در حال بارگذاری ...
 • با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی و مجموعه اراضی عباس آباد صورت می‌گیرد

  راه‌اندازی «باغ نمایش» تهران

  نشست مشترک مدیران انجمن هنرهای نمایشی ایران و مجموعه اراضی عباس آباد یکشنبه ۲۵ فروردین برگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر، در این نشست که به میزبانی انجمن هنرهای نمایشی برگزار شد، حمید نیلی مدیرعامل این انجمن به اتفاق محمدحسین حجازی مدیرعامل مجموعه اراضی عباس آباد و مجتبی خشایار معاون فرهنگی این مجموعه به گفت و گو و تبادل نظر در ارتباط با زمینه های همکاری های متقابل میان این مراکز پرداختند.

  بر اساس بررسی های صورت گرفته در این نشست، طبق اعلام حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، این انجمن به عنوان مجری طرح های مجموعه اراضی عباس آباد تهران در حوزه هنرهای نمایشی تعیین شد؛ و بر این اساس برگزاری جشنواره تئاتر رمضانی با محوریت قصص قرآنی و انبیاء به عنوان یکی از طرح های پیش رو با مشارکت این دو نهاد معرفی شد. بر اساس تفاهمی که در این نشست صورت گرفته مجموعه اراضی عباس آباد با همکاری انجمن هنرهای نمایشی این جشنواره را در هفته پایانی ماه رمضان و در قالب تئاتر خیابانی برگزار خواهند کرد.  

  حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با ارزیابی این نشست تفاهم های به دست آمده را ظرفیتی جدید درعرصه توسعه هنرهای نمایشی کشور عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که همکاری های پیش رو به تهیه و ارائه آثار نمایشی فاخر منجر شود.   

  محمدحسین حجازی مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد نیزبا اعلام در دست افتتاح بودن «باغ نمایش» در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در مجاورت باغ کتاب و کتابخانه ملی اظهار کرد: باغ نمایش یک عرصه محتوایی و ارتباطی تازه را میان هنرمندان و مخاطبن هنرهای نمایشی شکل خواهد داد.

  حجازی همچنین با اظهار امیدواری از حمایت های معاونت هنری ارشاد و به ویژه انجمن هنرهای نمایشی به عنوان مرجع و مجری پروژه های پیش بینی شده بیان کرد: اراضی عباس آباد یک مجموعه فرادستی است و با این رویکرد سعی دارد تا در این زمینه با ارتباط با مراجع هنرف فرهنگ و دیگر حوزه هایی که در سند جامع این مجموعه پیش بینی شده بتواند جریان سازی و کادرسازی مناسبی را در این عرصه ایجاد کند.

  مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد همچنین با اشاره به همکاری های پیشین این مجموعه و انجمن هنرهایشی در قالب میزبانی از جشنواره بین المللی عروسکی تهران و استقبال از این رویداد تصریح کرد: امسال قصد داریم افتتاح باغ نمایش را با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی آغاز کنیم و امیدواریم که حضور این انجمن بتواند به واسطه ارتباط تنگاتنگی که با هنرمندان فاخر در کشور دارد این تعامل را برقرار کند و به این ترتیب با حضور اساتید هنرهای نمایشی در این مجموعه خلق آثار نمایشی فاخر را در اراضی عباس آباد داشته باشیم. از      آنجا که اراضی عباس آباد یک منطقه فرهنگی است این مشارکت ها می تواند فتح بابی باشد تا بتوانیم حمایت خودمان را از آثار و مفاخر ایرانی در حوزه هنرهای نمایشی محقق کنیم.  

  حجازی همچنین در بخشی دیگر از سخنانش در ارتباط با تفاهم های برقرار شده میان این نهادها بیان کرد: در مدیریت مجموعه اراضی عباس اعتقاد بر این داریم که در ارائه و اشاعه فرهنگ غنی ایرانی باید ارتباط خوبی را با گروه های مرجع برقرار کنیم. این ارتباط فرهنگی می تواند از طریق نهادهایی که خود متولی این امور هستند، فرصتی را ایجاد کند تا ما نیز به عنوان حامی جریان های فرهنگی و هنری در هدایتگری این جریان ها نیز سهیم باشیم. شهرداری تهران همواره این موضوع را در رئوس فعالیت هایش قرار داده و مصمم است که به صورت جدی قدم های بسیار بزرگی را در این راه بردارد.

   
  مطالب مرتبط

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران:

انجمن‌های استان تهران باید طرح‌های نوآورانه یا خلاقانه ارائه کنند
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران:

  انجمن‌های استان تهران باید طرح‌های نوآورانه یا خلاقانه ارائه کنند

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: پویایی تئاتر شهرستان‌ها نیازمند طرح‌های نوآورانه و خلاقانه از سوی انجمن‌های هنرهای نمایشی آنها است.

  |

  مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران اعلام کرد

حمایت مالی از اعزام گروه های نمایشی به مناطق سیل زده
  مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران اعلام کرد

  حمایت مالی از اعزام گروه های نمایشی به مناطق سیل زده

  در پی اعلام فراخوان اعزام هنرمندان هنرهای نمایشی کشور به مناطق سیل زده از سوی دفتر تئاتر خیابانی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران خبر از حمایت مالی از این حرکت فرهنگی هنری داد.

  |

  پیام مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران برای «روز ملی هنرهای نمایشی»

باهم گام دوم انقلاب اسلامی را در حوزه نمایش مستحکم برداریم
  پیام مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران برای «روز ملی هنرهای نمایشی»

  باهم گام دوم انقلاب اسلامی را در حوزه نمایش مستحکم برداریم

  حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی را منتشر کرد. در این پیام تقارن نوروز و روز هنرهای نمایشی را نویدبخش آینده‌ای روشن و بهاری برای هنر نمایش عنوان‌و ابراز امید واری کرد باهم گام دوم انقلاب اسلامی را در حوزه نمایش مستحکم ...

  |

  در آستانه روز ملی هنرهای نمایشی

مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به خوزستان سفر می‌کند
  در آستانه روز ملی هنرهای نمایشی

  مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به خوزستان سفر می‌کند

  به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی و به منظور حضور در جشنواره «سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور – هنر دفاع»، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به خوزستان سفر می کند.

  |

  در سفر کوتاه مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی

مشکلات هنرمندان هنرهای نمایشی قم بررسی شد
  در سفر کوتاه مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی

  مشکلات هنرمندان هنرهای نمایشی قم بررسی شد

  باحضور حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشوردرقم و دیدار با حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، علی فرحناک رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان و هنرمندان هنرهای نمایشی قم ، مشکلات عمده ی گروه های نمایشی این استان مورد بررسی قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران