در حال بارگذاری ...
 • پیام تسلیت مقام های فرهنگی و کشوری به مناسبت درگذشت محمد رضا رستمی

  افسوس نبود یک روزنامه نگار

  با انتشار خبر فوت ناگهانی محمد رضا رستمی روزنامه نگار حوزه فرهنگ و هنر از نخستین ساعات امروز مقام های فرهنگی و کشوری با انتشار پیام های مستقل فقدان او را به جامعه رسانه ای و فرهنگی کشور تسلیت گفتند .

  به گزارش ایران تئاتر سید عباس صالحی سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی این وزارتخانه ،حجت الله ایوبی و رییس سازمان سینمایی، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور ، سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور، بهرام قاسمی، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه ، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و مجید غلامی جلیسه مدیر عامل خانه کتاب در پیام هایی جداگانه  درگذشت رضا رستمی را تسلیت گفتند.

   

  درگذشت رستمی برای حوزه فرهنگ و هنر خسران است

  سید عباس صالحی سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی فقدان محمد رضا رستمی را برای این حوزه خسارت دانست در متن پیام او آمده است: خبر درگذشت جناب آقای محمدرضا رستمی، روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای حوزه فرهنگ موجب تاثر گردید. فقدان ایشان که به گواه همکاران، دوستان و بسیاری از فعالان عرصه نشر، کتاب و رسانه همواره به عنوان فردی شریف و زحمتکش در این عرصه بوده‌اند، برای این حوزه خسارت خواهد بود. درگذشت ایشان را به خانواده داغدار آن عزیز سفر کرده، به ویژه پدر، مادر و همسر گرامی‌شان تسلیت گفته و برای آن مرحوم از درگاه احدیت مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌کنم.

   

  دغدغه‌مندی و نگاه دقیق به مسایل فرهنگی

  حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد نیز در پیامی، درگذشت رضا رستمی را تسلیت گفت. در پیام حسین انتظامی آمده است: «و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام
  درگذشت ناگهانی همکار و روزنامه‌نگار با سابقه حوزه فرهنگ، زنده‌یاد «محمدرضا رستمی» را به خانواده گرامی آن مرحوم، همسر محترم و جامعه رسانه‌ای کشور تسلیت می‌گویم.
  اینحانب افتخار همکاری با ایشان را در سه رسانه جام‌جم، همشهری و خبرآنلاین داشتم که با خاطرات بسیار خوبی از رفتار حرفه‌ای و متعهدانه‌اش همراه است؛ دغدغه‌مندی و نگاه دقیق او به مسایل فرهنگی، مهمترین ویژگی مرحوم رستمی بود که به تصدیق اهالی فرهنگ و رسانه رسیده بود.
  از پروردگار مهربان برای ایشان، رحمت واسعه و برای خانواده آن مرحوم، شکیبایی و اجر در تحمل مصیبت مسألت دارم.

   

  عشق و علاقه به درست زندگی کردن

  هم چنین حجت‌الله ایوبی، رییس سازمان سینمایی نیز به مناسبت درگذشت رضا رستمی، در پیام تسلیتی نوشت: «مرگ پیش از آنکه پایانی باشد بر زندگی این جهانی، آغازی است و تذکری که همه بدانیم این دنیای فانی را قدر و منزلتی ابدی نیست.
  شنیدن خبر درگذشت جوانی برومند، مهربان و توانا چون مرحوم آقای محمدرضا رستمی با همه عشق و علاقه‌اش به درست زندگی کردن و مشق عشق گرفتن، باعث تاسف و تاثر عمیق است.
  آن مرحوم در طول حیات مادی کوتاه خویش مهربانانه و متعهدانه و براساس بینشی عمیق، قلم زد و سرمشق نسل بعدی خود گشت.
  این مصیبت را به خانواده گرامی آن عزیز و بازماندگان و همکاران رسانه‌ای و نویسندگان و روزنامه‌نگاران و علاقمندان ادبیات سینمایی تسلیت می‌گویم.»

   

  به دانش، حسن خلق و انصاف شهره بود

  متن پیام تسلیت سیدرضا صالحی امیری  رئیس بدین شرح است:درگذشت ناگهانی روزنامه‌نگاری فرهیخته از اهالی فرهنگ که به دانش، حسن خلق و انصاف شهره بود موجب ناراحتی و تألم فراوان شد.

  ضایعه درگذشت مرحوم «رضا رستمی» را به همسر، دختر و خانواده‌اش و به همه روزنامه‌نگاران و خبرنگاران و اهالی فرهنگ و همکاران وی تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان صبر، و برای او رحمت واسعه الهی را در ایامی که هنوز عزادار شهادت اباعبدالله الحسین (ع) هستیم، مسئلت می‌کنم.

   

  اندوه درگذشت روزنامه نگار پرتلاش

   بهرام قاسمی، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در پیامی درگذشت رضا رستمی از روزنامه‌نگاران برجسته کشور را تسلیت گفت.

  متن پیام قاسمی به شرح ذیل است:

  خبر درگذشت ناگهانی مرحوم رضا رستمی از روزنامه‌نگاران فرهیخته و پرتلاش کشور موجب اندوه و تأثر شد.

