان و کارگردانی شهرام عبدلی از چهارشنبه هشتم اسفند در این تماشاخانه روی صحنه رفت. این نمایش طی سه اجرا تا جمعه دهم اسفند، میزبان ۴۲۳ تماشاگر شد. برای «وقایع اتفاقیه» در غیاب بلیت نیم‌بها، ۱۷ بلیت تمام‌بها، ۱۲۷ بلیت تخفیف‌دار و ۲۹۶ بلیت مهمان صادر شد تا با بهای بلیت ۳۰۰ هزار ریال، در گیشه به رقم ۳۵ میلیون و ۵۸۰ هزار ریال دست پیدا کند.
  نمایش «طریقه حکومت گجرخان» به نویسندگی مجید امرایی و کارگردانی مشترک مجید امرایی و احسان ملکی اجرای خود را از پنجشنبه نهم اسفند آغاز کرد. برای این نمایش طی دو اجرا، در غیاب بلیت نیم‌بها، چهار بلیت تمام‌بها، ۲۰ بلیت تخفیف‌دار و ۶۱ بلیت مهمان صادر شد تا جمع کل تماشاگرانش به عدد ۸۵ برسد. «طریقه حکومت گجرخان» با بهای بلیت ۲۵۰ هزار ریال، طی این دو اجرا در گیشه به رقم ۵ میلیون ریال دست پیدا کرد.
  تالار هنر نیز آمار دو نمایش «شاهزاده و خرس» و «پرواز کبک‌ها» را تا جمعه دهم اسفند به شرح زیر ارائه داد:
  نمایش «شاهزاده و خرس» به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری که اجرای خود را از دهم بهمن شروع کرده است و همچنان ادامه می‌دهد تا جمعه دهم اسفند، با پشت سر گذاشتن ۲۶ اجرا میزبان ۲۰۵۴ تماشاگر شد. از این ۲۰۵۴ نفر، ۴۴۴ نفر با بلیت تمام‌بها، ۹۷۱ نفر با بلیت نیم‌بها، ۲۹۲ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۳۴۷ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند تا با بهای بلیت ۲۰۰ هزار ریال، رقم ۲۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال در گیشه آن ثبت شود.
  نمایش «پرواز کبک‌ها» به نویسندگی داوود کیانیان و کارگردانی حمید کیانیان نیز اجرای خود را از یکشنبه پنجم اسفند آغاز کرد و در طول شش اجرا تا جمعه دهم اسفند، میزبان ۸۷۶ تماشاگر شد. از این ۸۷۶ نفر، در غیاب بلیت تخفیف‌دار، ۶۷۳ نفر با بلیت تمام‌بها، ۲۳ نفر با بلیت نیم‌بها و ۱۸۰ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند تا با بهای بلیت ۲۰۰ هزار ریال، رقم ۱۳۶ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال در گیشه آن ثبت شود.
  مطالب مرتبط

  با پایان اجراهای سال 97 مجموعه تئاتر شهر

«ملاقات» از هفتم فروردین به اجرای خود ادامه می‌دهد
  با پایان اجراهای سال 97 مجموعه تئاتر شهر

  «ملاقات» از هفتم فروردین به اجرای خود ادامه می‌دهد

  آثار نمایشی به صحنه رفته در تالارهای مختلف نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی به اجرای خود در سال 97 پایان دادند که نمایش «ملاقات» از روز هفتم فروردین‌ماه سال 98 در تالار اصلی به اجرای خود ادامه می‌دهد.

  |

  با اعلام برنامه های جدید؛

آثاری از تئاتر شهرستان ها در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می روند
  با اعلام برنامه های جدید؛

  آثاری از تئاتر شهرستان ها در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می روند

  برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که در فهرست این آثار، دو اثر نمایشی اجرا شده از تئاتر شهرستان ها در تالارهای قشقایی و چهارسو روی صحنه می روند.

  |

  دو نمایش جدید در تماشاخانه سنگلج

«وقایع اتفاقیه» و «طریقه حکومت گجرخان» به روی صحنه می روند
  دو نمایش جدید در تماشاخانه سنگلج

  «وقایع اتفاقیه» و «طریقه حکومت گجرخان» به روی صحنه می روند

  دونمایش «وقایق اتفاقیه» به کارگردانی شهرام عبدلی و «طریقه ی حکومت گجرخان» به کارگردانی مشترک مجید امرایی و احسان ملکی به ترتیب از 8 و 9 اسفند ماه 97 در تماشاخانه ی سنگلج به روی صحنه می روند

  |

  با اعلام آمار تماشاگران سالن‌های اداره کل هنرهای نمایشی مشخص شد

بیش از 8800 نفر به تماشای «خاتون» نشستند
  با اعلام آمار تماشاگران سالن‌های اداره کل هنرهای نمایشی مشخص شد

  بیش از 8800 نفر به تماشای «خاتون» نشستند

  مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تعداد تماشاگران نمایش‌های که طی هفته گذشته روی صحنه داشته‌اند را اعلام کردند.در این میان اجرای نمایش خاتون در 18 اجرای خود میزبان 8877 تماشاگر بود.

  |

  نظرات کاربران