در حال بارگذاری ...
تازه‌ترین تولید اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون

حسن دادشکر «پیرمرد و ببر» را به صحنه می‌آورد

«پیرمرد و ببر» به کارگردانی حسن دادشکر از روز یک‌شنبه ۲۸ آذر بر روی صحنه مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌رود.

به گزارش ایران تئاتر، « پیرمرد و ببر» به نویسندگی علی خاکبازان و کارگردانی حسن دادشکر از تازه‌ترین تولیدات اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون است.
«پیرمرد و ببر» برگرفته از کتابی به همین نام از تولیدات انتشارات کانون پرورش فکری است که به  خرد و اندیشه می‌پردازد. این اثر با تکنیک ماسک به روی صحنه می‌رود. انتخاب بین عقل و احساس، ترویج خوبی و دوری از خشونت و وفای به عهد موضوع‌هایی هستند که این نمایش  به آن‌ها می‌پردازد.
مرتضی طاهری به عنوان مشاور کارگردان و معصومه آرواز به عنوان دستیار کارگردان این اثر را همراهی می‌کنند. سعید ابک، آرش شریف‌زاده و راحله شمس‌آبادی نیز بازیگران این نمایش هستند.
آهنگ‌سازی «پیرمرد و ببر» را رامین کهن انجام داده است. طراحان صحنه، لباس، ماسک و عروسک نیز تینا دادشکر و آرش شریف‌زاده هستند. ساخت دکور، ماسک و عروسک نیز بر عهده علیرضا حسین‌پور بوده است.
همچنین محمدرضا کریمی‌صارمی مجری طرح این نمایش است و محمدرضا شاملوفرد طراحی نور آن را بر عهده دارد.
داستان این نمایش درباره «ببر»ی است که همیشه به اهالی و احشام یک روستا حمله می‌کرده اما روزی گرفتار شده و در قفس نگه‌داری می‌شود تا این‌که مردی جهاندیده او را در قفس می‌بیند و بر حسب اصرار و ناله ببر، او را از قفس آزاد می‌کند و...
این نمایش همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت 17:30 برای عموم و صبح‌ها ویژه مهدها و مدارس با هماهنگی قبلی به روی صحنه سالن بوستان مرکز تولید تئاتر کانون خواهد رفت.
 
مطالب مرتبط

در سفر استانی مدیرعامل کانون پرورش فکری  مطرح شد:

استاندار بوشهر از توسعه تئاتر در این استان حمایت می‌کند
در سفر استانی مدیرعامل کانون پرورش فکری مطرح شد:

استاندار بوشهر از توسعه تئاتر در این استان حمایت می‌کند

استاندار بوشهر آمادگی خود را برای حمایت از طرح‌های پیشنهادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درزمینه فعالیت‌های فرهنگی‌ ، هنری و توسعه هنرهای نمایشی در این استان اعلام کرد.

|

نظرات کاربران