در حال بارگذاری ...
دربهار 98

طرح بازسازی تئاتر شهر اجرا می‌شود

بعد از نوروز سال ۹۸ و با پایان اجرای نمایش «ملاقات» پارسا پیروز فر در سالن اصلی مجموعه، طی ۲ تا ۳ ماه سالن اصلی تئاتر شهر به‌منظور تعمیر و بازسازی تعطیل می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از مهر زهرا نوروزی سرپرست جدید دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که جایگزین مسعود معمار در این سمت شده است، درباره وضعیت بازسازی مجموعه «تئاتر شهر» و اولویت‌بندی مدنظر برای این امر، به خبرنگار مهر گفت: قرار است بعد از نوروز سال ۹۸ و با پایان اجرای نمایش «ملاقات» آقای پارسا پیروز فر در سالن اصلی مجموعه، طی ۲ تا ۳ ماه سالن اصلی تئاتر شهر به‌منظور تعمیر و بازسازی تعطیل شود. در حال حاضر اقداماتی برای ماشینری سالن اصلی انجام‌شده و قرار است در تعطیلی مدنظر ماشینری این سالن تکمیل شود.

وی درباره اعتبار مدنظر برای ماشینری سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر افزود: نزدیک به ۴ میلیارد تومان برای این منظور اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

نوروزی درباره دیگر اقداماتی که قرار است در زمان تعطیلی سالن اصلی تئاتر شهر انجام شود، اعلام کرد: سیستم صوت و نور سالن اصلی خریداری‌شده و قرار است در سالن نصب شود. همچنین قرار است کل صندلی‌های سالن تعویض شود که چند نمونه صندلی نیز ساخته و به مدیریت مجموعه ارائه‌شده تا در صورت تأیید جایگزین صندلی‌های قدیمی شوند.

سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد یادآور شد: اگر قرار باشد که فاصله بین صندلی‌های سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر تغییر کند، باید کف سالن را هم تعویض کنیم در غیر این صورت صندلی‌های جدید روی همان اسکلت قبلی نصب می‌شوند و نیازی به تغییر کف سالن نیست.

وی درباره دیگر اقدامات مدنظر برای بازسازی مجموعه تئاتر شهر اظهار کرد: ما از یک مشاور متخصص مرمت و بازسازی برای پروژه بازسازی مجموعه تئاتر شهر استفاده می‌کنیم که قرار است این مشاور بعد از بررسی کل مجموعه، با توجه به اعتبارات محدودی که داریم، اولویت‌بندی بازسازی تئاتر شهر را مشخص کند.

نوروزی درباره وضعیت ساختمان قدیمی اداره برنامه‌های تئاتر و سرانجام این بنا نیز توضیح داد: طی سال‌های اخیر طرح بازسازی ساختمان قدیمی اداره تئاتر موردمطالعه قرارگرفته بود و نتیجه این بود که تخریب و ساخت مجدد ساختمان به لحاظ هزینه به‌صرفه‌تر از بازسازی است اما به دلیل اینکه طی یک سال اخیر اعتبارات عمرانی محدود بوده است، هنوز اقدامی در این خصوص انجام‌نشده است.

سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد در پایان سخنان خود گفت: سال ۹۸ وضعیت تخریب و ساخت‌وساز ساختمان قدیمی اداره تئاتر نیز پیگیری می‌شود.

 
مطالب مرتبط

نقدی بر نمایش ملاقات به کارگردانی پارسا پیروزفر

هیولاوش بودن انسان یا درکی از هول و هراس
نقدی بر نمایش ملاقات به کارگردانی پارسا پیروزفر

هیولاوش بودن انسان یا درکی از هول و هراس

ایران تئاتر- رضا آشفته: ملاقات همان ملاقات بانوی سالخورده از شاهکارهای فردریش دورنمات سوییسی است که با ترجمه، طراحی، بازی و کارگردانی پارسا پیروزفر با رویکرد عدالت طلبانه در تئاترشهر اجرا شده است.

