در حال بارگذاری ...
 • توسط انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد

  کتاب داستان سه نخ نوشته فریده شیر ژیان

  داستان سه نخ،تئاترموزه،اجرای نمایش و داستان گویی در موزه ی فرش ایران عنوان کتابی به قلم فریده شیرژیان است که توسط انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در تاریخ یازده مهر ۹۵ منتشر شده است.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، کتاب علاوه بر تصاویر شامل دو بخش اصلی است.

  در بخش یادداشت نویسنده، تئاتر موزه و روند تولید و اجرای نمایش داستان سه نخ توضیح داده شده است و در بخش دوم چهار روایت نمایشی آمده است:نخ قرمز درخت افسون،نخ زرد ترنج زردفام/نخ زرد گلیم بخت،نخ آبی نسیان.

  مخاطبان هدف این کتاب گروه های نمایشی علاقمند به اجرا در بافت های تاریخی و موزه ها ،آموزشگرهای موزه(کارشناسان آموزش،راهنماهای موزه و موزه دارها) و  نیز نوجوانان هستند.

  این کتاب یکی از نتایج پروژه ای به نام درام کاربردی شاخه تئاتر آموزشی است که از سال 89 آغاز شده و همچنان در حال پیشرفت است.

  از این پروژه، پیش تر، سه نمایشنامه همراه با سه یادداشت به نامهای زنگ اول تاریخ، ما همان جمع پراکنده و جعبه خیال توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمستان 94 به چاپ رسیده است و چهار ترجمه با نامهای هنرعروسکی و نمایش در بیمارستان، تئاتر در خدمت آموزش خاستگاه – مراحل تولید، تئاتر پلی بک، سوسیودراما در سایت ایران تئاتردر سال 92 انتشار یافته است.
  مطالب مرتبط

  در کتاب‌خانه مرجع کانون به بحث گذاشته می‌شود

«درام کاربردی و ترویج خواندن» همراه با قصه‌خوانی و اجرای نمایش
  در کتاب‌خانه مرجع کانون به بحث گذاشته می‌شود

  «درام کاربردی و ترویج خواندن» همراه با قصه‌خوانی و اجرای نمایش

  «درام کاربردی و ترویج خواندن» (همراه با اجرای نمایش) موضوع نشست کتاب‌خانه‌ مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که روز دوشنبه؛ 26 مهر به آن پرداخته می‌شود

  |

  نظرات کاربران