در حال بارگذاری ...
 • مجید امرایی :

  مجموعه مقالات هنردرمانی بزودی منتشر می شود

  مجید امرایی اعلام کرد :کتابی با نام مجموعه مقالات هنردرمانی در دست انتشار دارم که شامل بیست مقاله در خصوص هنردرمانی است.

  این نویسنده و پژوهشگر ضمن اعلام این خبر به ایران تئاتر گفت: این کتاب توسط انتشارات طهورا به چاپ خواهد رسید. این کتاب درباره  تاثیر هنر در توانبخشی و بازتوانی مراجعان است.

  امرایی در ادامه به برگزاری دوره های آموزشی در مرکز نمایش درمانی ایران اشاره کرد و گفت: این دوره های آموزشی در سه سطح مقدماتی، تخصصی و حرفه ای برگزار می شود. اصولا مخاطبان ما افرادی هستند که برای رفع مشکلاتشان به مرکز مراجعه می کنند یا دانشجویان و تحصیلکرده های رشته های نمایشی و هنری یا مرتبط با روانشناسی هستند.  

   نویسنده کتاب نمایش درمانی راهی برای آزاد سازی ذهن هم چنین تصریح کرد: این روزها استاد راهنمای دو دانشجو در مقطع دکترا با موضوع نمایش درمانی هستم. این دانشجویان جزو اولین افرادی هستند که در این مقطع تحصیلی پایان نامه هایی با این موضوع کار می کنند.

  یک پایان نامه  با موضوع بازی های عروسکی و نمایش درمانی و دیگری با موضوع نمایش درمانی در ترک عادت های مرضی که موضوع یکی از کتاب های من نیز بوده است.

  امرایی که کتاب اثرات نمایش درمانی در رفع عادت های مرضی را نیز نوشته است، درباره اثرات نمایش درمانی و تبلیغات بیشتر در این حوزه، گفت: متاسفانه در کشور ما هنوز این موضوع جدی نشده است علی رغم اینکه فعالیت های زیادی در حوزه نمیاش درمانی انجام گرفته است اما این پژوهش ها کابردی نشده است. به نظرم وزارت آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری ، سازمان بهزیستی می توانند به شکل جدی تری به این موضوع ورود کنند.

  وی در پایان خاطر نشان کرد:‌ نمایش درمانی یک درمان کمکی و غیردارویی برای مواردی است که روانشناس یا روانپزشک تشخصی بیماری را داده اند. هم چنین نمایش درمانی در رفع مسایل اجتماعی، مثلا در خستگی ها  ناکامی های اجتماعی و ترس ها موثر است. باید نگاه سلامت محور داشته باشیم. در ترویج سلامت عمومی جامعه نمایش درمانی می تواند به عنوان ابزار قرار بگیرد. در بخش آموزش  اصلاح و تربیت و سالهای سال به عنوان یک شیوه کمکی مورد استفاده قرار می گیرد. 
  مطالب مرتبط

  نقد نمایش «طریقه حکومت گجرخان» به کارگردانی  مجید امرایی

اصلاحات نا کارآمد گجرخان به جهت باج خواهی و ژاژخایی
  نقد نمایش «طریقه حکومت گجرخان» به کارگردانی  مجید امرایی

  اصلاحات نا کارآمد گجرخان به جهت باج خواهی و ژاژخایی

  ایران تئاتر- سید علی تدین صدوقی : نمایش " طریقه حکومت گجرخان " نوشته مجید امرایی به کارگردانی مجید امرایی و احسان ملکی است . مجید امرایی نمایش گجرخان را با نگاهی به نمایش نامه "طریقه حکومت زمان خان " نوشته میرزا آقا تبریزی نگاشته است .

  |

  گفت و گو با کارگردانان یک نمایش کمدی که نوروز هم روی صحنه است

استفاده از دانش روانشناسی در نمایش طریقه حکومت گجرخان
  گفت و گو با کارگردانان یک نمایش کمدی که نوروز هم روی صحنه است

  استفاده از دانش روانشناسی در نمایش طریقه حکومت گجرخان

  ایران تئاتر: به بهانه اجرای نمایش طریقه حکومت گجر خان در ایام نوروز و در تالار سنگلج با دکتر مجید امرایی نویسنده وکارگردان این نمایش واحسان ملکی دیگر کارگردان این اثربه گفتگو نشسته ایم.

  |

  نگاه نمایش درمانی به «طریقه حکومت گجرخان»؛

الگویی رفتاری با زبانی آگاهی‌بخش
  نگاه نمایش درمانی به «طریقه حکومت گجرخان»؛

  الگویی رفتاری با زبانی آگاهی‌بخش

  ایران تئاتر- علی شهاب: نمایش «طریقه حکومت گجرخان» این روزها به کارگردانی مشترک مجید امرایی و احسان ملکی در تالار سنگلج تهران به روی صحنه رفته است. اثری که پشت زبان طنزش به ما کمک می‌کند بدانیم اگر احساس می‌کنیم هیچ‌چیز سر جای خودش نیست به چه دلیل است.

  |

  نظرات کاربران