در حال بارگذاری ...
 • دربهار 98

  طرح بازسازی تئاتر شهر اجرا می‌شود

  بعد از نوروز سال ۹۸ و با پایان اجرای نمایش «ملاقات» پارسا پیروز فر در سالن اصلی مجموعه، طی ۲ تا ۳ ماه سالن اصلی تئاتر شهر به‌منظور تعمیر و بازسازی تعطیل می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از مهر زهرا نوروزی سرپرست جدید دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که جایگزین مسعود معمار در این سمت شده است، درباره وضعیت بازسازی مجموعه «تئاتر شهر» و اولویت‌بندی مدنظر برای این امر، به خبرنگار مهر گفت: قرار است بعد از نوروز سال ۹۸ و با پایان اجرای نمایش «ملاقات» آقای پارسا پیروز فر در سالن اصلی مجموعه، طی ۲ تا ۳ ماه سالن اصلی تئاتر شهر به‌منظور تعمیر و بازسازی تعطیل شود. در حال حاضر اقداماتی برای ماشینری سالن اصلی انجام‌شده و قرار است در تعطیلی مدنظر ماشینری این سالن تکمیل شود.

  وی درباره اعتبار مدنظر برای ماشینری سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر افزود: نزدیک به ۴ میلیارد تومان برای این منظور اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

  نوروزی درباره دیگر اقداماتی که قرار است در زمان تعطیلی سالن اصلی تئاتر شهر انجام شود، اعلام کرد: سیستم صوت و نور سالن اصلی خریداری‌شده و قرار است در سالن نصب شود. همچنین قرار است کل صندلی‌های سالن تعویض شود که چند نمونه صندلی نیز ساخته و به مدیریت مجموعه ارائه‌شده تا در صورت تأیید جایگزین صندلی‌های قدیمی شوند.

  سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد یادآور شد: اگر قرار باشد که فاصله بین صندلی‌های سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر تغییر کند، باید کف سالن را هم تعویض کنیم در غیر این صورت صندلی‌های جدید روی همان اسکلت قبلی نصب می‌شوند و نیازی به تغییر کف سالن نیست.

  وی درباره دیگر اقدامات مدنظر برای بازسازی مجموعه تئاتر شهر اظهار کرد: ما از یک مشاور متخصص مرمت و بازسازی برای پروژه بازسازی مجموعه تئاتر شهر استفاده می‌کنیم که قرار است این مشاور بعد از بررسی کل مجموعه، با توجه به اعتبارات محدودی که داریم، اولویت‌بندی بازسازی تئاتر شهر را مشخص کند.

  نوروزی درباره وضعیت ساختمان قدیمی اداره برنامه‌های تئاتر و سرانجام این بنا نیز توضیح داد: طی سال‌های اخیر طرح بازسازی ساختمان قدیمی اداره تئاتر موردمطالعه قرارگرفته بود و نتیجه این بود که تخریب و ساخت مجدد ساختمان به لحاظ هزینه به‌صرفه‌تر از بازسازی است اما به دلیل اینکه طی یک سال اخیر اعتبارات عمرانی محدود بوده است، هنوز اقدامی در این خصوص انجام‌نشده است.

  سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد در پایان سخنان خود گفت: سال ۹۸ وضعیت تخریب و ساخت‌وساز ساختمان قدیمی اداره تئاتر نیز پیگیری می‌شود.

   
  مطالب مرتبط

  گفت وگو با سیاوش چراغی پور بازیگر نمایش «ملاقات»

نشانه‌های مشترکی در نمایش‌های پارسا پیروز فر می‌توان پیدا کرد
  گفت وگو با سیاوش چراغی پور بازیگر نمایش «ملاقات»

  نشانه‌های مشترکی در نمایش‌های پارسا پیروز فر می‌توان پیدا کرد

  سیاوش چراغی پور بازیگر نمایش «ملاقات» معتقد است؛ نمایش‌های پارسا پیروزفر به لحاظ ساختاری بر مبنای ایده شکل‌گیری اجرا طراحی می‌شود و نگاه خاصش را در بحث فرم به طور مشخصی به مخاطب عرصه می‌کند؛ نشانه‌های مشترکی را در همۀ نمایش‌هایی که اجرا کرده می‌توان شناسایی کرد.

  |

  با پایان اجراهای سال 97 مجموعه تئاتر شهر

«ملاقات» از هفتم فروردین به اجرای خود ادامه می‌دهد
  با پایان اجراهای سال 97 مجموعه تئاتر شهر

  «ملاقات» از هفتم فروردین به اجرای خود ادامه می‌دهد

  آثار نمایشی به صحنه رفته در تالارهای مختلف نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی به اجرای خود در سال 97 پایان دادند که نمایش «ملاقات» از روز هفتم فروردین‌ماه سال 98 در تالار اصلی به اجرای خود ادامه می‌دهد.

  |

  با اعلام برنامه های جدید؛

آثاری از تئاتر شهرستان ها در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می روند
  با اعلام برنامه های جدید؛

  آثاری از تئاتر شهرستان ها در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می روند

  برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که در فهرست این آثار، دو اثر نمایشی اجرا شده از تئاتر شهرستان ها در تالارهای قشقایی و چهارسو روی صحنه می روند.

  |

  نظرات کاربران