در حال بارگذاری ...
 • شهرام گیل‌آبادی به ایران تئاتر خبر داد:

  ری اکشن مخاطبان به «سپنج رنج و شکنج...» تئاتر بعدی ما را می‌سازد

  شهرام گیل‌آبادی اعلام کرد که از ری‌اکشن‌های مخاطبان در زمان اجرای نمایش «سپنج رنج و شکنج فرخنده» فیلم‌برداری شده است و در اجرای دوم نمایش از آن استفاده می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر، شهرام گیل‌آبادی که چندی پیش با نمایش «سپنح رنح و شکنح فرخنده» در مقام کارگردان در پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر روی صحنه بود ضمن اعلام این خبر که نمایش در تور خارج از ایران نیز حضور خواهد داشت، درباره اجرای آینده خود، گفت: در اجرای نمایش «سپنج رنج و شکنج فرخنده» نمایش بعدی گروه ما شکل گرفت. درواقع این نمایش، زمینه اجرای دوم گروه ما است که در زمستان روی صحنه می‌رود. مصالح مورد نیاز اجرای دوممان را از نمایش «سپنج رنج و شکنج ...» تولید کرده‌ایم البته به احتمال زیاد این اثر در سالنی دیگر به اجراهای خود ادامه می‌دهد. در این اجراها به این مصالح افزوده می‌شود.

  گیل‌آبادی درباره این مصالح، گفت: ما با چند دوربین مخفی ری اکشن مخاطبان را در زمان اجرای نمایش «سپنج رنج و شکنج فرخنده» و همچنین در زمانی که اتفاق‌های بداهه در اجرا می‌افتاد، ضبط می‌کردیم. همچنین نظر تماشاگران درباره اثر نیز پرسیده می‌شد و از این اتفاق نیز مخفیانه فیلم‌برداری کردیم. قرار است این فیلم‌ها به یک فلاشر تبدیل شوند که فضای نقاشی مدرنی دارد و شاکله اجرای دوممان را شکل می‌دهند.

  این هنرمند تئاتر همچنین از رونمایی از کتاب «گزارش یک اجرا» در زمان اجرای نمایش دوم خبر داد. این کتاب که از ری اکشن‌ها و نظرهای مخاطبان در گروه تلگرامی نمایش «سپنج رنج و شکنج فرخنده»، نظرهای اساتید درباره نمایش و همچنین مبانی‌ای که برای تولید این نمایش مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
  مطالب مرتبط

  مدیرکل هنرهای نمایشی در محل تمرین نمایش «رستم و سهراب»مطرح کرد؛

تلاش شما و این اجرای هنرمندانه حال مرا خوش کرد
  مدیرکل هنرهای نمایشی در محل تمرین نمایش «رستم و سهراب»مطرح کرد؛

  تلاش شما و این اجرای هنرمندانه حال مرا خوش کرد

  روز گذشته 13 آبان ماه شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی و شهرام گیل‌آبادی مدیرعامل خانه تئاتر به همراه جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر با حضور در آسایشگاه کهریزک و در کنار مدیر و مسئولان این آسایشگاه به تماشای تمرین نمایش «رستم و سهراب» نشستند.

  |

  سید مجتبی حسینی در نشست «سازمان تئاتر، آری یا نه؟» مطرح کرد:

باید جغرافیای انسانی هنر را خوب بشناسیم
  سید مجتبی حسینی در نشست «سازمان تئاتر، آری یا نه؟» مطرح کرد:

  باید جغرافیای انسانی هنر را خوب بشناسیم

  نشست تخصصی «سازمان تئاتر، آری یا نه؟» توسط کانون کارگردانان خانه تئاتر برگزار شد در این نشست سید مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای یک رویکرد خوب شناسایی خوب لازم است و باید جغرافیای انسانی هنر را خوب بشناسیم.

  |

  نظرات کاربران