در حال بارگذاری ...
 • در کنار آثاری از امیر دژاکام و رضا صابری

  نمایشنامه «گل‌های پرچمی» شهرام کرمی منتشر شد

  نمایشنامه «گل‌های پرچمی» نوشته شهرام کرمی به‌عنوان اثر برگزیده با مضمون مقاومت در مجموعه دفتر سوم نمایشنامه‌های ایثار منتشر شد.

  به گزارش ایران تئاتر، این نمایشنامه به همراه دو نمایشنامه «کهنه پیراهن» نوشته امیر دژاکام و «از این ماز عبورم دهید» نوشته رضا صابری در یک مجموعه توسط نشر سفیر اردهال و با حمایت اداره کل هنری بنیاد شهید انتشار یافت.

  گل‌های پرچمی روایت زندگی و جنگ و رابطه یک مادر و فرزندان است که در سه دوره تاریخی مرور می‌شود. این مجموعه نمایشنامه در 126 صفحه و با طراحی جلد علی دل‌زنده روی و باقیمت 90000 ریال منتشر شده است.

  همچنین از شهرام کرمی نمایشنامه «مدریک» اثر تحسین‌شده گروه تئاتر شایا که در سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا شد مجوز نشر را دریافت کرده و این اثر در زمستان سال جاری توسط انتشارات آواژ منتشر خواهد شد.

  مدریک یک اثر اجتماعی درباره خرافه و ستیز با دین است که در یک فضای امروزی پرداخت‌شده است.

  آخرین اثر شهرام کرمی نمایشنامه «شوراب و هشو» بود که سال گذشته توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد. همچنین نمایش «خروس می‌خواند» نوشته و کار شهرام کرمی در مرداد و شهریورماه 95 در تماشاخانه ایرانشهر اجرا و با استقبال همراه بود.
  مطالب مرتبط

  امیر دژاکام کارگردان نمایش در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

«آرتور و اویی» از گفتمان غیر رسمی سیاست می‌گوید
  امیر دژاکام کارگردان نمایش در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

  «آرتور و اویی» از گفتمان غیر رسمی سیاست می‌گوید

  ایران تئاتر : دژاکام می گوید دراجرای نمایش «آرتور و اویی» از گفتمان غیررسمی استفاده می‌شود و معتقد است: گفتمان رسمی ریاکارانه و پوششی است و به نوعی کلمات را زیبا می‌کند اما گفتمان غیر رسمی که تاثیرش را در زندگی ما می‌گذارد همان است که در بین آدم‌ها در جامعه رد و بدل می‌شود ...

  |

  نظرات کاربران