در حال بارگذاری ...
 • حضور بازیگر ایرانی در لهستان؛

  رامونا شاه در تیم داوری نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کمدی الهی

  رامونا شاه با حضور در کشور لهستان، از امروز داوری نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کمدی الهی را در کنار داورانی از سایر کشورهای اروپایی و آسیایی آغاز خواهد کرد.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، اجرای نمایش‌های نهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کمدی الهی، که از روز یکشنبه 21 آذرماه95 (11 دسامبر2016) در کشور لهستان آغاز می‌شود، توسط داوران بین‌المللی مورد قضاوت قرار می‌گیرند. این داوران از کشورهای ژاپن، فنلاند، شیلی، انگلیس،کره، هلند و ایران خواهند بود که رامونا شاه ـ بازیگر تئاتر ایران ـ نیز یکی از داوران جشنواره است.

  گروه‌های شرکت‌کننده در این جشنواره، در سه بخش با عناوین دوزخ، برزخ و بهشت دسته‌بندی شده‌اند که این نام‌ها برگرفته از سه جلد کتاب «کمدی الهی» اثر «دانته الِگِری»، شاعر معروف اواخر قرون وسطای ایتالیا است. داوران کشورهای انگلیس، فنلاند، ژاپن، شیلی و ایران، نمایش‌های بخش «دوزخ» را داوری می‌کنند.

  این جشنواره به مدت یک هفته میزبان بهترین گروه‌های تئاتر لهستان است و در این مدت، جلسات نقد و بررسی نمایش‌ها با حضور منتقدان و اساتید صاحب‌نام لهستانی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

  از جذاب‌ترین بخش‌های این جشنواره، رقابت نمایش‌های گروه «دوزخ» است که از میان بهترین‌های یک سال گذشته لهستان انتخاب شده و برای کسب جایزه بزرگ به رقابت می‌پردازند.

  رامونا شاه پس از داوری این جشنواره، برای بازی در نمایشی به کارگردانی ژوفی برتزی راهی بوداپست، پایتخت کشور مجارستان خواهد شد.

  گفتنی است جشنواره بین‌المللی تئاتر کمدی الهی از ٧ دسامبر تا ١٧ دسامبر (برابر با ١٧ تا ٢٧ آذرماه) در سالن‌های مختلف شهر کراکو در لهستان برگزار می‌شود و دبیر این جشنواره، بارتوژ ژیدلوفسکی است. یادآوری می‌شود که این جشنواره از سال ٢٠٠٨ کار خود را آغاز کرده است.

  علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره جشنواره بین‌المللی تئاتر کمدی الهی می‌توانند به وب‌سایت جشنواره با نشانی https://en.boskakomedia.pl/kalendarium/8/2016 مراجعه کنند.

   
  مطالب مرتبط

  نگاهی به حضور هلند و لهستان در بخش بین‌الملل تئاتر فجر

مدیر یک فستیوال بین‌المللی تئاتر با «کوری» ساراماگو می آید
  نگاهی به حضور هلند و لهستان در بخش بین‌الملل تئاتر فجر

  مدیر یک فستیوال بین‌المللی تئاتر با «کوری» ساراماگو می آید

  سه اثر نمایشی از کشور هلند که یکی از آنها محصول مشترک ایران با این کشور است و دو اثر از کشور هلند در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر روی صحنه می‌رود.

  |

  گفت‌وگو با «رامونا شاه» به بهانه حضور در تیم داوری جشنواره بین‌المللی تئاتر کمدی الهی لهستان

تئاتر ایران از تئاتر اروپا چیزی کم ندارد
  گفت‌وگو با «رامونا شاه» به بهانه حضور در تیم داوری جشنواره بین‌المللی تئاتر کمدی الهی لهستان

  تئاتر ایران از تئاتر اروپا چیزی کم ندارد

  برخی کارگردانان و بازیگران تئاتر ایرانی طی دو دهه اخیر موفق شده‌اند با حضور در نمایش‌های ایرانی و خارجی به بسیاری از جشنواره‌های معتبر بین‌المللی راه پیدا کرده و تئاتر ایران را به هنرمندان و مخاطبان سرتاسر دنیا معرفی بکنند.

  |

  نظرات کاربران