در حال بارگذاری ...
 • نویسنده و کارگردان سیه نامه باستان :

  با قصه رستم و سهراب به ناهنجاری های جامعه می پردازیم

  کارگردان سیه نامه باستان گفت: این نمایش کمدی – تراژیک با موضوع حقیقت یابی مرگ سهراب در رویارویی با رستم و به شیوه ای تلفیقی  اجرا می شود.

  هادی  حوری  به ایران تئاتر گفت : اساطیر ایران سرشار رمز و راز های  نامکشوف  و حقایق  پنهان اند. حماسه رستم و سهراب  نیز از  این رو که تقابل عادات دیرینه جامعه و نوگرایی ست می تواند در جامعه ما که مسیر  نواندیشگی را طی  می کند قابل  طرح باشد.

   

  وی افزود: در این اثر ما به ناهنجاری های  رفتاری  جامعه نیز می پردازیم و نشان می دهیم که یک دروغ ساده و یک پنهانکاری  مصلحت اندیشانه چگونه می تواند مسبب فاجعه ای  تلخ و بزرگ باشد.

   

  حوری ادامه داد: اجرای  نمایش"سیه نامه باستان" شیوه ای تازه دارد و مخاطب خود را با میزانسن های  خلاقانه و موقعیت های  طنز  غافلگیر  میکند. اگرجه بیان این اثر در  متن خود ساختاری  روایی دارد اما استفاده از تکنولوژی روز  و همچنین طراحی  صحنه و آکسسوار های  کاربردی اجرای  آن را بسیار  متفاوت و تماشایی  کرده است.

   

  نویسنده و کارگردان سیه نامه باستان تصریح کرد: مرتضی  زارع و فرامرز قلیچ خانی  با بازی های  متفاوت و صمیمانه خود که هر  کدام عهده دار  چندین نقش  و گونه  بازی  اند،  در  کنار  آوای  ضرب  و زنگ و حماسه خوانی  های  مرشد محمد جواد خرمی  من را در  اجرای  این اثر  دلنشین همراهی می کنند.

   

  هم چنین طراحی  صحنه و لباس  و آکسسوار این نمایش  به عهده هلیا میرهادی از طراحان باسابقه تئاتر است و کارگردانی بخشهای مولتی  مدیای  اثر  نیز  توسط  مهندس محسن صمیمی  از  برنامه سازان تلویزیون انجام می شود.

   

  سیه نامه باستان به نویسندگی  و کارگردانی  های  حوری  از 24/5/95 تا 17/6/95 ساعت 17:30 در  سالن استاد عزت الله انتظامی  در  خانه هنرمندان به روی  صحنه خواهد رفت.

  در کارنامه هادی حوری کارگردانی و نویسندگی نمایش مساعده و نویسندگی نمایش مرد نیک به چشم می خورد.

   

   

   
  مطالب مرتبط

  در حاشیه نمایش ماشینری با حضور هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارگران:

دولت پشتیبان کارگران باشد
  در حاشیه نمایش ماشینری با حضور هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارگران:

  دولت پشتیبان کارگران باشد

  غلامرضا عباسی رئیس کانون انجمن صنفی کارگران: کمیته ها می توانند به هنرمندان عرصه تئاتر و سنیما کمک های فراوانی کنند و مشاوره های تخصصی و محتوایی لازم را نیز به هنرمندان ارائه دهند.

  |

  نگاهی به نمایش «ماشینِری» به کارگردانی هادی حوری

همیشه باید به نوار زرد و کلاه قرمز احترام گذاشت
  نگاهی به نمایش «ماشینِری» به کارگردانی هادی حوری

  همیشه باید به نوار زرد و کلاه قرمز احترام گذاشت

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: جهان انسان‌ها با تمام داشته‌هایش همیشه در تلاش هستند که نسبت به روز قبل خود تغییراتی داشته باشند که این هدف گاهی در جهت منفی و گاهی مثبت سوق پیدا می‌کند. البته این رفتار به نوعی معرف تفاوت دیدگاه از جانب هر دو گروه است. لذا این در میان این مجادله گروه ...

  |

  گفت‌وگوی ایران تئاتر با هادی حوری نویسنده و کارگردان نمایش «ماشینِری»

تراژدی همیشه معنای واقعی و مستقیم کمدی است
  گفت‌وگوی ایران تئاتر با هادی حوری نویسنده و کارگردان نمایش «ماشینِری»

  تراژدی همیشه معنای واقعی و مستقیم کمدی است

  ایران تئاتر: پرداختن به زاویای مهم کلان اجتماعی یکی از شاخص‌هایی است که می‌توان از طریق آن افراد آن اجتماع و شرایط حاکم بر آن را شناخت. البته این پیش زمینه قوه محرکی است که سبب می‌شود کنش و واکنش‌های مثمرثمری در اثری شکل بگیرد که تبعات آن می‌تواند در تصمیمی موثر باشد.

  |

  نظرات کاربران