در حال بارگذاری ...
 • پس از استقبال مردم بوشهر در تهران به روی صحنه رفت

  «اگر شبی از شب‌های تهران مسافری» در تالار مولوی

  شب گذشته نمایش «اگر شبی از شب‌های تهران مسافری» با حضور امیرحسین حریری و آرش دادگر افتتاح شد.

  به گزارش ایران تئاتر: در مراسم آغازین اجرای این نمایش که محصول دانشگاه آزاد واحد بوشهر است، رئیس مرکز تئاتر مولوی گفت: هرچند تولیت تئاتر مولوی با دانشگاه تهران است و عموم هنرمندان و مخاطبین در این مجموعه از تهران به اینجا می‌آیند، اما سبقه هنری و فرا دانشگاهی این مجموعه، مأموریت ما را در انتخاب و حمایت از آثار، محدود به تهران نمی‌کند.

  حریری افزود: همان‌طور که در بدنه‌ی تئاتر حرفه‌ای تعداد قابل‌توجهی از هنرمندان مطرح و توانا از سایر شهرهای کشور شروع بکار کرده‌اند و غیر تهرانی‌اند امروز نیز افراد خلاق و مستعد زیادی در اقصی نقاط کشور به‌صورت آکادمیک و حرفه‌ای به تولیدات نمایشی مشغولند که بر خود فرض می‌دانیم تا در حد مقدورات و توانمان در خدمت ایشان باشیم؛ اما از طرفی مدیران و سیاست‌گذاران کلان فرهنگی می‌بایست نسبت به توسعه امکانات سخت‌افزاری اهتمام دوچندانی داشته باشند تا هنرمندان شهرستانی بخصوص جوانان تحقق ایده‌ها و آرزوهایشان را صرفاً در مراکز و سالن‌های تهران جستجو نکنند.

  وی به شرایط جوی سخت بوشهر اشاره کرد و افزود: نمایش «اگر شبی از شب‌های تهران مسافری» به کارگردانی جواد صداقت و الهام ابنی با مشقت و سخت‌کوشی تمرین شده و من شاهد استقبال بسیار خوب مردمان بوشهر از این نمایش بوده‌ام و افتخار می‌کنم که امروز میزبان این نمایش دانشگاهی هستیم.

   

  آرش دادگر: حضور گروه‌های غیر تهرانی به تعامل هنری می‌انجامد

  در ادامه این مراسم؛ آرش دادگر، کارگردان و مدرس دانشگاه گفت: خیلی خوشحالم که گروهی که با تمام کمبودها در شرایط عجیب یک اثر هنری را خلق می‌کند، اجرا در تهران را مثل رؤیا نبیند.

  دادگر با قدردانی از نگاه مجموعه‌ی مولوی به دلیل حمایت سراسری‌اش از تئاتر دانشگاهی اضافه کرد: تئاتر برای همه در حد یک شعار باقی‌مانده و رسیدگی به شهرستان‌ها با این حجم توانایی که در هنرمندان می‌بینیم یک شوخی است.

  این کارگردان تئاتر به وجود سلایق و فرم‌های متفاوت تئاتری در شهرهای کشور پرداخت و گفت: حضور گروه‌های غیر تهرانی و اجرای آثارشان در تهران به تعامل و گفتمان هنری می‌انجامد و طبعاً سود این گوناگونی به همگان خواهد رسید.

  وی با اشاره به ویژگی‌های هنری جواد صداقت اظهار داشت: جهان رؤیا در آثار صداقت موج میزند. جهانی که آمیخته بافرهنگ غنی جنوب صحنه‌هایی ماندگار را برای مخاطب به یادگار می‌گذارد.

   

  جواد صداقت: اگر کسی شخصاً دلش به حال نمایش ما نمی‌سوخت

  جواد صداقت: جواد صداقت کارگردان نمایش «اگر شبی از شب‌های تهران مسافری» با ابراز خوشحالی از تحقق اجرای نمایش اش در تهران گفت: مولوی یک سالن خاطره‌انگیز و نور چشم تئاتر کشور است و من و عوامل نمایشم بی‌نهایت قدردان و خوشحالیم که نمایشمان را اینجا اجرا می‌کنیم و از این بابت از شورای هنری تالار مولوی و آقای حریری سپاسگزاریم.

