در حال بارگذاری ...
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

حرکت هنر و پیشرفت آن بستگی به اقتصاد هنر دارد

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در نشست خود با هیئت‌مدیره انجمن ها به استقلال انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی تأکید کرد.

به گزارش دریافتی ایران تئاتر مهندس افشین تحفه گر در اولین نشست خود با هیئت‌مدیره انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی عنوان کرد: استقلال انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی از دغدغه‌های معاونت هنری سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است. سیاست‌ها و اهداف انجمن بر اساس آئین‌نامه مشخص است و باید انجمن بر طبق آن انجام‌وظیفه کند.
وی افزود: انتخاب دوستان هنرمندم در هیئت‌مدیره انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی توسط گروه‌های نمایشی، خوب و حاوی پیام‌های متعددی است که یکی از آن‌ها اهمیت دادن و رونق بخشی به اقتصاد تئاتر و کمک به معیشت هنرمندان است.
تحفه گر بابیان اینکه انجمن هنرهای نمایشی بازوی اجرایی قوی بسیار تئاتر در خراسان رضوی است، در ادامه خاطرنشان کرد: اعلام می‌کنم معاونت هنری تمام‌قد پشتیبان انجمن خواهد بود. این انجمن کارهای خوبی در سال 95 انجام داده است و با توجه به توانمندی‌های تئاتر مشهد، استان و همچنین حضور هنرمندان بزرگ استان در تئاتر کشور، مسئولیت معاونت هنری و نیز انجمن هنرهای نمایشی را سنگین‌تر می‌شود.
وی با تأکید به حمایت از تئاتر در شهرستان‌ها گفت: فروش اینترنتی بلیت تئاتر یک حرکت ارزشمند است و باید ادامه یابد و انعکاس خبری بیشتری داشته باشد و حتی تئاترهای شهرستان نیز بتوانند از این فروش اینترنتی بهره‌مند شوند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: معتقدیم که حرکت هنر و پیشرفت آن بستگی به اقتصاد هنر دارد. تهیه و تدوین طرحی بایسته جهت اقتصاد تئاتر و عملی شدن آن از اهداف ماست.
وی با اشاره به اینکه امیدوارم سال 96 گام‌های محکم و قوی و رویدادهای بزرگ‌تری انجام شود، عنوان کرد: برگزاری شایسته جشنواره تئاتر فجر استانی حرکتی بسیار خوب است و امسال این رویداد امیدواریم با بهترین کیفیت برگزار خواهد شد.
همچنین «تهیه منابع مالی و حمایت از هنرمندان شهرستان درسطح استان»، «تأسیس تماشاخانه‌های تئاتر با مشارکت بخش خصوصی در تمامی شهرهای استان»، «دوری از حاشیه‌ها»، «نگاه ویژه به تئاتر شهرستان» و «حل مشکلات مالی انجمن استان» از مهم‌ترین سخنان معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این نشست بود.
در این نشست سید جواد اشکذری، رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی، گزارشی از ۵ ماه فعالیت این انجمن را ارائه داد و تأکید بر برگزاری نشست‌هایی برای موضوعاتی چون «تئاتر شهر مشهد»، «برگزاری جشنواره تئاتر فجر استانی در مشهد» و نیز «برگزاری نشست هنرمندان پیشکسوت تئاتر خراسان رضوی» در دفتر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی کرد.
همچنین محمدحسن زاده، نایب‌رئیس انجمن استان درباره واگذاری تالارهای نمایشی در شهرستان‌ها به بخش خصوصی و لزوم هماهنگی و پیگیری جهت واگذاری آن به خود هنرمندان مطالبی ارائه کرد.

 
مطالب مرتبط

مجمع تخصصی  تصمصم گیری تئاتر  در نیشابور برگزار شد

اعطای احکام روسای انجمن‌ها و دفاتر تئاتر در ۲۰ شهرستان خراسان رضوی
مجمع تخصصی تصمصم گیری تئاتر در نیشابور برگزار شد

اعطای احکام روسای انجمن‌ها و دفاتر تئاتر در ۲۰ شهرستان خراسان رضوی

با حضور معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، کارشناسان تئاتر و مسئولین انجمن‌های هنرهای نمایشی استان نخستین مجمع تخصصی تصمیم‌گیری تئاتر شهرستان‌های خراسان رضوی در نیشابور برگزار و احکام روسای انجمن‌ها و دفاتر تئاتر در ۲۰ شهرستان استان اعطا شد.

|

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی :

مجمع تصمیم گیری تئاتر شهرستان های خراسان رضوی فردا در نیشابور برگزار می شود
رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی :

مجمع تصمیم گیری تئاتر شهرستان های خراسان رضوی فردا در نیشابور برگزار می شود

مجمع تصمیم گیری تئاتر شهرستان های خراسان رضوی فردا با حضور معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در نیشابور برگزار می شود.

|

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان‌رضوی:

تشکیل اتاق فکر برای جشنواره میثاق لازم و ضروری است
رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان‌رضوی:

تشکیل اتاق فکر برای جشنواره میثاق لازم و ضروری است

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان‌رضوی با تأکید بر تشکیل اتاق فکر برای جشنواره میثاق، گفت: مباحثی همچون آموزش، اقتصاد تئاتر و ارتقا کیفیت آثار منتخب و نحوه برگزاری جشنواره باید به شکلی جدی‌تر پیگیری شود.

|

نظرات کاربران