در حال بارگذاری ...
 • با تقدیر سفیرایران در آذربایجان از حامد هوشیار

  نمایش «آخه اینجا نزدیک‌تره به خدا» به جمهوری آذربایجان می‌رود

  سفیر ایران در جمهوری آذربایجان عصر سه‌شنبه ۱۱ آبان از حامد هوشیاری کارگردان  نمایش «آخه اینجا نزدیک‌تره به خدا» تقدیر کرد و همچنین قرار است این نمایش در یکی از شهرهای جمهوری آذربایجان روی صحنه برود.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، محسن پاک‌آئین سفیر ایران در جمهوری آذربایجان که شامگاه پنجم آبان به تماشای نمایش «آخه اینجا نزدیک‌تره به خدا» در خانه نمایش اداره تئاتر نشسته بود، با دعوت از حامد هوشیاری کارگردان این نمایش، در دفتر کار خود از این کارگردان تقدیر کرد. همچنین بر اساس توافقات صورت گرفته قرار است این نمایش ارزشی به دعوت سفیر ایران در جمهوری آذربایجان به صحنه رود.

  در متن لوح تقدیر سفیر ایران در جمهوری آذربایجان آمده است:

  از منظر هنر قدسی، همه مخلوقات و هستی تبلور هنر الهی است و هنر تئاتر هرچه بتواند این شکوه نظام آفرینش را زیباتر آفرینش کند اثرگذارتر و جاودانه‌تر خواهد بود که در این مسیر تئاتر همچون نگینی برتارک آن می‌درخشد، بی‌شک پرداختن و زنده نگه داشتن از میراثی چنین ارزشمند قابل تقدیر است. بدین وسیله، به پاس هنرنمایی در نویسندگی و کارگردانی جنابعالی و پرداختن به موضوعات ارزشی که بیانگر روح متعهدتان نسبت به ارزش‌های کشور و انعکاس این دستاورد در بین‌الملل است که با ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، نماز، امربه‌معروف، زود قضاوت نکردن، توانسته‌اید با اجرای نمایش «آخه اینجا نزدیک‌تره به خدا» موفق و سربلند باشید، شایسته قدردانی و تقدیر می‌دانم. امید است همواره نامتان در مراتب عالیه فرهنگ و هنر کشور و همچنین بین‌الملل به‌ویژه در عرصه هنرهای نمایشی همواره بدرخشد و نگاهتان سرشار از مهر و امید باشد.

  گفتنی است، محسن پاک‌آئین سفیر وزارت امور خارجه کارشناس علوم سیاسی است، وی سفیر سابق ایران در کشورهای تایلند، زامبیا و ازبکستان بوده و همچنین مولف کتاب‌های «سفیران پیامبر اعظم (ص)»، «شناخت نو محافظه‌کاران آمریکا»، «سیاست و حکومت در آفریقا» و ترجمه کتاب‌هایی ازجمله «جهانی که در آن بسر می‌بریم»، «چهل ماه در سرزمین طلایی» و مقالات متعدد دیگر در مباحث وزارت امور خارجه است.

  نمایش «آخه اینجا نزدیک‌تره به خدا» حامد هوشیاری با بازی مجید علم بیگی و با صداپیشگی جلیل فرجاد، رضا بنفشه‌خواه و صفا آقاجانی 25 مهرماه تا ۷ آبان‌ماه در خانه نمایش اداره تئاتر روی بود و هنرمندان و مدیرانی همچون؛ کریم اکبری مبارکه (کار‌شناس شورای تئا‌تر کشور)، محمود فرهنگ (مدیر دفتر کانون نمایش‌های دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) کیوان نخعی (مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی)، امیرسعید الهی (رایزن دیپلماسی وزارت امور خارجه و دبیر فرهنگی انجمن دوستی ایران)، محسن پاک آئین (سفیر جمهوری آذربایجان و سفیر وزارت امور خارجه)، عزت‌الله رمضانی فر، رضا صابری، بهروز بقایی، حسین پرستار، محسن سلیمانی فارسانس، علی‌اکبر درستی، جلیل فرجاد، فتح‌الله طاهری، منوچهر علی پور، مجید لیاقت، امید بی‌نیاز، سجاد دبیریان، میرحمید سیدصالحی (کارشناس امور بین‌الملل صداوسیما)، احمد مایل، محمدرضا خسرویان، عباس عطریان، حسین مشهدی رجب، فرهاد بشارتی، محسن افشار و... به تماشای این نمایش نشستند.

   
  مطالب مرتبط

  به بهانه اعلام فهرست نمایش‌های جشنواره تئاتر فجر

«راهمرد»؛ یک رسانه پیشتاز در چهلمین سال انقلاب اسلامی
  به بهانه اعلام فهرست نمایش‌های جشنواره تئاتر فجر

  «راهمرد»؛ یک رسانه پیشتاز در چهلمین سال انقلاب اسلامی

  ایران تئاتر: دکتر علی عارفی‌کیا* استاد دانشگاه در رشته‌های اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)، حقوق، معارف اسلامی، اندیشه اسلامی و انقلاب اسلامی به بهانه اعلام آثار پذیرفته‌شده در بخش مسابقه تئاتر ایران جشنواره تئاتر فجر یادداشتی را در اختیار ایران تئاتر قرارداد و نکاتی را در ...

  |

  روح الله جعفری:

نمایش «راهمرد» نشان داد تعزیه قابلیت تبدیل شدن به تئاتر را دارد
  روح الله جعفری:

  نمایش «راهمرد» نشان داد تعزیه قابلیت تبدیل شدن به تئاتر را دارد

  روح الله جعفری گفت: دکتر روح الله جعفری استاد دانشگاه علوم و تحقیقات، گفت: این اثر نمایشی برآمده از بخشی از سوگواره‌های نمایشی ایران از جمله تعزیه است و حامد هوشیاری با نمایش «راهمرد» توانست نشان دهد که تعزیه به عنوان یک هنر قابلیت تبدیل شدن به تئاتر را دارد.

  |

  نظرات کاربران