در حال بارگذاری ...
به زبان انگلیسی و با بازیگر استرالیایی

اجرای «شیشه» امیر دژکام در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر

امیر دژکام نویسنده، مدرس و کارگردان تئاتر با اشاره به فعالیت‌های اخیر خود در عرصه نمایش گفت: به‌تازگی مشغول آماده‌سازی یک متن برای نمایشنامه خوانی هستم.

به گزارش ایران تئاتر امیر دژکام در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان درباره تازه ترین فعالیت خود ادامه داد: مدتی است که تمرین‌های نمایشنامه خوانی «یک نامه عاشقانه سانسور شده » را آغاز کرده‌ام که جمعه همین هفته خوانش خواهد شد. این روزها کمی کار برایم سخت شده است.

کارگردان نمایش «خواب دریا » دلیل این سختی را این‌گونه توصیف کرد: مجموعه‌ای از مشکلات شامل قوانین، رویکردها، مسائل اقتصادی و مسائل اداری به‌طور کامل در تئاتر تغییر کرده است. نسل ما که عمر خود را برای تئاتر گذاشته‌ایم باید روی پای خود بایستیم و از پس تمام مشکلات و تغییرات برآییم.

وی از حضور با یک نمایش در جشنواره تئاتر فجر افزود: به‌تازگی مشغول تمرینات نمایش «شیشه » به نویسندگی و کارگردانی خودم هستم و آن را برای حضور در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر امسال آماده می‌کنم.

نویسنده نمایشنامه «طلسم نیلوفر » درباره مضمون نمایش «شیشه » اضافه کرد: این نمایش به پدیده مهاجرت و مشکلات پس‌ازآن می‌پردازد. مشکلاتی که تبعات سیاسی و اقتصادی فراوانی را رقم می‌زند.

وی از حضور یک بازیگر استرالیایی در این نمایش خبر داد و بیان کرد: نمایش «شیشه » نمایشی تک پرسوناژ است و بازیگر آن از کشور استرالیا به ایران آمده و در آن به ایفای نقش می‌پردازد. ما این اثر را برای بخش بین‌الملل فجر آماده می‌کنیم.

دژکام در خصوص اجرای عموم این نمایش در ایران خاطرنشان کرد: این اجرا در جشنواره با بازیگر استرالیایی و به زبان انگلیسی خواهد بود. پس‌ازآن اجرای عموم این نمایش در ایران توسط بازیگری ایرانی که هنوز کاملاً مشخص نشده به زبان فارسی رقم خواهد خورد.
مطالب مرتبط

داوود فتحعلی بیگی در گفت‌وگو با ایران تئاتر مطرح کرد:

اضافه شدن بخش کودک و نوجوان به هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی
داوود فتحعلی بیگی در گفت‌وگو با ایران تئاتر مطرح کرد:

اضافه شدن بخش کودک و نوجوان به هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی

داوود فتحعلی بیگی دبیر هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی ، برگزاری چنین جشنواره‌هایی را بستری برای رشد، معرفی و احیای نمایش‌های آیینی و سنتی می‌داند.

|

جشنواره تئاتر فجر از نگاه مسئولان و هنرمندان

موج خروشان نسل جدید در تئاتر ایران
جشنواره تئاتر فجر از نگاه مسئولان و هنرمندان

موج خروشان نسل جدید در تئاتر ایران

جوان شدن جشنواره تئاتر فجر، تلاش برای اعتبار بخشی و نظم تئاتر ایران، تاکید بر رویکردهای متفاوت و... از جمله اهداف جشنواره امسال بود که اهالی تئاتر هریک در گفتگوهای خود به آن‌ها اشاره داشته اند.

|

نظرات کاربران