در حال بارگذاری ...
 • از  روز پنجشنبه چهار آذر ماه

  «خوب، بد، زشت» به حوزه هنری می‌رود 

  نمایش «خوب، بد، زشت» با کارگردانی شقایق فتحی از پنجشنبه چهارم آذر در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، شقایق فتحی با اعلام این خبر گفت: «خوب، بد، زشت از آثار منتخب جشنواره خمسه است که با روایتی متفاوت به موضوع «شهدای مدافع حرم» می‌پردازد.» او در ادامه افزود: «این نمایش که تا دوم آذر در پلاتو بنیاد روایت اجرا شد، از فردا تا پایان آذر در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه خواهد رفت.»
  این کارگردان درباره انگیزه‌اش از اجرای این نمایش گفت: «معتقدم هنرمند باید فرزند زمانه خویش باشد و ازآنجایی‌که موضوع مدافعین حرم یکی از مقوله‌های برجسته جامعه‌ امروز است، من به‌عنوان یک هنرمند خودم را موظف می‌دانم که شکل درست این مضمون را به سمع و نظر مخاطب برسانم.»

  فتحی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، به جزئیات داستان نمایش «خوب، بد، زشت» پرداخت: «این نمایش درحالی‌که نشانگر چهره‌ای از حماسه مدافعان حرم است، در خود اعتراضی نهفته دارد و نوک پیکان نقدش به‌سوی کسانی است که درگیر دنیا شده‌اند، از اصل خود به دورافتاده‌اند و از مرگ غافل مانده‌اند.»
  این نمایش درباره دو نفر از اهالی جنوب ایران است که وانتی را در پمپ‌بنزین می‌دزدند. ازقضا بار وانت محموله‌ای است که مسیر زندگی آن‌ها را تغییر می‌دهد.
  «خوب، بد، زشت» به نویسندگی ابوالفضل حاجی علی‌خانی و با هنرمندی حاجی علی‌خانی و سعید دولتی تا 30 آذرماه اجرا می‌شود.

   
  مطالب مرتبط

  یادداشت محمد عارف بر نمایش «برف سرخ» به کارگردانی شقایق فتحی

رگه‌های پنهان طنز در پشت ماجراها
  یادداشت محمد عارف بر نمایش «برف سرخ» به کارگردانی شقایق فتحی

  رگه‌های پنهان طنز در پشت ماجراها

  ایران تئاتر - محمد عارف: آنچه نگارنده را وادار به نوشتن یادداشتی برای «برف سرخ» کرده، پیوستگی اجراها و روند رو به رشد این گروه نمایشی طی سال‌های اخیر در تئاتر تهران است. گروهی که با تامل و سکوتی معنادار، تنها به اجرا می‌اندیشد و همواره در پی یافتن کلیدهای اساسی تئاتر برای ...

  |

  هر شب در خانه نمایش

«برف سرخ» ساعت 20 به صحنه می‌رود
  هر شب در خانه نمایش

  «برف سرخ» ساعت 20 به صحنه می‌رود

  نمایش «برف سرخ» نوشته‌ی ابوالفضل حاجی علی‌خانی و کارگردانی شقایق فتحی که چندی پیش توسط استاد داریوش اسدزاده در مراسم آیین سرچراغ خانه نمایش اداره تئاتر افتتاح شد، هر شب ساعت 20 به روی صحنه می‌رود.

  |

  نظرات کاربران