در حال بارگذاری ...
 • بازیگر نمایش «آتیس‌ها و پاتیس‌ها»:

  به کودکان یاد بدهیم کار خوب ببینند

  علی اسماعیل‌زاده با بیان این‌که عوامل اجرایی کار کودک باید روان‌شناسی کودک بدانند، افزود: باید تماشاگران کودک و نوجوان را تربیت کنیم که کار خوب ببینند و خلاقانه به دنبال نمایش بهتر بروند تا شعار جشنواره امسال با عنوان «کودک امروز، تماشاگر خلاق» تحقق پیدا کند.

  به گزارش سایت ایران تئاتر، علی اسماعیل‌زاده که ۱۴ سال است به شکل حرفه‌ای تئا‌تر کار می‌کند، اظهار کرد: این سومین کارکودک است که در آن ایفای نقش می‌کنم.

  او با بیان این‌که در کارهای مختص کودک باید به لحاظ روان‌شناختی کودک را بشناسیم، افزود: برای کودکان باید متون خاص و مرتبط با دغدغه‌های آن‌ها که در آن اهداف آموزشی را در قالب کودکانه دنبال کند انتخاب شود که خشک و بی‌روح هم نباشد.

  بازیگر نمایش «آتیس‌ها و پاتیس‌ها» با بیان این‌که جشنواره تئا‌تر همدان در حال نزدیک شدن به اهداف اصلی کار برای کودک است، ادامه داد: ۲۲ سال از جشنواره گذشته و جا دارد کارهای مختص خود کودک در جشنواره ارئه شود.

  او با بیان اینکه مخاطب‌شناسی در تئا‌تر کودک جایگاه خود را پیدا نکرده است، افزود: متاسفانه کار کودک در کشور جدی گرفته نشده است.

  اسماعیل‌زاده گفت: یک هفته در سال برای جشنواره تئا‌تر کودک و نوجوان کافی نیست و برگزاری این جشنواره در طول سال، پشتیبانی و حمایت مسئولان را می‌طلبد.

  او با بیان این‌که باید اجرای عمومی آثار نمایشی برای کارگردانان کار کودک و نوجوان در همه شهر‌ها اجباری شود، افزود متأسفانه برخی از کارگردانان برای کودک نمایشی تولید نمی‌کنند بلکه بیشتر برای درآمدزایی، کار می‌سازند.

  اسماعیل‌زاده با بیان این‌که عوامل اجرایی کار کودک باید روان‌شناسی کودک بدانند، افزود: باید تماشاگران کودک و نوجوان را تربیت کنیم که کار خوب ببینند و خلاقانه به دنبال نمایش بهتر بروند تا شعار جشنواره امسال با عنوان «کودک امروز، تماشاگر خلاق» تحقق پیدا کند.
  مطالب مرتبط

  به‌منظور رونق و توسعه سالن‌های خصوصی تئاتر

شهردار منطقه ۱۱ تهران از عمارت نوفل‌لوشاتو دیدار کرد
  به‌منظور رونق و توسعه سالن‌های خصوصی تئاتر

  شهردار منطقه ۱۱ تهران از عمارت نوفل‌لوشاتو دیدار کرد

  شهردار منطقه ۱۱ تهران در اقدامی فرهنگی و به‌منظور رونق و توسعه سالن‌های خصوصی تئاتر، از مجموعه عمارت نوفل‌لوشاتو بازدید و با مدیران این مجموعه‌ گفتگو کرد.

  |

  عباس جهانگیریان: تئاتر باید به مدارس برود

  عباس جهانگیریان: تئاتر باید به مدارس برود

  داور بخش نوجوان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گفت: با شکل‌گیری گروه‌‌های تئاتر در مدارس و برگزاری جشنواره‌‌های دانش‌آموزی تئاتر، تئاتر کودک و نوجوان به شکوفایی کامل ...

  |

  نظرات کاربران