در حال بارگذاری ...
 • پیام تسلیت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس به مناسبت درگذشت حسین فهیمی

  جان‌فشانی درراه اعتلا فرهنگ و هنر این مرزوبوم

  انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با صدور پیامی، درگذشت جانباز سرافراز و هنرمند فقید، دکتر حسین فهیمی را تسلیت گفت.

  به گزارش ایران تئاتر، در پی شهادت جانباز سرافراز و هنرمند فقید، دکتر حسین فهیمی، روابط عمومی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با صدور پیامی این ضایعه را به جامعه فرهنگ و هنر کشور و نیز خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

  در بخشی از این پیام آمده است؛

  بسم رب الشهداء و الصدیقین

  قال الله تعالی:

  و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل‌الله اموت بل احیاء ولکن لا تشعرون

  شهادت، اوج عروج انسان‌ برای‌ نیل‌ به‌ سرچشمه‌ نور و نزدیک‌ شدن‌ به‌ هستی‌ مطلق است و شهید کسی‌ است‌ که‌ در پرتو تجلیات‌ حق، به‌ زیباترین‌ شکل‌ به جایگاه ابدی مراجعت می‌کند.

  دکتر حاج حسین فهیمی جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس، عضو هیئت‌علمی دانشگاه سوره، پس از عمری مجاهدت و جان‌فشانی درراه اعتلا ارزش‌های مقدس نظام اسلامی و نیز فرهنگ و هنر این مرزوبوم سرانجام به دلیل عارضه‌های ناشی از مجروحیت به یادگار مانده از عملیات کربلای پنج دعوت حق را لبیک گفت و جامعه فرهنگی، هنری و دانشگاهی کشور را داغدار کرد.

  شهید دکتر حاج حسین فهیمی با حضور مؤثر و مستمر در جبهه‌های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس و نائل آمدن به درجه رفیع جانبازی و پس‌ازآن تلاش در عرصه تولید فیلم‌های ارزشی و تربیت و پرورش دانشجویان و سینماگران جوان، به شایستگی دِین خود را به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کرد و سرانجام نیز با درجه رفیع شهادت به دیدار معبود شتافت.

  بر این اساس، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس به نمایندگی از هنرمندان و به‌ویژه سینماگران عرصه دفاع مقدس از خداوند منان برای این عزیز سفرکرده مغفرت مسئلت نموده و این ضایعه غمبار را به ساحت مقدس رهبر معظم انقلاب، جامعه فرهنگی، هنری و دانشگاهی کشور و نیز خانواده ایشان تسلیت می‌گوید.»

  گفتنی است، دکتر حسین فهیمی که شامگاه پنجشنبه ۲۵ آذرماه دار فانی را وداع گفت، عضو هیات ‌علمی، مدیر گروه سینما و مدیر سابق حوزه ریاست دانشگاه سوره، مدیر پروژه فیلم‌سازی مشترک بین دانشگاه سوره و دانشگاه کنراد ولف آلمان بود.

  حسین فهیمی در سال ۱۳۴۳ در شیراز متولدشده و دارای مدرک کارشناسی سینما از دانشگاه هنر، کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی دانشگاه تربیت مدرس و دکترای پژوهش هنر دانشگاه هنر بود.

   همچنین آیین یادبود دکتر حسین فهیمی روز سه‌شنبه 30 آذر از ساعت 14 تا 16 در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود

   
  نظرات کاربران