در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل هنرهای نمایشی خبر داد:

  معرفی چند کارشناس تئاتری به شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر

  مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد: در راستای تشکیل شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه تعدادی کارشناس از حوزه تئاتر برای رسیدگی به دعاوی این حوزه معرفی شده‌اند.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از ایسنا ؛ شهرام کرمی درباره شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر که خبر تشکیل آن را وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده و قرار است حداکثر تا دو ماه آینده آغاز به کار کند، بیان کرد: یکی از اتفاقات خوبی که ضرورت داشت انجام شود و باید زودتر رخ می‌داد همین مسئله اختلافات حوزه فرهنگ، هنر و رسانه بود چرا که در این چند سال به دلیل گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مشکلات حقوقی، شکایت و شبهه در این حوزه زیاد شده و در نتیجه شاهد بودیم که هنرمندان هر از گاهی با بروز برخی مشکلات ناچار به مراجعه به محاکم قضائی هستند.
  او افزود: این در حالی است که در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه نوع مشکلات و نیز ارباب رجوع، نیازمند است که قضات با نگاه کارشناسی به مسائل آن‌ها ورود پیدا کنند.
  کرمی گفت: نکته مهم دیگر این است که خیلی از مسائل و مشکلات پیش از قضائی شدن می‌توانند در شورای حل اختلاف برطرف شوند و در این راستا برای تشکیل چنین شورایی ما نیز تعدادی کارشناس معرفی کردیم و قرار است این افراد در شورای حل اختلاف برای رسیدگی به دعاوی حوزه تئاتر حضور داشته باشند.
  به گفته کرمی از میان تئاتری‌های ۶-۷ نفری از جمله رحمت امینی، حسین مسافرآستانه و مجید گیاهچی معرفی شده‌اند که البته انتخاب آن‌ها هنوز در پروسه ارزیابی است و اسامی کامل پس از بررسی و انتخاب نهایی اعلام خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  شورای عالی راهبردی تئاتر

  شورای عالی راهبردی تئاتر نقش مشورتی برای مدیرکل دارد. شورای عالی تئاتر مسائل و مشکلات تئاتر را تحلیل و بررسی می کند سپس نتایج آن را در اختیار مدیرکل قرار می دهد تا با این روش تصمیم گیری در تئاتر شکل فردی نداشته باشد.

  |

  در برنامه «شب تئاتر» عنوان شد؛

مسافرآستانه: هیچ صنفی از گران شدن محصولش ناراحت نمی‌شود
  در برنامه «شب تئاتر» عنوان شد؛

  مسافرآستانه: هیچ صنفی از گران شدن محصولش ناراحت نمی‌شود

  «شب تئاتر»، از برنامه‌های تخصصی تلویزیون شب گذشته با موضوع گران شدن قیمت بلیت‌ها میزبان حسین مسافرآستانه، دبیر شورای سیاست‌گذاری تماشاخانه ایرانشهر و کوروش سلیمانی، کارگردان و بازیگر تئاتر بود.

  |

  فارس بررسی کرد:

حکایت حریم اطراف تئاتر شهر به کجا رسید
  فارس بررسی کرد:

  حکایت حریم اطراف تئاتر شهر به کجا رسید

  داستان هفت‌تیرکشی در اطراف تئاتر شهر، دست‌فروشان سوداگر اطراف پارک دانشجو و گعده‌های افراد ناسالم در حوالی میراث فرهنگی ما، قصه‌ای است که سردراز دارد. به‌تازگی جلسه‌ای در شورای شهر برای بهبود شرایط این مکان برگزار شده است.

  |

  شهرام کرمی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر:

ورود بخش خصوصی به تولید و اجرای تئاتر در شهرستان‌ها ضروریست
  شهرام کرمی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر:

  ورود بخش خصوصی به تولید و اجرای تئاتر در شهرستان‌ها ضروریست

  شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در تهران بر حمایت از اجراهای عمومی تئاتر در تمام روزهای سال تاکید کرد و ورود بخش خصوصی به تولید و اجرای تئاتر در شهرستان‌ها را ضروری دانست.

  |

  نظرات کاربران