|

گفت وگو با سیاوش چراغی پور بازیگر نمایش «ملاقات»

نشانه‌های مشترکی در  نمایش‌های پارسا پیروز فر می‌توان پیدا کرد
گفت وگو با سیاوش چراغی پور بازیگر نمایش «ملاقات»

نشانه‌های مشترکی در نمایش‌های پارسا پیروز فر می‌توان پیدا کرد

سیاوش چراغی پور بازیگر نمایش «ملاقات» معتقد است؛ نمایش‌های پارسا پیروزفر به لحاظ ساختاری بر مبنای ایده شکل‌گیری اجرا طراحی می‌شود و نگاه خاصش را در بحث فرم به طور مشخصی به مخاطب عرصه می‌کند؛ نشانه‌های مشترکی را در همۀ نمایش‌هایی که اجرا کرده می‌توان شناسایی کرد.

|

با اعلام آمار فروش تماشاخانه‌ها مشخص شد

فروش بیش از یک میلیارد تومانی برای «ملاقات»
با اعلام آمار فروش تماشاخانه‌ها مشخص شد

فروش بیش از یک میلیارد تومانی برای «ملاقات»

آمار تفکیکی اطلاعات فروش و تعداد تماشاگر تماشاخانه‌های اداره کل هنرهای نمایشی در آخرین هفته فروردین سال ۹۸ مشخص شد. در این آمار نمایش «ملاقات» تا 30 فروردین به فروش بیش از 1میلیارد و 114 میلیون تومان رسید.

|

مروری بر حضور پارسا پیروزفر در تئاتر ایران

هنرنمایی در یافتن قله‌­ها یا انتظاری برای بهتر شدن
مروری بر حضور پارسا پیروزفر در تئاتر ایران

هنرنمایی در یافتن قله‌­ها یا انتظاری برای بهتر شدن

ایران تئاتر- رضا آشفته:پیروزفر به یقین بازیگر است و این را همواره در کارهایش نشان داده و البته تئاتر انگار جولانگاه اصلی اوست برای اینکه هنرمندانه بودن و خلاقه بودنش را در جریان بازی و حتی کارگردانی اثبات کند. اما در تئاتر هنوز کمتر حضور داشته و شاید دلیلش دشواری حضور در تئاتر ...

|

گفت وگو با افشین خورشید باختری بازیگر نمایش «ملاقات»

اخلاقیات اجتماعی کنش مورد توجه  شخصیت‌های دورنمات است
گفت وگو با افشین خورشید باختری بازیگر نمایش «ملاقات»

اخلاقیات اجتماعی کنش مورد توجه شخصیت‌های دورنمات است

ایران تئاتر:نمایش ملاقات نمایشی درباره انتقام و تبعات آن است و در این نمایش افشین خورشید باختری بازیگر باسابقه، مدرس و مدیر فرهنگی در نقش بوبی شخصیتی منفعت‌طلب بازی روان و درستی ارائه می‌کند. او سابقه همکاری با بزرگانی نظیر عباس کیارستمی، مازیار میری و بهرام بیضایی در آثاری ...

|

رضا بهبودی بازیگر نمایش «ملاقات»در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر:

در آثار دورنمات مخاطب با قهرمان‌های گناهکار سروکار دارد
رضا بهبودی بازیگر نمایش «ملاقات»در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر:

در آثار دورنمات مخاطب با قهرمان‌های گناهکار سروکار دارد

ایران‌تئاتر: رضا بهبودی در سال های اخیر علی رغم حضور موثرش در سینما، در تئاتر نیز نقش های مهمی را در همکاری با بزرگان تئاتری خلق کرده است. بهبودی در نمایش «ملاقات» نیز یکی از دو نقش اصلی(آلفرد) را ایفا کرده است؛ شخصیتی که به واسطه عملش در جوانی اینک در سنین پیری دچار چالش بزرگی ...

|

نظرات کاربران