در حال بارگذاری ...
 • کارگردان حاضر در بخش تازه‌های تئاتر جشنواره فجر:

  اجرای عمومی تئاتر در کرمانشاه مهجور است

  محمدرضا درند، کارگردان نمایش «غرامت» که یکی از نمایش‌های بخش تازه‌های تئاتر جشنواره فجر است، گفت: اجرای عمومی تئاتر در کرمانشاه چندان مورد استقبال تماشاگران قرار نمی‌گیرد و جانیفتاده است.

  محمدرضا درند در گفت‌وگو با سایت ایران تئاتر گفت: «غرامت» نمایشنامه‌ای رئالیستی با داستانی اجتماعی است که اصغر گروسی آن را نوشته و من و سعید زندی به عنوان کارگردان، این نمایش را اجرا کردیم. داستان درباره خانواده‌ای سه نفره و مشکلات آن‌ها پس از مرگ پدر و مادرشان است.

  درند درباره این متن گفت: «غرامت» را اصغر گروسی سال گذشته نوشته و ما همان زمان این متن را برای اجرا در جشنواره تئاتر فجر پیشنهاد کردیم که پذیرفته نشد، اما برای امسال پس از بازنویسی، این نمایش برای بخش تازه‌های تئاتر پذیرفته شد.

   محدرضا درند گفت: در این نمایش که با کارگردانی مشترک با سعید زندی به صحنه می‌رود، مصطفی ذوقی و سمیه رضایی، بازیگران و ساسان مفتاحی، طراح صحنه وعارف روستایی، آهنگساز هستند.

  درند درباره اجرای تئاتر در کرمانشاه و میزان استقبال تماشاگران گفت: تئاتر در کرمانشاه سابقه‌ای دیرینه دارد اما چندان با استقبال عمومی مواجه نیست. البته اجراهای ما معمولا با استقبال مخاطبان مواجه می‌شود اما در کل اجراهای عمومی تئاتر در کرمانشاه در مقایسه با استقبالی که مخاطبان از کنسرت‌های موسیقی می کنند، چندان جا نیفتاده است. 

   
  مطالب مرتبط

  با حضور مدیران و مسئولان نهادهای هنری و فعال در حوزه تئاتر

نشست هم‌اندیشی بخش «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» جشنواره تئاتر فجر برگزار شد
  با حضور مدیران و مسئولان نهادهای هنری و فعال در حوزه تئاتر

  نشست هم‌اندیشی بخش «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» جشنواره تئاتر فجر برگزار شد

  در راستای برنامه‌ریزی جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر بخش چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، نخستین جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی با حضور مدیران و مسئولان نهادهای هنری و فعال در حوزه تئاتر؛ در محل دبیرخانه جشنواره برگزار شد.

  |

  حسین کریمی خبر داد:

آثار پذیرفته شده در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان معرفی شدند
  حسین کریمی خبر داد:

  آثار پذیرفته شده در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان معرفی شدند

  دبیر سی و امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان، در خصوص آثار منتخب سی‌امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان گفت: ۱۱ نمایش از ۲۳ نمایش متقاضی شر کت در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان جهت شرکت در جشنواره انتخاب شدند که ۴ نمایش از بندرعباس، ۴ نمایش از شهرستان میناب، ۲ نمایش از رودان و یک ...

  |

  نظرات کاربران