  صداقت با تشکر از یکی از اعضای شورای شهر بوشهر گفت: اگر کسی شخصاً دلش به حال نمایش ما نمی‌سوخت، امکان سفر و اجرای ما میسر نبود و این وضعیت شهری است که من در آن به‌عنوان معلم دانشگاه رشته‌ی تئاتر تدریس می‌کنم.

  وی با اشاره به حضور آرش دادگر اظهار داشت: خوشحالی گروه ما امروز دوچندان است چراکه یکی از بهترین کارگردان‌های تئاتر ایران امروز برای افتتاح نمایش ما آمده است.

  در پایان این مراسم؛ به‌رسم یادبود شال نمادین مرکز تئاتر مولوی توسط آرش دادگر به کارگردانان مشترک نمایش اگر شبی از شب‌های تهران مسافری، جواد صداقت و الهام ابنی اهداء شد.

  این نمایش هرروز ساعت ١٧ با مدت‌زمان ٦٥ دقیقه در سالن کوچک تئاتر مولوی به صحنه می‌رود.
  مطالب مرتبط

  برای شرکت در جشنواره بین‌المللی المپیاد نمایش هندوستان

گروه اجرایی «اگر شبى از شب‌هاى تهران مسافرى» عازم دهلی‌نو شدند
  برای شرکت در جشنواره بین‌المللی المپیاد نمایش هندوستان

  گروه اجرایی «اگر شبى از شب‌هاى تهران مسافرى» عازم دهلی‌نو شدند

  گروه اجرایی نمایش «اگر شبى از شب‌هاى تهران مسافرى» برای اجرا در بیست‌وپنحمین جشنواره بین‌المللی تئاتر المپیاد هند عازم دهلی‌نو شدند.

  |

  نمایش برگزیده جشنواره تئاتر دانشگاهی روی صحنه تالار مولوی 

«شینیون» با حضور فارس باقری افتتاح شد
  نمایش برگزیده جشنواره تئاتر دانشگاهی روی صحنه تالار مولوی

  «شینیون» با حضور فارس باقری افتتاح شد

  نمایش «شینیون» به نویسندگی سیاوش حیدری و کارگردانی حسین پوریانی‌فر شامگاه یکشنبه نه خردادماه اجراهای عمومی خود را با حضور حمید پورآذری، اشکان خیل نژاد،آلبرت بیگجانی و فارس باقری آغاز کرد.

  |

  تالار مولوی مهرماه هم افتتاح نشد

  تالار مولوی مهرماه هم افتتاح نشد

  تالار مولوی که یکی از  قدیمی‌ترین سالن‌های نمایش تهران است و از هنگام تأسیس تا کنون میزبان نمایش‌های تأثیرگذار بسیاری بوده، مدتی است در حال بازسازی است و در شرایطی که بر اساس ...

  |

  نگاهی به نمایش «خیانت به پینتر» به کارگردانی رضا الهی

انسان در چرخه جهان هستی محرکی کنش‌مند است
  نگاهی به نمایش «خیانت به پینتر» به کارگردانی رضا الهی

  انسان در چرخه جهان هستی محرکی کنش‌مند است

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: واکاوی شرایط اهمیت مهمی در شکل دادن یک رابطه و ادامه آن دارد با این پیش شرط که هر علت و معلولی ثمره یک دستاورد به حساب می‌آید. حال این ضرورت در جهت خلق لحظه‌ای رابطه مستقیم با درون هر شخص خواهد داشت تا موضوع‌های بیرونی قابل درک شود. ساختار اجتماعی ...

  |

  طی حکمی از سوی جهانشیر یاراحمدی

احمد مظفری مسئول کانون تعزیه انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر شد
  طی حکمی از سوی جهانشیر یاراحمدی

  احمد مظفری مسئول کانون تعزیه انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر شد

  احمد مظفری ، شبیه خوان و معین البکا و پیشکسوت تعزیه استان ، طی حکمی از طرف جهانشیر یار احمدی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان به عنوان مسئول کانون تعزیه این انجمن منصوب شد.

  |

  نظرات کاربران