در حال بارگذاری ...
 • گفت‌وگوی ایران تئاتر با رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران درباره جشنواره تئاتر فجر استانی

  زندی: جریانات فرهنگی هدفمند تأثیرگذاری عمیقی در استان ها دارند

  جشنواره تئاتر فجر استانی در مازندران به‌عنوان یکی از هفت استان میزبان، از ۲۰ تا ۲۳ دی‌ماه در استان مازندران و شهر آمل با دبیری سحر مشرقی در سه سالن، یک پلاتو و یک آمفی‌تئاتر همراه با برنامه‌های تفریحی برای شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد.

   میثم زندی رئیس انجمن  هنرهای نمایشی مازندران، ضمن بیان این مطلب درباره چگونگی برگزاری جشنواره استانی به ایران تئاتر   گفت: ‌«ستاد برگزاری دومین جشنواره تئاتر فجر استانی در شهر آمل مستقرشده است و سعی کردیم نیازهای گروه‌ها را در نظر بگیریم و بر اساس این نیازها برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم.

  3 سالن در شهر آمل همراه با یک پلاتو و آمفی‌تئاتر پذیرای هنرمندان خواهد بود و برای اسکان آن‌ها مجتمع‌های مسکونی آماده‌شده است».

  او در ادامه در مورد برنامه‌های تفریحی برای شرکت‌کنندگان گفت:‌ «شهر آمل بانام قدیمی آمارد اماکن تاریخی و تماشایی زیادی دارد. تصمیم گرفتیم حضور هنرمندان در شهر آمل را محدود به جشنواره نکنیم و شرایطی فراهم شود تا به بازدید از این اماکن تاریخی و سایر فضاهای تفریحی آمل برویم».

  زندی در مورد تأثیرات جشنواره فجر در استان‌ها توضیح داد: «وجود هر جریان و پدیده‌ای به‌خصوص پدیده‌های فرهنگی هدفمندتأثیرات عمیقی در استان دارد و اگر با برنامه‌ریزی کارشناسانه انجام شود، باعث آشنایی استان‌های مختلف باهم و تعامل سازنده بین گروه‌ها می‌شود.

  ترکیب تفکرات مختلف منجر رشد جمعی به بار می‌آورد و ایده‌های تازه‌ای به ذهن هنرمند برای ادامه مسیرش می‌رسد. تغییر نگاه هنری و راه‌یابی به دنیای تازه‌ای از هنر، اتفاق ارزشمندی است که اگر تحقق یابد، مفید خواهد بود».

  وی افزود: «ما قرار است در کنار جشنواره، ورکشاپ هایی هم داشته باشیم که چگونگی این ورک شاپ ها بعداً اعلام خواهد شد. اگر جشنواره هرسال درصدد تقویت بنیادهای خود باشد، در آینده می‌تواند به تأثیرگذاری در ابعاد بزرگ‌تری فکر کند. امیدوارم واقعاً همین‌طور باشد و جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر هرسال با رویکردهای تازه و خلاقانه‌تری برگزار شود. مردم در استان مازندران و شهر آمل به تئاتر علاقه‌مند هستند و اگر امکانات کافی وجود داشته باشد و کمبودها به‌تدریج برطرف شود، می‌توانیم به آینده پتانسیل هنری موجود در استان امیدوار باشیم».

   
  مطالب مرتبط

  معرفی فعال ترین سالن های تئاتر ایران (پرونده ی هفتم- شهر ساری)

از تحول نیمایی در ادبیات غنایی تا نیاز به تحول در ادبیات نمایشی
  معرفی فعال ترین سالن های تئاتر ایران (پرونده ی هفتم- شهر ساری)

  از تحول نیمایی در ادبیات غنایی تا نیاز به تحول در ادبیات نمایشی

  ایران تئاتر: مازندران سهم به سزایی را در تاریخ نمایش ایران ایفا کرده و یکی از مراکز قدیمی و اصلی تعزیه ایران محسوب می شود. اما اخبار رسیده از تئاتر در این استان تصویر واضحی را برای ما نمایان نمی کرد، به همین دلیل در پرونده هفتم بررسی تئاتر شهرستان ها به سراغ مرکز این استان ...

  |

  گفت وگو با میٍثم زندی مدیر انجمن هنرهای نمایش مازندران و دبیر جشنواره تئاتر استانی مازندرران

معرفی جوان های با انگیزه محصول برگزاری جشنواره تئاتر استانی است
  گفت وگو با میٍثم زندی مدیر انجمن هنرهای نمایش مازندران و دبیر جشنواره تئاتر استانی مازندرران

  معرفی جوان های با انگیزه محصول برگزاری جشنواره تئاتر استانی است

  جشنواره های استانی همواره مکانی برای بروز و ظهور استعدادهای جدید بوده اند و جشنواره استانی مازندران یکی از قدینمی ترین و اثر گذارترین جشنواره های استانی درکشورمان است. میثم زندی مدیر با انگیزه و  اکتیو جشنواره استانی ، سالها است در حوزه تئاتر در مازندران فعالیت می کند. با او ...

  |

  نظرات کاربران