در حال بارگذاری ...
 • تازه‌ترین تولید اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون

  حسن دادشکر «پیرمرد و ببر» را به صحنه می‌آورد

  «پیرمرد و ببر» به کارگردانی حسن دادشکر از روز یک‌شنبه ۲۸ آذر بر روی صحنه مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌رود.

  به گزارش ایران تئاتر، « پیرمرد و ببر» به نویسندگی علی خاکبازان و کارگردانی حسن دادشکر از تازه‌ترین تولیدات اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون است.
  «پیرمرد و ببر» برگرفته از کتابی به همین نام از تولیدات انتشارات کانون پرورش فکری است که به  خرد و اندیشه می‌پردازد. این اثر با تکنیک ماسک به روی صحنه می‌رود. انتخاب بین عقل و احساس، ترویج خوبی و دوری از خشونت و وفای به عهد موضوع‌هایی هستند که این نمایش  به آن‌ها می‌پردازد.
  مرتضی طاهری به عنوان مشاور کارگردان و معصومه آرواز به عنوان دستیار کارگردان این اثر را همراهی می‌کنند. سعید ابک، آرش شریف‌زاده و راحله شمس‌آبادی نیز بازیگران این نمایش هستند.
  آهنگ‌سازی «پیرمرد و ببر» را رامین کهن انجام داده است. طراحان صحنه، لباس، ماسک و عروسک نیز تینا دادشکر و آرش شریف‌زاده هستند. ساخت دکور، ماسک و عروسک نیز بر عهده علیرضا حسین‌پور بوده است.
  همچنین محمدرضا کریمی‌صارمی مجری طرح این نمایش است و محمدرضا شاملوفرد طراحی نور آن را بر عهده دارد.
  داستان این نمایش درباره «ببر»ی است که همیشه به اهالی و احشام یک روستا حمله می‌کرده اما روزی گرفتار شده و در قفس نگه‌داری می‌شود تا این‌که مردی جهاندیده او را در قفس می‌بیند و بر حسب اصرار و ناله ببر، او را از قفس آزاد می‌کند و...
  این نمایش همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت 17:30 برای عموم و صبح‌ها ویژه مهدها و مدارس با هماهنگی قبلی به روی صحنه سالن بوستان مرکز تولید تئاتر کانون خواهد رفت.
   
  مطالب مرتبط

  از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

دو عنوان جدید از «نمایش‌نامه‌ی کودک امروز» منتشر شد
  از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

  دو عنوان جدید از «نمایش‌نامه‌ی کودک امروز» منتشر شد

  دو عنوان دیگر از مجموعه‌ی «نمایش‌نامه‌ی کودک امروز» بانام‌های «زرد نخودی، سبز کشمشی» و «محاکمه‌ی گرگ بدجنس مهربان» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

  |

  در سفر استانی مدیرعامل کانون پرورش فکری مطرح شد:

استاندار بوشهر از توسعه تئاتر در این استان حمایت می‌کند
  در سفر استانی مدیرعامل کانون پرورش فکری مطرح شد:

  استاندار بوشهر از توسعه تئاتر در این استان حمایت می‌کند

  استاندار بوشهر آمادگی خود را برای حمایت از طرح‌های پیشنهادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درزمینه فعالیت‌های فرهنگی‌ ، هنری و توسعه هنرهای نمایشی در این استان اعلام کرد.

  |

  نظرات کاربران