  اینجانب این ضایعه را به خانواده‌ آن مرحوم و به همه اهالی فرهنگ و رسانه تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان صبر و برای او رحمت و مغفرت الهی مسئلت می‌کنم.

   

  شرافت قلم و حرمت حرفه خبرنگاری را به شایستگی پاس داشت

  همچنین پرویز اسماعیلی (معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور) نیز در پیامی جداگانه درگذشت رضا رستمی را تسلیت گفت.

  متن پیام معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور بدین شرح است:

  درگذشت ناگهانی همکار گرامی جناب آقای رضا رستمی، روزنامه نگار توانمند و بااخلاق کشورمان موجب تاثر فراوان شد.

  آن مرحوم طی سالهای متمادی فعالیت در رسانه‌های مختلف، شرافت قلم و حرمت حرفه خبرنگاری را به شایستگی پاس داشت و نمادی از دانش و مهارت، ژرف بینی و انصاف در روایت پدیده‌ها و نقد رویداد‌ها، به ویژه در حوزه فرهنگ، سینما و هنرهای نمایشی برای فعالان رسانه‌ای کشور بر جای گذاشت. فقدان آن عزیز، قطعا ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای روزنامه نگاری ایران خواهد بود.

  اینجانب فقدان این روزنامه نگار نجیب و همکار سال های دیرین را به خانواده آن مرحوم به ویژه همسر بزرگوار و فرزند دلبندش، همچنین جامعه مطبوعاتی و رسانه‌ای کشور و بخصوص مدیران و همکاران گرامی ایشان در خبرگزاری خبرآنلاین تسلیت می‌گویم و برای آن فقید سعید رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر و سلامتی مسألت می‌دارم.

   

  شخصیتى متین، متخصص، منصف و با اخلاق

  علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایى فارابى، در پیامی، درگذشت محمدرضا رستمی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: «درگذشت محمدرضا رستمى، روزنامه نگار و منتقد سینمایی، مقارن با ایام حزن و سوگ حسینى موجب تألم و تأثر فراوان شد.

  مرحوم رستمى به عنوان شخصیتى متین، متخصص، منصف و با اخلاق در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی به ویژه در حوزه سینما، منشأ خدمات ارزشمندی بود و بی‌شک فقدانش‌ ضایعه‌ای دردناک برای جامعه رسانه‌ای محسوب می‌شود.

  فقدان این روزنامه نگار سینمایى را به خانواده داغدار رستمی بخصوص همسر گرامى و فرزند عزیزش و جامعه مطبوعاتی و سینمایى کشور تسلیت می گویم و از خداوند متعال‌ برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می‌نمایم.»

   

  فقدان او ضایعه‌ای دردناک برای جامعه رسانه‌ای کشور است

  مجید غلامی جلیسه، مدیر عامل خانه کتاب نیز طی پیامی درگذشت رضا رستمی، خبرنگار حوزه فرهنگ و هنر را تسلیت گفت.

  در متن پیام مجید غلامی جلیسه آمده است:

  «درگذشت ناگهانی رضا رستمی، دبیر سابق فرهنگی خبرآنلاین تاسف و افسوس را به همراه داشت. او خبرنگاری پرکار و باسابقه در حوزه سینما، تئا‌تر و.. بود. بی‌شک فقدان او ضایعه‌ای دردناک برای جامعه رسانه‌ای کشور محسوب می‌شود.

  اینجانب فقدان این روزنامه‌نگار فرهیخته را به همسر، دختر و خانواده‌اش و به جامعه ی مطبوعاتی تسلیت می‌گویم و از خداوند برای او رحمت الهی مسئلت دارم.»

  رضا رستمی، که هفته گذشته به علت عارضه تومور مغزی در بیمارستان شهدای تجریش بستری بود، در آخرین دقایق روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه دارفانی را وداع گفت.
  مطالب مرتبط

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه هیات امنای صندوق اعتباری هنر بیان کرد:

صندوق اعتباری هنر عزم خود را بر شتاب رشد و توسعه خدمات قرار داده است
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه هیات امنای صندوق اعتباری هنر بیان کرد:

  صندوق اعتباری هنر عزم خود را بر شتاب رشد و توسعه خدمات قرار داده است

  مجمع عمومی سالیانه صندوق اعتباری هنر منتهی به سال مالی 96 به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور تمامی اعضاء یکشنبه 20 آبان در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

  |

  پیام های تسلیت به مناسبت درگذشت رضا رستمی روزنامه نگار

شرافت قلم را پاس داشت ((((( این خبر ناقصه !!! ااره ای در متن به متن پرویز اسماعیلی ، معاون مطبوعاتی ، ریس سازمان سینمایی و ... نشده
  پیام های تسلیت به مناسبت درگذشت رضا رستمی روزنامه نگار

  شرافت قلم را پاس داشت ((((( این خبر ناقصه !!! ااره ای در متن به متن پرویز اسماعیلی ، معاون مطبوعاتی ، ریس سازمان سینمایی و ... نشده

  صالحی‌امیری مشاور فرهنگی رییس جمهور و پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور پیام های تسلیتی را برای درگذشت رضا رستمی روزنامه با سابقه منتشر کردند.

  |

  نظرات کاربران