در حال بارگذاری ...
 • پس از استقبال مردم بوشهر در تهران به روی صحنه رفت

  «اگر شبی از شب‌های تهران مسافری» در تالار مولوی

  شب گذشته نمایش «اگر شبی از شب‌های تهران مسافری» با حضور امیرحسین حریری و آرش دادگر افتتاح شد.

  به گزارش ایران تئاتر: در مراسم آغازین اجرای این نمایش که محصول دانشگاه آزاد واحد بوشهر است، رئیس مرکز تئاتر مولوی گفت: هرچند تولیت تئاتر مولوی با دانشگاه تهران است و عموم هنرمندان و مخاطبین در این مجموعه از تهران به اینجا می‌آیند، اما سبقه هنری و فرا دانشگاهی این مجموعه، مأموریت ما را در انتخاب و حمایت از آثار، محدود به تهران نمی‌کند.

  حریری افزود: همان‌طور که در بدنه‌ی تئاتر حرفه‌ای تعداد قابل‌توجهی از هنرمندان مطرح و توانا از سایر شهرهای کشور شروع بکار کرده‌اند و غیر تهرانی‌اند امروز نیز افراد خلاق و مستعد زیادی در اقصی نقاط کشور به‌صورت آکادمیک و حرفه‌ای به تولیدات نمایشی مشغولند که بر خود فرض می‌دانیم تا در حد مقدورات و توانمان در خدمت ایشان باشیم؛ اما از طرفی مدیران و سیاست‌گذاران کلان فرهنگی می‌بایست نسبت به توسعه امکانات سخت‌افزاری اهتمام دوچندانی داشته باشند تا هنرمندان شهرستانی بخصوص جوانان تحقق ایده‌ها و آرزوهایشان را صرفاً در مراکز و سالن‌های تهران جستجو نکنند.

  وی به شرایط جوی سخت بوشهر اشاره کرد و افزود: نمایش «اگر شبی از شب‌های تهران مسافری» به کارگردانی جواد صداقت و الهام ابنی با مشقت و سخت‌کوشی تمرین شده و من شاهد استقبال بسیار خوب مردمان بوشهر از این نمایش بوده‌ام و افتخار می‌کنم که امروز میزبان این نمایش دانشگاهی هستیم.

   

  آرش دادگر: حضور گروه‌های غیر تهرانی به تعامل هنری می‌انجامد

  در ادامه این مراسم؛ آرش دادگر، کارگردان و مدرس دانشگاه گفت: خیلی خوشحالم که گروهی که با تمام کمبودها در شرایط عجیب یک اثر هنری را خلق می‌کند، اجرا در تهران را مثل رؤیا نبیند.

  دادگر با قدردانی از نگاه مجموعه‌ی مولوی به دلیل حمایت سراسری‌اش از تئاتر دانشگاهی اضافه کرد: تئاتر برای همه در حد یک شعار باقی‌مانده و رسیدگی به شهرستان‌ها با این حجم توانایی که در هنرمندان می‌بینیم یک شوخی است.

  این کارگردان تئاتر به وجود سلایق و فرم‌های متفاوت تئاتری در شهرهای کشور پرداخت و گفت: حضور گروه‌های غیر تهرانی و اجرای آثارشان در تهران به تعامل و گفتمان هنری می‌انجامد و طبعاً سود این گوناگونی به همگان خواهد رسید.

  وی با اشاره به ویژگی‌های هنری جواد صداقت اظهار داشت: جهان رؤیا در آثار صداقت موج میزند. جهانی که آمیخته بافرهنگ غنی جنوب صحنه‌هایی ماندگار را برای مخاطب به یادگار می‌گذارد.

   

  جواد صداقت: اگر کسی شخصاً دلش به حال نمایش ما نمی‌سوخت

  جواد صداقت: جواد صداقت کارگردان نمایش «اگر شبی از شب‌های تهران مسافری» با ابراز خوشحالی از تحقق اجرای نمایش اش در تهران گفت: مولوی یک سالن خاطره‌انگیز و نور چشم تئاتر کشور است و من و عوامل نمایشم بی‌نهایت قدردان و خوشحالیم که نمایشمان را اینجا اجرا می‌کنیم و از این بابت از شورای هنری تالار مولوی و آقای حریری سپاسگزاریم.

