در حال بارگذاری ...
باهدف بررسی مکاتب هنری

نمایشنامه خوانی «اتللو» در خانه تئاتر کاشان

در هشتمین جلسه ماهیانه نمایشنامه خوانی خانه تئاتر کاشان، نمایشنامه «اتللو» اثر ویلیام شکسپیر خوانش می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، جلسات «عصری با نمایش» در چهارشنبه‌های آخر هر ماه در محل خانه تئاتر کاشان برگزار می‌گردد و در این جلسات به بررسی مکاتب هنری به همراه نمایشنامه خوانی پرداخته می‌شود.

در جلسات نمایشنامه خوانی خانه تئاتر کاشان که از خرداد ماه سال ۹۵ آغاز شده است، تاکنون ۷ اثر از درام نویسان ایرانی و خارجی موردبررسی و خوانش قرار گرفته و دریکی از جلسات استاد بهزاد فراهانی نیز به خوانش یکی از آثار خود به نام «ماه بانو» پرداخته‌اند.
در روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه نیز بخش‌هایی از نمایشنامه «اتللو» توسط آقایان علی شریعت زاده، حمید سهراب زاده و بهداد مشایخی به کارگردانی حمید سهراب زاده مورد خوانش قرار گرفته و علی‌رضا فائضپور کارشناس پژوهش هنر به بررسی آثار ویلیام شکسپیر می‌پردازد.
مطالب مرتبط

نقدی بر نمایش «ویتسک» به کارگردانی حجت حسینی

ویتسک، نمادی از بشر مضطرب و فنا شده دنیا معاصر
نقدی بر نمایش «ویتسک» به کارگردانی حجت حسینی

ویتسک، نمادی از بشر مضطرب و فنا شده دنیا معاصر

ایران تئاتر-مسعود موسوی:متن نمایشی «ویتسک» نمونه‌ای از یک نمایشنامه خوش‌ساخت است که به شکل بسیار هوشمندانه‌ای در قالب یک موقعیت دراماتیک، بخشی از دغدغه‌های اصلی انسان معاصر در آن به چالش کشیده  شده است.

|

بعد از 88 سال در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رخ می‌دهد

خوانش نمایشنامه های دوپری و پیرتراب  باغچه بان  توسط احسان مجیدی
بعد از 88 سال در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رخ می‌دهد

خوانش نمایشنامه های دوپری و پیرتراب باغچه بان توسط احسان مجیدی

نمایشنامه‌های « مجادله دو‌پری» و «پیر و‌ترب» از نوشته‌های جبار باغچه‌بان در بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان خوانش می‌شوند.

|

نظرات کاربران