در حال بارگذاری ...
 • کیومرث مرادی در مراسم افتتاح فیلم‌خانه باران اعلام کرد:

  هدف اصلی «فیلمخانه» شناخت تئاتر روز جهان است

  فیلم‌خانه تئاتر باران در میان استقبال گسترده تماشاگران با نمایش «کمدی الهی» اثر رومئو کاستالوچی توسط کیومرث مرادی افتتاح شد شد.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، فیلم‌خانه تئاتر باران با هدف دیدن و تحلیل نمایش‌های کارگردانان برتر تئاتر جهان توسط کیومرث مرادی این هفته با نمایش «کمدی الهی» اثر رومئو کاستالوچی میهمان اصغر دشتی، اشکان خیل‌نژاد، میلاد نیک‌آبادی و آشا صدر با استقبال گسترده تماشاگران برگزار شد.

  کیومرث مرادی درمورد این برنامه گفت: یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های ما برخورد درست و صحیح و علمی با آثار بزرگ تئاتر معاصر جهان است. وقتی در سفرهای مختلف آثار بزرگ جهان را جمع‌آوری کردم و یا با گروه‌های بزرگ آشنایی پیدا کردم دیدگاهم کاملا تغییر کرد و به مجموعه گران‌قدری از تئاتر روز جهان دسترسی پیدا کردم که البته با مرارت بسیار به‌دست‌آمده است و امروز می‌توانیم با این مجموعه علمی به تئاتر روز جهان نگاه کنیم و از همه مهم‌تر بفهمیم که چرا این اجراها در تئاتر معاصر جهان تا این اندازه تأثیرگذار بوده‌اند برای من بسیار مهم است که ما به این دانش برسیم.

  در این برنامه، پس از آن‌که فیلم نمایش «کمدی الهی» اثر رومئو کاستلوچی به نمایش درآمد، جلسه نقد و تحلیل این نمایش با حضور اصغر دشتی، اشکان خیل‌نژاد، میلاد نیک‌آبادی، آشا صدر و کیومرث مرادی برگزار شد.

  اصغر دشتی برگزاری فیلم‌خانه تئاتر باران را اقدامی خلاقانه توصیف کرد و گفت: به‌زعم من برگزاری جلسات نقد و تحلیل فیلم‌های روز تئاتر باید هدفمند پیگیری شود و مطمئنا برخورد درست و صحیح و علمی با آثار بزرگ تئاتر معاصر جهان از همین طریق میسر می‌شود.

  لازم به ذکر است که هدف از این پروژه ارائه بهترین آثار نمایشی جهان در ۱۵ سال گذشته است .این پروژه هر دو هفته یک‌بار شنبه‌ها برگزار می‌شود و علاقه‌مندان با مراجعه به تئاتر باران می‌توانند بلیت فیلم تئاتر را دریافت و در این برنامه مشرکت نمایند.
  در هر اکران جمعی از هنرمندان بزرگ تئاتر حضور خواهند داشت و بعد از پایان فیلم تئاتر درباره آن اثر به گفت‌وگو خواهند پرداخت.
  مطالب مرتبط

  کارگردان اختتامیه سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر:

 امیدوارم اختتامیه جشنواره جشنی با شکوه باشد
  کارگردان اختتامیه سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر:

   امیدوارم اختتامیه جشنواره جشنی با شکوه باشد

  کیومرث مرادی ضمن اعلام جزئیاتی از آیین اختتامیه سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، اظهار امیدواری کرد که این مراسم در قالب جشنی منظم و باشکوه برگزار شود.

  |

  نظرات کاربران