  صداقت با تشکر از یکی از اعضای شورای شهر بوشهر گفت: اگر کسی شخصاً دلش به حال نمایش ما نمی‌سوخت، امکان سفر و اجرای ما میسر نبود و این وضعیت شهری است که من در آن به‌عنوان معلم دانشگاه رشته‌ی تئاتر تدریس می‌کنم.

  وی با اشاره به حضور آرش دادگر اظهار داشت: خوشحالی گروه ما امروز دوچندان است چراکه یکی از بهترین کارگردان‌های تئاتر ایران امروز برای افتتاح نمایش ما آمده است.

  در پایان این مراسم؛ به‌رسم یادبود شال نمادین مرکز تئاتر مولوی توسط آرش دادگر به کارگردانان مشترک نمایش اگر شبی از شب‌های تهران مسافری، جواد صداقت و الهام ابنی اهداء شد.

  این نمایش هرروز ساعت ١٧ با مدت‌زمان ٦٥ دقیقه در سالن کوچک تئاتر مولوی به صحنه می‌رود.
  مطالب مرتبط

  گفتگو با شیوا اسدی کارگردان نمایش پرده خانه

حفظ اصول نمایش ایرانی برایم دغدغه است
  گفتگو با شیوا اسدی کارگردان نمایش پرده خانه

  حفظ اصول نمایش ایرانی برایم دغدغه است

  ایران تئاتر:سختی به صحنه بردن نمایشنامه های بهرام بیضایی باعث می شود هر گروهی جرات نکند به سراغ اجرای آنها رود اما با این وجود هنوز گروه ها و جوانانی هستند که سختی این راه را به جان بخرند برای دست و پنجه نرم کردن با آثار او شوق داشته باشند.

  |

  برگزیدگان جشنواره تئاتر دانشگاهی در تالار مولوی به صحنه می‌رود

  برگزیدگان جشنواره تئاتر دانشگاهی در تالار مولوی به صحنه می‌رود

  مرکز تئاتر مولوی به عنوان اصلی‌ترین پایگاه تئاتر دانشگاهی کشور و حامی همیشگی جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی، با توجه به رویکرد آکادمیک و رسالت این مرکز جهت حمایت و معرفی تولیدات نمایشی دانشجویان مراکز آموزش عالی کشور، برنامه حمایتی خود از اجرای عموم برگزیدگان بیست و ...

  |

  نگاهی به نمایش «جایی میان خوک‌ها» به کارگردانی مسعود حکیمی‌نژاد

قدر مطلق لحظه یعنی کشف ثانیه‌ای که در آن هستیم
  نگاهی به نمایش «جایی میان خوک‌ها» به کارگردانی مسعود حکیمی‌نژاد

  قدر مطلق لحظه یعنی کشف ثانیه‌ای که در آن هستیم

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: پیش آمدن اتفاق‌ها از مهمترین دلایلی است که جهان، جوامع بشری و انسان‌ها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، زیرا حاصل بعد از آن به سرنوشت یک فرد یا جامعه و البته تصمیمی که در مقابل آن صورت می‌گیرد مربوط خواهد شد. حال این موضوع اهمیت پیش آمدن را دو چندان ...

  |

  گفتگوی ایران تئاتر با مسعود حکیمی نژاد کارگردان نمایش «جایی میان خوک‌ها»

لطفا پاول نباشید
  گفتگوی ایران تئاتر با مسعود حکیمی نژاد کارگردان نمایش «جایی میان خوک‌ها»

  لطفا پاول نباشید

  ایران تئاتر: گرته برداری از مسائل و موضوعات معاصر که تاثیرات آنها در زمان حال و زندگی روزمره جریان دارد همیشه می‌تواند برای مخاطب تیزهوش و کنجکاو جذاب به نظر برسد. کنکاشی که در آن موضوع‌های مطرح شده گاهی برگرفته از مستندات و رویدادهای تاریخی و گاهی بازگوکننده عمده ...

  |

  نظرات کاربران